Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig bírnád idegekkel, hogy...

Meddig bírnád idegekkel, hogy a párod exe téged "zaklat"?

Figyelt kérdés

November elején kezdett el nekem írni. Szóltam a páromnak, erre az volt a reakciója, hogy őt is, és magamat is töröljem le a közösségi oldalról.

Egy ideig leveleztem vele, de meguntam és nem reagáltam a leveleire. Elkezdett párom húgának írni, de ő sem foglalkozott vele. Majd következett egy barátnőm. Neki is írkált, mostanra egészen összebarátkoztak. (Az egy dolog hogy rosszul esik a barátnőm viselkedése, de majd túlleszek ezen is valahogy). Leveleznek kb 3-4 hete. Persze az ex hazudozik a páromról (olyan durvákat állít róla, hogy azért már fel lehetne jelenteni...)

Miután ez sem jött be, elkezdett a képeim alá írogatni, mindenféle bunkóságokat. Nem válaszolok rá, csak törlöm a hozzászólásait.

A párom mindenről tud, csak annyit mond, hogy töröljem magam a közösségi oldalról. Megmondtam neki, hogy egy idióta nő miatt nem vagyok hajlandó "bújkálni".


Egy ismerősömnek meséltem ezt a dolgot, azt mondta hogy ő már rég kilépett volna a kapcsolatból.

Szerintetek? Köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 5. 10:56
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

A barátnőmmel majd valóban így fogok tenni, de a páromat nem fogom kirúgni.

Majdnem 2 év alatt bebizonyította hogy szeret.

De az ex meg gondolom arra vár, hogy a párom írjon neki, hogy álljon le...

Semmilyen elérhetőségét nem tudja a páromnak, lehet hogy csak erre vár....

2011. jan. 5. 11:22
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az előző hozzászólókat így elnézést, ha már írta valaki.

Szerintem ne törődj vele, ha ír töröld ki a levelét anélkül, hogy olvasnád, kommenteket egyből töröld ki, hidd el, egy idő után megunja.. szánalmas az ilyen.. -.-

Ami a barátnőt illeti.. szerintem mondd meg neki, hogy keresztbe akar tenni nektek így bár zavar, hogy vele beszélget, de az ő élete, azzal beszél akivel akar, de kérd meg, hogy rólatok ne beszéljenek.. ha kérdez rólad ne válaszoljon rá, ha pedig a párod kezdi el szidni állítsa le... Ha valóban csak barátkozni akar, akkor meg fogja érteni, és másról fognak beszélni, ha meg csak azért kereste fel, hogy titeket szétválasszon (és ez a valószínűbb) akkor majd csap gy hisztirohamot barátnődnek és akkor talán ő is rájön, hogy csak kihasználta a nő.. arra használta, hogy szétválasszon titeket.

Te pedig ne idegeskedj inkább röhögd szemközt, hogy milyen elkeseredett lehet az a nő, aki ilyen módon próbál kettőtök közé férkőzni:D Te is és a párod is tudja, hogy nem fog így menni neki, hiszen szeretitek egymást.. egy ilyen elkeseredett, szánalmas nőn csak röhögni lehet, nem pedig felhúzni magad. Úgyhogy szerintem ezen ne idegeskedj:)

2011. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg írhatnál egy kedves mailt a párjának, hogy sajnos a lányra nem tudsz hatni, és hogy szerinted illene tudnia, hogy a párja az exe új párját zaklatja. Facebookon meg nem bújkálás, ha tiltod, egyszerűen ha nincs jogi módod, akkor nincs más megoldás a zaklatás ellen. Ha ír, hogy félsz, írd meg neki, hogy csak már nagyon unalmas amit csinál és nincs kedved hozzá és a szánalmas próbálkozásaihoz. Az a szomorú, hogy ha külföldön él, nagyon nem mennél semmire a feljelentéssel, meg amúgy is, a magyar jog alapvetően nincs felkészülve a zaklatásra, nemhogy a netes verziójára...


A kapcsolatomat semmiképpen nem áldoznám fel egy őrült nő miatt..

2011. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
11:31-es vagyok. Esetleg még a tiltás után feltennék pár közös képet a párommal, ahol mosolygunk, hülyülünk... h lássa, hogy feleslegesen pazarolja az idejét.
2011. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem közösségi oldalakon, hanem személyesen, telefonon, mással üzenve, stb zaklatott engem is a párom exe. Ott még a teljes kommunikációs zár se működhetett, mert van egy közös gyerekük.

