Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy senkit ne...

Mit tegyek, hogy senkit ne bántsak meg?

Figyelt kérdés

Sok családban a szülő támogatj a gyereketét.De anyám azt gondolja, h. ha szép az otthonunk akkor azzal jót tesz.De a ház miatt tele van adóssággal, már jelzáloghitel is van rajta+behajtás alatt is áll.3 munkahelye van, sokat dolgozik, anyagilag mégsem tud rendeződni.Mi a párommal havi 45e-t fizetünk+van amikor veszünk magunknak kaját, szóval abból nem sokat fogyasztunk ami otthon van(nincs is otthon túl sok kaja).Annó anyu választott a fősulimat és csak távosat, hogy majd biztos dologzom,de nem találtam melót ezért diákhitelt vettem fel,de ő rendelkezett a kártyával.Amikor munkám lett,akkor sem mondta le,mert ő abból fizeti a számlákat stb.mindig a legnagyobb összeget igényelte,pedig nekem a fele is elég lett volna.Mindig hitegetett h. vissza adja(de nem tudja miből,mert elviszi a pénzt a számlák...),sőt volt amikor nem vettem fel tárgyakat csak vizsgám volt,akkor szinte semmit nem kellett fizetnem,de ő akkor többet vett le,mert több pénz maradt a számlán.2 hónapja kért h. fizetéselőleget vegyek fel,mert kell a tagi kölcsönére,de azt se fizette még vissza nekem.+nyaggat h. tegyek félre lakáskasszára.De így hogyan éljek.Semmit nem tudok félre tenni és a diákhitelemet se tudom lemondani miatta.Keresek kb.nettó 100-at, abból 15(életbiztosítás),30 rezsi+ha félre akarok rakni 20(lakáskassza),a maradékból nem tudok a sulira gyűjteni, ha még kajálni is akarok.A párommal így még gyereket se merünk tervezni.

Úgy terveztem, h. amit a rezsire fizetek azt tenném félre a sulira,de akkor anyu tuti kiakadna.Meg is értem,meg nem is.Ha gyerekem lesz akkor is így le fog húzni?Előre félek.26/l


2011. jan. 4. 07:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Imádom a házunkat,de nekem nem ér annyit egy ház h. a gyerekeim jövőjét ne tudjam megalapozni+adóssággal kezdjék az életüket...
2011. jan. 4. 09:25
 12/22 A kérdező kommentje:
Ja amúgy a párom is járna suliba,de nincs rá pénzünk.Őt se támogatja senkit.
2011. jan. 4. 09:27
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan költözzetek albiba. Nézzetek olyan albérletet ahol két szoba van (az egyikbe bevackoltok ti ketten), álljatok össze egy párral, vagy egy pár fiatallal.


Amúgy az albérlettől miért ódzkodtok ennyire? Mindenki így kezdi, akinek a szülei nem tesznek a seg_g_ük alá lakást!


Szerintem jobban kijönnétek, és gondolj arra, hogy a diákhiteledet NEKED kell majd visszafizetni!


Vagy mondd meg anyudnak, hogy adjátok el a házat és vegyetek kisebbet...


Vagy beszéld meg anyuddal, hogy egy hónapig Te szeretnéd kezelni a családi kasszát (te fizeted be a csekket és Ti vásároltok a közös pénzből), mert így érzed, hogy most nem haladtok előre...aztán egy hónap múlva leültök és megbeszélitek, ha jól ment és tudtok spórolni akkor ez a megoldás!

2011. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Én nem tudnám havi 30-40-ből fizetni a villanyt,gázt, internet, tv,dekóder stb számlákat.Albit azért nem szeretjük,mert már próbáltuk és iszonyatos macerás vidékről Pesre beköltözni+a párom egyetlen nagyobb vagyonát(plazma tv+erősítők+x-box, amik nem olccsóak, félti).Plusz anyagialg akkor inkább a saját házra fizetünk mint másnak, itt csak az a baj, h. lelkifurdalásom van, h. ha nem fizetek anyunak akkor én leszek a szemét, ha meg fizetek akkor adósságba verem magam+félre rakni sem tudok.Amikor elköltöztünk, a szememre hányta és szinte engem hibáztatott, h. akkor miattam, fogják elvinni a házat mert nem tudja fizetni(nem voltunk ott, ősz volt mégis 90000-es gázszámlát csinált,nem tudom, h. tartozással együtt,de már ki akarták kapcsolni),pedig heti 1-2 alkalommal van főzés+igaz a fűtés sok,de van vegyestüzelésünk+ősszel ugye nem kellett egész nap fűteni.Most számolgatok,de sehogy sem jó.
2011. jan. 4. 09:42
 15/22 anonim ***** válasza:

Hát ennek így biztos nem lesz jó vége!


Most vagy anyádnak fizetsz havi x ezer ft-ot, vagy az albérletre y ezer Ft-ot... Ráadásul ha jól sejtem anyádnak nem csak havi x e Ft-ot fizetsz, hanem x+z e Ft-ot...szóval még jóval többet is, ráadásul nem vagytok függetlenek! Szóval ha ki tudnátok venni egy szobát havi 40-ért már előrébb lennétek!!!


