Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kezdik el az emberek...

Miért kezdik el az emberek apának és anyának hívni egymást miután gyermekük született?

Figyelt kérdés
Elvégre ők a pici apja és anyja, nem egymáséi! Tudtommal a házasságban az emberek a szerelmükkel vannak, nem pedig egy szülő pótlékkal...Csak engem zavar ez a kifejezés?
2011. jan. 5. 16:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már bennem is felmerült. Bár én konkrétan nem emlékszek rá, h a szüleim h szólították egymást kiskoromban, de anyukám amikor velem beszél nagyi ként emlegeti, az anyját, amikor vele beszél, anyunak szólítja. Sőt apám meg Pötyinek hívja az anyját. Nekem ez is furcsa.
2011. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Engem is zavar.

Mindenki csinálja, ahogy jólesik, de a páromat nem tudnám leapuzni, nekem ő a szerelmem, ez nekem olyan komolytalan, vagy, hogy is írjam.

2011. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
34%

Nem olvastam a kommenteket, de ez engem is annyira irritál, hogy csak na."Apával megyünk wellneszezni"Kivel mész???Apáddal, vagy a F É R J E D D E L ?Apa nem alszik velem.Na még jó!

Hogy a gyerek honnan tudja, hogy ki z apja?Hát onnan, hogy megtanítom neki.De attól, még nem lesz az az én apám is.Na jó, be is fejezem...

2011. jan. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23%
párkapcsolat szempontjából ez egy óriási hiba! más dolog az, amikor a gyerek előtt úgy hívják oda a házastársukat, hogy "apa vagy anya", de amikor a gyerek nincs is a közelben nagyon sokan még olyankor is így hívják a párjukat......ezt nem szabad(na)!
2011. jan. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
48%

Mi az hogy hiba? Meg hogy nem szsbad? Mindenki úgy hívja egymást ahogy akarja!

Bár én nem hívom apának a férjemet de kifejezetten irritál amikor azon köszörülik mások a kritikus kis nyelvüket hogy más emberek kapcsolatát vagy szokásait beszéljék ki.


Igen, ez az oldal azért van hogy az emebr kérdezzen, Olyan dolgokat amiket nem tud. Na de a "beszéljünk ki másokat mert engem baromira idegesít hogy xy ezt csinálja meg azt mondja"...ez zavaróbb mintha valaki apának vagy anyának hívja a párját.

2011. jan. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Százával vannak ezen az oldaon a "csak engem zavar?" kérdések....nem, nyilván másokat is zavar mert nem vagyunk egyformák de ezért nem nyitok kérdést hogy itt szidjak más embereket ha nekem nem szimpi módon teszik a dolgukat.
2011. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Mikor még nem volt gyerekem én sem tudtam elképzelni, hogy apának szólítsam a párom.


Most meg már szinte csak így, igaz csak egymás között.


Érdekes volt mikor a kislányomtól megkérdeztem, hogy ki az apukád rámutatott az apjára ezután rákérdeztem kicsoda nekem az apja erre rávágta, hogy az apám.

(Tehát abban a hiszemben volt, hogy én is a gyereke vagyok a páromnak.)


Barátnőm gyerekét is leteszteltük ( egyidősek az enyémmel)ugyanezt mondta.

2011. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

van egy ismerősöm, aki 2 hét járás után anyának szólította a nőjét, ő meg apának a srácot.

sztem ez röhejes.


én az apámat hívom apának, az anyámat anyának.


ha a szülőnek nincs annyi energiája, hogy a gyerekének megtanítsa, hogy hogyan kell szólítani a családtagokat, akkor inkább ne strapálja magát a gyerekvállalással se...

nekem spec nem igazán volt apám, így senki sem szólította anyukámat anyának rajtam kívül, mégis sikerült valahogy megtanulni.

a nagyszüleim néha mamának és papának szólították egymást a jelenlétemben, de abban inkább a kedveskedést, a becézést véltem felfedezni, nem pedig valami értelmi képesség hiányát.

2011. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!