Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhatott ilyet az, aki...

Hogy mondhatott ilyet az, aki engem megszült?

Figyelt kérdés

Fél éves voltam, mikor a szülőanyám elhagyott minket. Akkor ő 19 volt.

Apának egy rossz szava nem volt róla, mindíg mesélt róla, ha kérdeztem. 4 voltam mikor új nőt hozott a házba. Ő lett az édesanyám.

Mikor tini voltam, sokszor vágtam a fejéhez, hogy "nem vagy az anyám!" pedig az volt. Ő vitt orvoshoz, ápolt, járt a szülői értekezleteimre.

Született két húgom, ikrek. Nagyon sírós babák voltak, mindíg arról álmodoztam, hogy eljön a gyönyörű, vörös hajú anyukám, és elvisz. Együtt utazunk stb.

Felnőttem, vőlegényem lett, és terhes lettem. Vágytam az én csodaszép anyukámra, akit csak fényképről ismertem.

Nagy nehezen megtaláltam, egy közeli faluban élt.

Írtam neki, találkozót kértem. Vitem a fénykép albumot, sbt.

Egy kávézóban találkoztunk.

Meglepő volt. Lenőtt, ősz haj, nikotinsárga, ráncos bőr. Alig ismertem fel.

Végigmért és megvetően nézte a pocakomat. Párbeszéd:

Én-Szia

Ő-Szia

Én-Úgy örülök hogy végre megismerhetlek!

Ő-Figyelj, a lényegre térek! Mi kell? Pénz?

Én-Nem, én csak...

Ő-Felcsináltak, nem. Mi más kéne?!

Én-Csak tudni akartam, ki vagy. Amúgy van vőlegényem.

Ő-Van két fiam, és férjem. Nem tudnak apádról és rólad. Te csak egy baleset vagy. Remélem tartod a szád!

Itt felálltam és elviharzottam.

Azóta szinte csak sírok.

Hogyan tehetném túl ezen?

20/l


2011. jan. 4. 22:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad vele foglalkoznod, nem érdemli meg! :(
2011. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Ér ennyit? Nem.

Ott van apukád felesége, neked ő az anyukád! Nem az az anya, aki megszül, hanem az aki felnevel :)

2011. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Szép...


Az ilyen NEM anya. Egy anya nem képes elhagyni a gyermekét, és 20 év után ilyet mondani. Valahogy fel kell dolgoznod, de gondolom nem lesz könnyű. Ne is törődj vele.

2011. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérj bocsánatot a nevelő anyádtól, és mond el neki, hogy tévedtél valójában ő az anyád. Mert így van. maradj ennyiben.
2011. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 tetris ***** válasza:
100%
Menj oda a nevelő anyukádhoz, öleld át, és adj az arcára egy óriáspuszit. De ne mondd meg, hogy miért kapta. Te tudod miért, és ez a lényeg.
2011. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon sajnálom... az ilyen szerintem nem anya...

Nekem van egy kislányom, soha nem tudnék neki ilyet mondani... a legnagyobb ajándék. Én csak azt tudom neked mondani, hogy ne foglalkozz vele, még azt sem érdemli meg hogy egy könnycsepped is legyen. Gondolj a gyönyörű kis pocaklakódra, szeresd nagyon a vőlegényed, a családod, és törekedj arra hogy a te gyermekednek ezt soha ne kelljen átélnie!

Velem anyósom bánt mindig nagyon csúnyán, sokat sírtam miatta, de úgy döntöttem nem fogok miatta egy könnycseppet sem ejteni... törekedni fogok rá, hogy ha eljön az ideje nagyon jó anyós legyek, ő az ellenpéldám!

Azért én küldök Neked egy nagy ölelést, és remélem hamar megvigasztalódsz! 29/N

2011. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szomorú. :( De nem éri meg, hogy emiatt szomorkodj. :)

Örülj neki, hogy van neked (ha nem is vér szerinti) igazi anyukád, aki támogatott. Fel a fejjel. :)

2011. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

A te nevelő anyád nem az édesanyád,de mégis sokkal jobb !a te esetedben nagy szerencse,hogy ő jött az igazi anyád helyett.Neki örülj,őt szeresed,az igazi anyádat pedig felejtsd el.A jelenlegi férjét és gyermekeit csak sajnálni tudom.Adj hálát az égnek,hogy otthagyott titeket,mert ha maradt volna,akkor minden nap végig hallgathatnád,hogy egy baleset vagy és még ennél szebbeket...

Nem lesz hozzá kegyes a sors azok után,hogy téged elhagyott és balesetnek nevezett.Külsőleg már látszik rajta a negatív irányú változás...

2011. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Engem sem az édesanyám nevelt fel, igaz, mi (16 éves korom óta) tartjuk a kapcsolatot, és nagyon jól kijövünk egymással.

Én a nevelőanyámat a mai napig anyának szólítom, és természetesen az édesanyámat is.

DE! Anyámnak a nevelőanyámat tartom, hiszen, ő nevelt fel, ő tanult velem, ő ápolt, amikor beteg voltam. Neki mondtam anyák napján verseket. Neki mondtam, hogy az "anyucikám", a másik az anyukám. Mindketten szeretik az én 3 kisfiamat, akiket soha el nem hagynék, hiszen megtapasztaltam, milyen elhagyva lenni. Meríts erőt abból, hogy te nem ilyen anya leszel, mert te nem akarsz ilyen lenni! És ott van a te "anyucikád" is, aki téged felnevelt, és ha a másik nem kér belőled, lesz aki szereti majd a gyermekedet, mert ott van az, aki téged is gyermekeként szeretett!

Ne sírj, nem éri meg!

Sok boldogságot neked!!!!

2011. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
ha magadra hagyott nem kívéncsi rád. nemtudom minek kell eröltetni ezt a megkereslek dolgot és minden szép és jólesz imádjuk majd egymást. sosem sül el jól. semmi értelme
2011. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!