Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik nem íratták be 2008-ban...

Akik nem íratták be 2008-ban született gyermekük óvodába, azok miért nem tették meg?

Figyelt kérdés
Én már bánom, de apa jól keres, így megtehettem, hogy ne menjek még vissza dolgozni(na meg tanulok is), de a lányomnak kellene a társaság.
2011. máj. 26. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Igaz lányom 2008 decemberi, de nem írattuk be, mert várjuk a kistesót, és itthon leszünk mind. Bár lehet, hogy jövő márciustól (ha lesz hely) félnaposra beiratjuk. De én amúgy is szívesen maradtam volna még itthon, viszont ha nem jönne a tesó, akkor biztos beírattuk volna (anyagiak miatt). Szerintem minél tovább van otthon, annál jobb. Onnantól, hogy beíratja az ember, már ugysem lesz otthon soha.
2011. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére meg tehetem majd, hogy nem íratom be és nem is fogom. Egyébként annyira telve vannak az ovik,hogy éveket kell várólistán tölteni. Nem venném el azoktól a gyerekektől a helyet, akiknek a szüleinek tényleg muszáj dolgozni. Szegény barátnőm így van. De egyenlőre nincs hely az ovikban!

Persze, jó lenne neki a társaság, de ha már úgy is ráérek,akkor viszem sokat játszóra, meg összeülünk a kisgyerekes barátnőkkel!

2011. máj. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem egy 3 évesnek már jó és kell a társáság.
2011. máj. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az én lányom is decemberi :)

Valóban kell neki a társaság, ezt nem is tagadom, lányom is igényli.

Viszont megtehetem, hogy itthon maradjak vele, akkor meg miért ne?

Járunk ide-oda, gyerekek közé, így annyira nincs elszeparálva.

A másik, hogy valószínűleg fel sem vették volna.

Még nem szobatiszta.

Én is úgy szeretnék tesót neki, de hát nem tudjuk megoldani több okból, amit most nem részleteznék..

2011. máj. 26. 09:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Mert más ha veled van egész nap és más az oviban. Nehezebben fog szocializálódni.
2011. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De ha nem dolgozol fel sem veszik nem?
2011. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szia,


a mi helyzetünk nem pont erről szól, de egy kicsit mégis :) 2008 november végi a fiunk és március óta jár egy magán intézménybe, ahol nagyon vegyes a korosztály 1 évestől 4-5 évesig. éppen ma beszéltük meg, hogy még nem íratjuk át a helyi állami oviba, mert annyira meg vagyunk velük elégedve. szóval a gyerek közösség nagyon jót tett Neki, viszont az ovi még várhat egy kicsit :)


Ági

2011. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy kis kieg.:

nem minősítem az állam tevékenységét. Itt a rengeteg munkanélküli óvodapedagógus, a szülők gyerekei várólistán vannak, és hiába a sok ovpedes, zárja be az állam (ill. állami intézkedések hatására a vezetőség kénytelen bezárni) az óvodákat, vagy von össze csoportokat, csökkentve az óvodai csoportok számát, sajnos...

Ezáltal ráadásul az a szakmai elv is sérül, hogy egy óvodapedagógusra maximum hat gyermek jusson, ami a kisgyermekek legfőbb érdeke lenne! Ennyire "törődik" az állam a felnövekvő, új generációval...

2011. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pontosítok: úgy értem a vonatkozó mondatomat:

ami a legfőként a kisgyermekek érdeke lenne.

2011. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A szocializáció nem az óvodától függ szerintem. Én anno nem jártam óvodába, mégis lettem valaki, szeptember 3-án, lettem 6 éves az iskolapadban, mert engedtek iskolába, okos és értelmes, kommunikatív kislány voltam óvi nélkül is.
2011. máj. 27. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!