Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Lassan egy éve...

Mit tegyek? Lassan egy éve vagyok párommal. De az ugy mond "anyósom és a két soginöm" nem csipnek látszik is a viselkedésből van mikor be is szólogatnak!?

Figyelt kérdés
Meg ha jönnek hozzánk hozzám szinte nem is szolnak csak a páromhoz. Meg az 5ével ezelőtti dolgkról meg a 6-7 éves dolgokról mesélnek egymásnak minden alkalomnál. Én mit tegyek? Inkább ne legyek itthon ha jönnek?
2009. jan. 29. 09:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Azt kellene tudni, hogy a párod hogy reagál, mit csinál az ilyen beszélgetésekkor. Vele kellene először tudatni (ha magától nem veszi észre), hogy téged ez nagyon bánt. És a legjobb az lenne, ha ő mondaná nekik, hogy te vagy a választottja, fogadjanak el, és kész. Ha ezt sem értik, akkor ki lehet őket osztani, de kultúráltan, nem az ő stílusukban.

De ha a párod nem áll ki melletted, akkor mit sem ér az egész.

2009. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit még hozzá tennék,hogy nem nagyon gondolkodik előre sok anyós meg sógornő amikor így viselkednek a fiúk testvérük választottjával.Ugyanis,ha feleségül vesz,akkor Ők többet veszítenek a rossz kapcsolattal mint Te.Ezt el kellene,hogy mondja nekik a fiúk,hogy érdemes lenne ezen gondolkozni.Nekem spec nem hiányzik sem anyós,sem sógornő.Nekik rosszabb ez a rossz kapcsolat velünk.Ugyanis én szültem az unokáikat,akiket úgy látogatnak néha,hogy nem látom szívesen őket,felszínes és feszélyezett a kapcsolatunk,mindig alig várjuk,hogy véget érjenek a látogatások.Nem mennek velük sehova,sem hozzájuk a gyerekek egyedül...stb.Ők is érzik a feszültséget köztünk,nem is tudnak igazán jó kapcsolatot kialakítani velük.(Melyik gyerek szeretné azt az embert,aki nem szereti az anyját?)

A férjemmel sem jó a viszonyuk(sajnos nem is volt az soha a sógornőm miatt),a testvérével pedig évek óta nincs semmilyen kapcsolata.Megérte ez nekik?Persze később már visszafordították volna a dolgokat amikor már nem lehetett mert annyira túllőttek a célon.Főleg az első gyerekünk születése után,de én arra már annyira besokalltam,hogy képtelen lettem volna bízni bennük.Talán az elején kellene pozitívan hozzáállni a dolgokhoz,nem mindjárt elrontani,mert sokszor egy életen át nem lehet helyrehozni.És szinte minden esetben a férfi családja a hibás.Mert amikor egy nőt bemutat a kedvese a szüleinek a családjának Ő megpróbál kedves lenni megfelelni nekik.Van ahol ez viszonzásra talál,van ahol ellenségesen fogadják lehet bármilyen jó ember.Talán ebben az is benne van,hogy sok anyának senki sem felel meg menynek,nincs az a nő aki méltó lenne a fiacskájához.Pedig belegondolhatna a másik oldalba is,hogy akinek lánya van neki is ugyanolyan fontos a gyereke mint neki.Ha egyáltalán fontos,és nem önzésből utálatoskodik.Mert ha fontos a gyerekem,akkor az a lényeg,hogy boldognak lássam,és örülök ha olyan nőt látok az oldalán aki szereti Őt.Szerintem sokkal vacakabb érzés azt látni,ha nem szeretik a gyerekünket,hülyére veszik,mintha nekünk kevésbé szimpi a választottja.Meg kell próbálni elfogadni.

Legalábbis szerintem egy okos anyós így tesz.

2009. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja,első voltam:)
2009. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Jahjj én is ebben a szituáció keveredtem. De én mostanság...anyósomat jól helyre raktam tudja már hol a helye....de ezt mind szépen tisztelet tudóan. Mindenbe beleköt, hogy miért festettük a nappalit sárgára meg ilyenek borzalom. Én a helyedben elmennék ha jönnek vendégségbe ha tudom, hogy anyósom közelít fogom magam és le is lépek...nálunk is ez múltkor rá is kérdezett pont összefutottunk hogy miért nem vagyok otthon meg hogy miért nem megyek el hozzájuk. Legjobb ok dolgozom....:D engem is két sógornővel áldott meg az isten...(de semmi se lehet tökéletes) azok is mind2 állandóan azon van hogyan basszon ki a másikkal... hihetetlen.

-Sajnos az ilyen emberekkel nem tudsz semmit se kezdeni. Ilyen emberek mindig is lesznek. Addig jó míg a férjed melledet áll és támogat. (Habár én az elején megmondtam neki, hogy ha ilyen anyámasszony katonája akkor én most lépek le. De úgy nézz ki nem ebbe a kategóriába esett. Annyit csinálhatsz, hogy kerülöd őket és kész. :)

2009. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

hát én vagyok benne biztos, hoyg bunkósággal kell válaszolni, hanem talán fapofával, lazán rá kéne kérdezni, hoyg direkt csinálják-e ? vagy véletlenül undokok ??, mert ha direkt, akkor hagyják abba, mert többet nem engeded be őket, igen, akkor megmutathatod, hol az ajtó, amin utoljára jöttek be...

ha meg véletlenül( mert lehetnek ám akkor f.....k, hoyg észre se veszik mekkora ökrök)akkor meg együtt beszéljétek meg mi bántó a viselkedésükben,

erre kell, hogy reagáljanak.

2009. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy neked ugyan ne szologassanak mar be, nem vagy te a kutyajuk!

Ha bunkok, akkor nehezebb a helyzeted, hiszen magyarazhatsz te nekik, ugysem ertik meg:)))

Ha unalombol, direkt csinaljak, akkor is allitsd le oket, ne felj toluk, ha erzik, hogy felsz toluk, megjobban csinaljak.

Mondd meg a parodnak is, hogy szoljon be nekik o is, rakja oket helyukre, semmi kozuk a ti kapcsolatotokhoz, nem?

2009. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!