Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kezdik el az emberek...

Miért kezdik el az emberek apának és anyának hívni egymást miután gyermekük született?

Figyelt kérdés
Elvégre ők a pici apja és anyja, nem egymáséi! Tudtommal a házasságban az emberek a szerelmükkel vannak, nem pedig egy szülő pótlékkal...Csak engem zavar ez a kifejezés?
2011. jan. 5. 16:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%
És szerinted a gyerek honnan a francból tudja meg, hogy kit kell anyának és apának szólítani?
2011. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%
általában azért, mert a gyerek így könnyebben megtanulja, hogyan is hívja a szüleit (apát és anyát!). érdekes is lenne,ha mondjuk Évának és Károlynak hívná a szüleit, mivel ezt hallja mindenki mástól is az illetők megnevezéseként! :)
2011. jan. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Én se szeretem, mikor így hívják egymást. Szerintem gáz.

A kisgyerek előtt hívják úgy egymást, de mikor mások előtt így úgy mondják, meg mikor a gyerek nagyobb már és akkor az szerintem olyan fura. Ismerek olyat, akiknek már majd 30 éves gyerekeik vannak, és mégis úgy hívják egymást.

2011. jan. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Az én szüleim mindig keresztnéven szólították egymást. Csak akkor volt apa és anya, ha nekem mondtak valamit a másikról: "Apa nemsokára hazaér", "Nézd, anya milyen szép labdát ad neked".

Gondolom így tanulja meg a gyerek. Három éves korom körül apámat elkezdtem keresztnéven szólítani, nem szóltak miatta. Aztán magamtól váltottam ismét az Apa megszólításra.

2011. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Biztos mást is zavar rajtad kívül, engem nem. Bírom, amikor a rokonaim viccelődnek, hogy na fater, dobd ki a pelenkát, pl. Amúgy meg szerintem ez a gyerek miatt van, mert a gyereknek azt mondod, hogy menj oda apához, meg apa hozza a labdát és megszokják. Amúgy meg amikor az anyából nagyi lesz, akkor általában már a lánya is nagyinak szólítja az anyját.
2011. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Kriszti83 ***** válasza:
65%
Mi hol így, hol másképp hívjuk egymást. A kislányunk 2 éves, előtte anya és apa vagyunk.
2011. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
60%

A gyerek nem attól tanulja meg a megszólítást, hogy egymást is így hívják. Ennyi erővel a személyes névmásokba is belezavarodna:

Anya: Kérek levest.

Ugyanez a gyerek felé: Kérsz levest?


Akkor a gyerek saját magáról egyes szám, második személyben fog beszélni?

2011. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
46%
na ide figyeljetek. kezdjük ott, hogy a gyerek nem hülye. a gyerekkel nem kell úgy viselkedni, mintha iqja 60 lenne. hogy ő "anya" ő "apa". meg fogja érteni hidjétek el.
2011. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
38%
Haverok is hívják igy egymást,apa hozz már egy sört,stb,nem értem miért kell ilyenen fenn akadni,ettől összedől a világ?Nem hiszem, akkor meg...Vihar a pohár vízben,semmi több...
2011. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%

Én már akkor haraptam, amikor a kutyánknak (!!) azt mondta a férjem, hogy "menj anyádhoz, most nem érek rá". A kutyának a gazdája vagyok, nem az anyja.

De sok kutyatartó a kutya miatt kezdi el anyázni-apázni egymást, főleg kistestű kutyáknál igaz ez. Pedig ő biztos nem fog megtanulni beszélni...

2011. jan. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!