Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miket kell intézni egy temetés...

Miket kell intézni egy temetésnél? Nem tudom, hogy jó a kategória vagy sem.

Figyelt kérdés
Tehát úgy értem boncolás, ravatal stb.. nagyjából tisztában vagyok ezzel, de nem teljesen.. MEg azt is, hogy mennyibe kerül. Továbbá az is a kérdésem, hogy eddig félárva voltam, most teljesen. Eddig csak édesanyám után kaptam árvaságit, azt is minimálisat. Egyetemista vagyok, így abból kellett mindent fizetnem. Édesapám elhunyt, így ezt ezután, hogy fogom kapni? Ne higgyétek, hogy csak ez érdekel, de más rokona nem volt neki, és valamiből a temetést is ki kell fizetnem,más jövedelmem meg nincs. Köszönöm előre is a segítséget
2011. jan. 5. 12:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
89%

Amint megvan a temetés, add be a papírokat a közjegyzőnek, úgy tudom, h már a közjegyzői díjat is eltörölték, nekem még 60 ezer Forintomba került. Az itteni önkormányzat küldött ki két embert, ők mérték fel a lakást, ez alapján számol a közjegyző.

Méltányossággal sem lehet ez a díjat (ha van még) eltöröltetni, erre is számíts.

Ha a közjegyzőt kifizetted, akkor kerül a papír a földhivatalhoz, és így lesz a neveden.

Amikor ezek a papírok megvannak, az összes szolgáltatónak küldj belőle fénymásolatot, halotti anyakönyvivel, és így kerülnek a számlát a nevedre.

Csak utána tudod eladni, számíts rá, ez jó pár hónap lesz.


Mindenki szeretne szép búcsúztatót, de higgy nekem, nem a a magas ártól lesz szép.

Megkérhetsz valakit, h mondjon búcsúztatót, te is mondhatsz akár, én erre nem voltam képes.


Még egy dolog, pitinek tűnik, de ha a hamvasztást választod, a particédulára, asszem így hívják, amit kiteszel a kapura és a temető kapujára,mindenképp írd rá kézzel, h csak egy szál virágot hozzanak.

Én nem tettem, sokan jöttek koszorúkkal, majdnem röhögtem kínomban, h ezekkel most mi legyen.


Utána egy másik hamvasztásos temetésnél láttam, h ki van ez a mondat írva...


Jah, a kórházba nem csak lepedőt vigyél, hanem öltönyt, inget, alsóneműt, zoknit, nyakkendőt, cipőt!!! Én mondjuk magam öltöztettem, úgy vitték el, mert itthon halt meg, de lelkileg olyan jó volt, h tisztességesen van felöltözve, úgy lép át.


És tudj róla, valószínű azonosítanod is kell. Most nagyon sok erőre lesz szükséged, ne lepődj majd meg, ilyenkor kap is erőt az ember, majd a temetés után lesz kicsit rosszabb. Amikor már nincs mi tennivalód, elkezdődnek a mindennapok, nélküle. Azt is tudd, h idővel jobb lesz, tényleg kb egy év kell.

2011. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Részvétem!

Előttem már nagyon sok jó tanácsot adtak. Egyet hadd adjak én is: amikor édesapám meghalt (budapesten, kórházban), a kórház melletti temetkezési vállalkozásba irányítottak, mondván, kéznél van, gyors, olcsó. Aztán csak próbaképpen bementem a Budapesti Temetkezési Vállalat Fiumei úti központjába és ugyanarra sokkal olcsóbb árat kaptam! Szóval, a tanácsom, hogy keresd fel a temető irodáját, ők megmondják, hogy hol a legolcsóbb mindent elintézned.

2011. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!