Én egyszerűen nem reagáltam semmire. Ha felhívott, udvarias hangnemben megkérdeztem, hogy miért keres, ha szemétkedett, egyszerűen rátettem a telefont. Semmilyen provokációra (mint pl a hölgy részéről, hogy félsz tőle) nem reagáltam.

Ő is már kapaszkodott mindenbe, hogy belém köthessen. Kedvencem: miért olyan fehér a bőröm :) (Páromtól kérdeztem csak viccesen, hogy megadjam-e a szüleim számát, hogy rögtön a gyártónál reklamálhasson)

Aztán amikor nem volt már rajtam fogás, mert semmit sem vettem fel, szép lassan megunta.


Az ilyen típusú emberek azért csinálják, hogy bosszantsanak. Ami mindig sikerül is nekik, a kérdés csak az, hogy ők is tudomást szereznek-e erről. Neki soha nem mutattam, hogy ideges vagyok. Szerintem ezzel sikerült lefegyvereznem.

Pedig fejben már válogatott módokon kínoztam, de kifelé egy szót se szóltam.

A legjobb rész: most már néha nyalizással próbálkozik, bár arra sem reagálok. Bízom benne, hogy kifogy az összes lehetséges ötletéből.

2011. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
71%
Rövid és tömör leszek!Egy ku.rva nagy verés az segíttene rajt!Vagy befenyítteni,mert az ilyen idiota majmokat csak úgy tudod leállittani.Tapasztalatból mondom.
2011. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
62%

Elöző vagyok!


Az a baj hogy ezzel a rendőrség sem tud mit csinálni,márpedig ez simán zaklatásnak számítt!

Mert neked zavarja a lelki nyugalmadat!Itt 2 dolgot tehetsz!Vagy befenyítted valami nagy darab kopasz 150 kg-os csávokkal,úgy hogy ne bántsák csak kicsit észhet térjen ,vagy kicsit megtéped úgy hogy ne legyen rajta külsérelmi nyom.Nem akarok senkit erőszakra buzdíttani,de egy idő után nagyon idegtépő tud lenni és elöbb utobb eldurranik az ember agya és ha tovább csinálja,akkor kénytelen az ember durvább eszközökhöz folyamodni.Vagy pedig mindenhonnan törlöd magad,telefon szám csere stb stb.És ha lehet minnél nagyonn ívben elkerülni,mert az ilyen embereket elme orvoshoz kellene küldeni.

2011. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
84%

Azért nem egészen értem, miért ez az egyetlen felület az, ahol tarthatod másokkal a kapcsolatot. :S

Én bizony beszélném az ismerősökkel, rokonokkal, hogy kénytelen vagy törölni magadat a rendszerből ezért és azért, a konkrét ok miatt.

Én nem csinálnám ezt a helyedben, az biztos, nekem semmiféle virtuális kapcsolattartás nem érne meg ennyit ( ha ráadásul van helyette más megoldás is ), hogy időközben totál kikészüljek egy ilyen senkiházi miatt...

2011. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
75%

Én semeddig sem bírom az ilyesmit.

Szépen elhívnám talira és letépném az arcát, vagy tarkón csapnám, aztán majd zizeghet körbe, mint légy a **ar körül.

Ha meg feljelent, akkor ott a levelek mentése, ennyi.

2011. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen állítsd be úgy az oldalt, hogy semmi adatot ne láthassanak rólad idegenek, csak a barátaid. Akkor nem tud az üzifaladra sem írni, és a képeidet sem tudja kommentelni. Ha a barátaid között van, akkor töröld onnan egyszerűen. (Ha jól tudom, csak levelt tud majd akkor írni, azt meg nyugodtan töröld olvasatlanul.)

Egyébként meg a levél mellett van, hogy "jelentem". Simán jelentsd a Fb-nak, hogy zaklat téged...

Különben pedig engem nem érdekelne a dolog... Végülis eléggé szánalmas, hogy még mindig az ex után szaladgál, ahhelyett, hogy élné a saját életét. Ha meg választ akar, akkor írd meg neki, hogy bocsi, de nekem VAN SAJÁT ÉLETEM, a párommal, akivel boldog vagyok. Nincs időm olyan emberre, aki képtelen a saját életét élni, mert képtelen az exét elfelejteni... Egyébként meg inkább nézz a hátad mögé, mert akik ott vannak, azok rajtad röhögnek!

2011. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!