Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Lassan egy éve...

Mit tegyek? Lassan egy éve vagyok párommal. De az ugy mond "anyósom és a két soginöm" nem csipnek látszik is a viselkedésből van mikor be is szólogatnak!?

Figyelt kérdés
Meg ha jönnek hozzánk hozzám szinte nem is szolnak csak a páromhoz. Meg az 5ével ezelőtti dolgkról meg a 6-7 éves dolgokról mesélnek egymásnak minden alkalomnál. Én mit tegyek? Inkább ne legyek itthon ha jönnek?
2009. jan. 29. 09:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Igen,vagy menj el otthonról,vagy viselkedj Te is hasonlóan bunkó módon velük,hátha veszik az adást.Éreztesd velük egyértelműen,hogy nem látod szívesen őket.Amikor pedig a régi dolgokról beszélnek,vagy Te is említs meg néhány szép emléket exekkel,vagy mondd meg egyértelműen,hogy nem vagy rá kíváncsi,ezt beszéljék meg otthon.Nem jó tűrni,ezt a saját példámból tudom.Nekem csak 1 sógornőm van,de bunkóságba szerintem kettő sem tudná felülmúlni.Pár évig elviseltem én is csak,hogy a szülőkkel nehogy megromoljon a viszony,de nem kellett volna.Egyszer úgyis kiborul a bili.Ahogy nálunk is megtörtént.Akkor úgy kiosztottam az egész bandát,hogy még anyósék sem néztek felénk egy évig.De nem bántam,legalább nyugtom volt tőlük.Még az unokáikat sem látogatták,ennyit a nagy szeretetről.Aztán 1 év után jöttek békülni,látták,hogy mi nem fogunk.Semmi okunk nem is volt rá,nem mi viselkedtünk aljas módon állandóan.

Szerintem tisztázd még most a dolgokat,amíg nem fajulnak el nagyon.A párod mit csinál miközben neked beszólnak,ludast olvas?Az Ő dolga lenne helyretenni őket.Az enyém az ominózus eset óta soha nem meri mondani,hogy nincs igazam velük szembe.Most már tudják,hogy meddig merészkedhetnek nálunk.Ne hagyd magad,mert tönkreteszik a kapcsolatotokat,a közös életeteket a pároddal.A pároddal pedig beszéld meg,hogy tudja hol a helye,vagy éljen együtt a kis családjával ha nem.Én is ezt tettem,amit bánok az csak az,hogy sokkal de sokkal előbb kellett volna.


Minden jót,sok sikert neked.

2009. jan. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Na még csak az kéne, hogy te menj ki a saját lakásodból a három ócska szuka miatt. Ha jönnek hozzád tedd fel te is a pléhpofát aztán kezdj fiktív telefonbeszélgetésbe a volt anyósoddal. Legyél hasonló bunkó te is. tudod flegma beszéd,stb..majdcsak veszik a lapot.
2009. jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat:) meg fogadom ezeket.
2009. jan. 29. 10:05
 4/16 A kérdező kommentje:
Igazából nem lehet velük le ülni amúgy se beszélni mert nem is figyelnek úgy rám...Amikor probálok beszélgetni velük inkább ök egymással el kezdenek másrol beszélni volt mikor még nem laktunk együtt párommal ugye én mentem le hozzá és 2 honapig a párom exeiröl kell hallgatnom a dumát mindenkitöl....
2009. jan. 29. 10:07
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Ne hagyd magad,az előttem válaszolók nagyon tutin leírtak mindent!!!:-))

Szerintem nyugodtan mond el nekik a véleményed,mert eddig biztosan úgy érezték,hogy uralmuk van feletted,hát nem!Ha már most tudják,hogy mihez tartsák magukat,majd meglátod,hogy nem fognak többet piszkálni.

Egyébként ha megsértődnek,csak nekik lesz veszteni valójuk,neked nem!:-)

2009. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Valóban le akarsz süllyedni az ő szintjükre? Akkor tényleg Te is legyél olyan mint ők, de ez - ha sokáig akarsz a szerelmeddel lenni - egész életedben kísérni fog, és ha érzékenyen érint most az ő viselkedésük, mindig rossz lesz Neked. Inkább beszélj erről a pároddal, alaposan vesézzétek ki ezt a témát, nézd meg, ő miként reagál a gondodra, és ezután könnyebb lesz egy kicsit, hogyan folytasd. Vagy vitassuk meg azután is.
2009. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. jan. 29. 10:54
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is a pároddal beszéld ezt meg először, és kerek-perec mondd el neki, hogy neke szarul esik, hogy átnéz rajtad a fél családja. Vagy esetleg megkérdezhetné őket erről a párod, hogy "észrevettem, hogy átnéztek a barátnőmön, miért?" vagy valami hasonló. Vagy pécézd ki a legértelmesebbet a trióból és kérdezd meg őt, hogy mi lehet a gond. Szerintem ne kezdj el bunkózni velük, attól csak rosszabb lesz.
2009. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak teljesen igaza van. Igaz mi együtt lakunk anyóssal, és van egy ugyanolyan hülye sógornőm mint anyós, de én sem hagyom, és hagytam magam velük szemben. Nálunk is már szinte mindenről beszámoltatott, és mikor hazajött anyucihoz a drága, le sem szállt rólunk. Nálam akkor telt be a pohár, mikor ünnepek előtt szépen kitakarítottam, mert ugye anyós ehhez lusta, és a sógornőm elkezdte előlről. A hab a tortán az volt, hogy ugyanúgy hívják mint engem, és nekem még csak annyit sem mondtak névnapomkor,hogy Isten éltessen. Na akkor kiosztottam rendesen, őket, olyan szinten, hogy hazazavartam. Erre anyós nekem ugrott, hogy hogy merek ilyet tenni, na akkor ő is kapott, hogy inkább fogja be a pofáját, mert ha nem lennék, megenné a kosz. Persze a párom is mellém állt, azóta kussba vannak.

Na mindegy, de te sem hagyd magad, főleg a saját házadban!!! Nyugodtan megmutathatod hol az ajtó.

Sok sikert!

2009. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.hát megprobálok beszélni valamelyikkel:)
2009. jan. 29. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!