Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig bírnád idegekkel, hogy...

Meddig bírnád idegekkel, hogy a párod exe téged "zaklat"?

Figyelt kérdés

November elején kezdett el nekem írni. Szóltam a páromnak, erre az volt a reakciója, hogy őt is, és magamat is töröljem le a közösségi oldalról.

Egy ideig leveleztem vele, de meguntam és nem reagáltam a leveleire. Elkezdett párom húgának írni, de ő sem foglalkozott vele. Majd következett egy barátnőm. Neki is írkált, mostanra egészen összebarátkoztak. (Az egy dolog hogy rosszul esik a barátnőm viselkedése, de majd túlleszek ezen is valahogy). Leveleznek kb 3-4 hete. Persze az ex hazudozik a páromról (olyan durvákat állít róla, hogy azért már fel lehetne jelenteni...)

Miután ez sem jött be, elkezdett a képeim alá írogatni, mindenféle bunkóságokat. Nem válaszolok rá, csak törlöm a hozzászólásait.

A párom mindenről tud, csak annyit mond, hogy töröljem magam a közösségi oldalról. Megmondtam neki, hogy egy idióta nő miatt nem vagyok hajlandó "bújkálni".


Egy ismerősömnek meséltem ezt a dolgot, azt mondta hogy ő már rég kilépett volna a kapcsolatból.

Szerintetek? Köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 5. 10:56
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Először is, mint írta, külföldön él a nő jelenleg, szal a verőlegények már ezért sem kivitelezhetőek. 8 napon túl gyógyuló sérülést okozni bűntény, míg a jogban a netes zaklatás nincs benne, ismerősöm próbálkozott feljelenteni, mondták, h eredménye nem lesz. Plusz a szemet szemért elv él magyarországon, szal ha eltöri a kezed, csak akkor törheted el a kezét büntetlenül. Másik ismerősöm önvédelemből a támadójának több sérülést okozott, mint neki a támadó (küzdősportnak köszönhetően) és a végén neki kellett 3 hónapot ülnie. Plusz szerintem ezzel csak fel lenne még jobban hergelve.


Tiltás, ignorálás, esetleges boldog képek feltöltése a legtöbb, amit tehetsz.

2011. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, azzal hogy elolvasod az irkálmányait, valahol lealacsonyodsz az ő bugyuta színtjére, én nem tenném a helyedben.

Olvasatlanul kuka a leveleinek!

2011. jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Szerintem ezért a lehető legnagyobb hülyeség lenne a pároddal szakítani! Nem ő tehet róla, hogy az exnője ennyire idióta. Csak mivel tehetetlen az ügyben, hiszen ha írna az exnek, akkor azex elérné, amit akart...

Szerintem a barátod csinálja jól, hogy nem törődik vele...


A "barátnődről" pedig megvan a véleményem. Szerintem erre volt jó az ex zaklatása, hogy rájöjj, a "barátnő" ennyit ért. Én vele szakítanám meg a kapcsolatot... Mert minden, amit elmondasz a "barátnődnek", olyan, mintha az exnek mondtad volna.

2011. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hagyd had írjon, mindig nyomd ki az üziit fb-on.

Egyetlen egy levelére kommentjére se reagálj.


Ha smst ír arra se reagálj és szólj az ismerőseidnek, hogy ők se tegyék, mert utána nem tudják majd levakarni magukról a nőt! Kicsit paráztass rájuk, h véletlenül se legyen kedvük válaszolni neki.


Telefonszolgáltatódnál esetleg nem tudod letiltatni? Vagy mondjuk abból az országból jövő összes hívást/smst.

Vaaaaagy ha van ilyen, az ő hívását átirányítani egy emelt díjas számra - ilyen egyébként van vagy már csak én kezdek bunkózni.


Sajnos tényleg nem tudsz vele mit csinálni, mivel nem Mo.-n lakik...:S:S de mondjuk ha EU-n belül, akkor az intézkedés még nem olyan vészes :) főleg ha írásban vannak a rágalmazásai.


Készíts print screen-nel pillanatképet minden kitörlés előtt a kommentjeiről, a bíróságon nagyon jól fog jönni, ha mégis el tudnátok juttatni oda a dolgot.


Meg fogja unni, lehet félév kell hozzá, de ha nem kap semmi reakciót, nincs visszacsatolás, hogy na sikerült felidegesítenem megint őket, akkor egy idő után unalmas lesz neki. Néha kellett már ezt a taktikát használnom, de mondjuk nem ilyen esetben.


A barátnődnek meg gratulálni tudok...