Vedd észre, hogy anyád érzelmileg zsarol: ha elköltöztök, akkor ő bajba lesz. Ezt adja elő. De! csak ő akarja megtartani a házat. Te menekülnél onnan: hisz te írtad: a családodat nem egy nagy házban képzeled el, hanem kicsibe, és inkább a továbbtanulásukra költenéd... nővéred messze, ő tuti nem menne oda lakni, ráadásul amit tőled most nyúl le anyád, azt később a nővéred fogja élvezni. Tényleg! Ő szokta támogatni anyádat?


Szerintem sürgössen üljetek le és beszéljétek át a távlati terveket. Te nem akarsz maradni, te mennél, vagyis ti (pároddal) Anyád maradna. Döntsön ő: vagy veletek tart vagy marad de akkor nem tudtok segíteni neki. amondó vagyok, megemlíteném neki azt, hogy én

és párom el fogunk költözni 3 hónapon belül (pl.: albérletbe), és gondolkozzon el a ház eladásán, mert akkor költözhetnétek közösen egy panelbe (legalábbis egy időre és akkor már Pest ha ez a szíved vágya)...ha már albérletbe nem akartok menni, ez köztes megoldás lenne. Húzzátok ki belőle a döntést, hogy marad vagy megy. és akkor onnantól kezdve nem fog tudni ZSAROLGATNI, hisz Te / Ti felajánlottátok a választási lehetőséget...


Amúgy én laktam Pesten, volt olyan albi ahol egy főre egy hónapra 24e Ft volt mindennel együtt (közös költség, gáz víz villany) Ha a párom is velem jött volna akkor 35e lett volna

2011. jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

plazmatévére és a többire egy megoldás:

ha albiba mentek, akkor olyan helyet nézzetek ki, ahol lehet zárni az ajtót. Elvileg ha ti azt ketten bérlitek, ott senki másnak nincs keresnivalója! Vga yzárható szekrényt! Vagy beszéljétek meg a főbérlővel, hogy "rossz tapasztalatok" miatt szeretnétek zárni a szoba ajtót. Vagy ha a párod nagyon ügyes, akkor ő is tud zárat cserélni az ajtón... ennyi..probléma megoldva... lehet hogy találtok nagyon kedves lakótársakat is, akiknél nem gond hogy " más cuccaihoz nem nyúlunk" dolog :)

2011. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Én szeretem a házunkat és ha lenne pénzünk akkor ott maradnánk vidéken, ezzel nincs gond.Szóval ha meghalnak akkor valszeg enyém lesz a ház, csak én nem tudnék fentartani ekkora házat.A kisebb házat azért írtam,mert persze mi is szeretnénk ilyen olyan házat,de tudom, h. mi nem tudnánk felhúzni egy emeletes házat és inkább építek egy kisebbet,de a gyerekeimnek nem kell majd utánam fizetni az adosságokat.

Tesóm régen adott haza, most ő ad munkát anyunak(tesom könyvelő),néha csak úgy is ad pénzt, bár azt nem tudom h. kölcsönbe vagy örökbe.Náluk is rossz a helyzet mert a férje munkanélküli(bár ez az ő bajuk,mert a férje lusta és még csak nem is keres melót)+van egy gyerekük.Szivem szerint én nem adnám el a házat, hisz ott nőttem fel,de ha rajtam marad anyu adóssága akkro tuti nem tudom fentartani, de amúgy is kétlem h. ha nem lenne adósság akkor is tudnám fizetni.(Na meg kettőnknek vagy max 1 gyerekkel is nagy az a ház.)Ha el lehetne szigetelni egy kicsit vagy hozzáépíteni akkor az jó lenne,de sajnos egy háztartásban vagyunk.Nővérem max akkor költözne vissza ha elválna.Szóval nem akarom h. kárba vesszen a ház, csak azt nem értem h. anyu miért nem gondolkodott előre és miért kell az én pénzemmel játszani+a bizalmammal.Sajnos itt nem lehet kiszámolni h.ki mennyit fogyaszt, h. lebontsuk csak a saját részünkre,bár tény h. nem fizetünk anyunak sokat, csak az zavar, h.magának köszönheti a sok adosságot,de én fogom meginni a levét.Annó nagyon elszállt anyagilag és hiába mondtam h. ez meg az nem jó ötlet,mégis hitegetett h. ezzel majd jobban ki fog jönni.3 melója van már vagy fél éve,de szerintem nem lett jobb a helyzet.Igaz ő csinál mindent, mos ránk meg ilyenek, ezzel semmi gond ezt köszönöm is neki,de hogy lehet felnőtt fejjel ilyen felelőtlen?!(pedig tanult ember,de a pénzzel nem tud jól bánni és azt hiszi a külső számít)

2011. jan. 4. 12:22
 18/22 A kérdező kommentje:
de azért köszi, majd vmit kitalálok, h.hogyan legyen jó mindenkinek,vagy legalább is jobb a mostaninál
2011. jan. 4. 13:30
 19/22 anonim ***** válasza:

hányszor írod,h szereted a házadat???? elég már...


mondom ennek nem lesz jó vége,nem vagy határozott,te csak hagyod magad..

2011. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

azért írom,mert így is volt aki azt írta h. költözzek el vagy adjuk el.

Tudom h. nem vagyok határozott, hisz akkor nem írnék ide+anyunak úgy beolvasnék, hogy örökre megutálna+valszeg már nem itt tartanék,de nem akarom megbántani a szüleimet,mert elég gondja,de nem tudom hogyan magyarázzam el neki h. ne legyen belőle sértődés.

2011. jan. 4. 14:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!