2011. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Legyél te az okosabb és büszkébb és tiltsd le. Azáltal meghunyászkodtál, hogy visszavetted a tiltólistáról mert azt írta gyáva vagy (vagy mit..).

Azzal bántod a legjobban ha nem tud veled/veletek kapcsolatba lépni.

Párom exe is ezt csinálta, párom megkért, hogy mindig én válaszoljak neki. Aztán meguntam (közben oltári jókat röhögtünk rajta) és beállítottam, hogy ne írhasson üzenetet. Végül le is törölt magától, azóta csend van.

2011. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

A közösségi oldalakon általában vannak olyan beállítások, hogy a képeidhez csak az ismerősök tudjanak hozzászólni, vagy azok se. Esetleg ne is lássák mások. Ha nem sikerül, akkor tényleg jó megoldás, ha törlöd a hozzászólásait.

A barátnőd nem igazi barátnő, ha olyan emberrel barátkozik, aki neked szenvedést, fájdalmat okoz, hagyd a fenébe! Inkább ne legyen barátod, mint hogy egy méltatlan ember legyen az.

A párodnak meg jobban ki kellene állnia melletted. Ha az én páromat zaklatná az exem, én nagyon szépen elmagyaráznám neki, mi a helyzet. Pedig én nő vagyok.

2011. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
65%

Én biztos nem szakítanék a pasimmal az ex miatt. Mi köze hozzá a pasidnak? Utazzon külföldre és verje agyon, hogy aztán lecsukják?


Személyesen csak nem fog téged megkeresni. Azt szintén nem értem, hogy miért nem vagy képes átállítani dolgokat, úgy hogy csak az ismerőseid nézhessék meg az üzenőfalat és a képeidet (ha már annyira ragaszkodsz a regisztrációhoz).

Én személyszerint "normál esetben" sem tartom helyénvalónak, hogy valaki idegenekkel percenként megosztja azt, hogy mikor megy vásárolni, mit vett magának, milyen buliban volt. Mi közük van hozzá?


Szerintem te valahol élvezed ezt a dolgot, mert van rá ezer megoldás, mégsem élsz egyikkel sem.

2011. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Tökre nem értelek! Ha annyira zavar a csaj, akkor tiltsd le. Ő sem fog téged látni és te sem őt. Ennyi. A rokonokkal pedig gondtalanul tudod tartani a kapcsolatot. Nem tudom mit filózol azon, hogy ez most bujkálás vagy megalázkodás. A párod új életet kezdett nélküle, VELED. Ő már abszolút nem tartozik hozzátok. Basszus ne legyél már ennyire puding, TILTSD LE!!! Én letiltottam az exemet is, az új nőjét is, és az exem bátyját is. Bár nálunk közre játszott a gúnyolódásuk.


És amúgy ez hogy néz ki? Te miden nap felmész az FB-re és ha látod az új komit vagy levelet, akkor törlöd? Nem unalmas ez? Az üzenőfaladra is írhat bármit? És ha kiír valami ocsmányságot rólad? Addig, amíg nem törlöd bárki nézheti azt? Ismered őt? Egyáltalán minek van az ismerőseid közt?

Nem sértegetni akarlak, bocs ha kicsit elszaladt velem a ló, de tényleg nem értelek...

2011. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az ex családja velünk egy városban él, tehát egyszer biztosan összefutok majd vele személyesen.


A barátnőmről annyit, hogy csak olyan dolgokat mondok el neki, amiket jó, ha tud az ex. (pl. hogy mennyire boldogok vagyunk).

Egy közeli ismerősöm is azt javasolta, hogy tegyek fel fényképeket, amikből ő azt látja, hogy a sz.rkeverése ellenére is jól megvagyunk.

És szerinte, ha törlöm azt amit irkál, egy idő után le fog állni.


Kedves utolsó, nagyon rosszul látod a helyzetet. Nem "élvezem" ezt a dolgot, de nem akarok besz.rinak tűnni.

Azt szeretném, hogy a nő magától jöjjön rá, hogy mennyire szánalmas amit művel.

2011. jan. 5. 14:09
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdekes, hogy inkább elpazarlod az idődet taktikázásra, meg a csajjal foglalkozol, ahelyett, hogy élnéd a saját kis életedet vagy a pároddal foglalkoznál. A te életed, csak akkor ne problémázz, hogy nem bírod leállítani a csajt. Itt kaptál több ötletet, egy perc alatt le tudhatnád a dolgot, de téged az érdekel, mit gondol rólad az ex...
2011. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!