Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy senkit ne...

Mit tegyek, hogy senkit ne bántsak meg?

Figyelt kérdés

Sok családban a szülő támogatj a gyereketét.De anyám azt gondolja, h. ha szép az otthonunk akkor azzal jót tesz.De a ház miatt tele van adóssággal, már jelzáloghitel is van rajta+behajtás alatt is áll.3 munkahelye van, sokat dolgozik, anyagilag mégsem tud rendeződni.Mi a párommal havi 45e-t fizetünk+van amikor veszünk magunknak kaját, szóval abból nem sokat fogyasztunk ami otthon van(nincs is otthon túl sok kaja).Annó anyu választott a fősulimat és csak távosat, hogy majd biztos dologzom,de nem találtam melót ezért diákhitelt vettem fel,de ő rendelkezett a kártyával.Amikor munkám lett,akkor sem mondta le,mert ő abból fizeti a számlákat stb.mindig a legnagyobb összeget igényelte,pedig nekem a fele is elég lett volna.Mindig hitegetett h. vissza adja(de nem tudja miből,mert elviszi a pénzt a számlák...),sőt volt amikor nem vettem fel tárgyakat csak vizsgám volt,akkor szinte semmit nem kellett fizetnem,de ő akkor többet vett le,mert több pénz maradt a számlán.2 hónapja kért h. fizetéselőleget vegyek fel,mert kell a tagi kölcsönére,de azt se fizette még vissza nekem.+nyaggat h. tegyek félre lakáskasszára.De így hogyan éljek.Semmit nem tudok félre tenni és a diákhitelemet se tudom lemondani miatta.Keresek kb.nettó 100-at, abból 15(életbiztosítás),30 rezsi+ha félre akarok rakni 20(lakáskassza),a maradékból nem tudok a sulira gyűjteni, ha még kajálni is akarok.A párommal így még gyereket se merünk tervezni.

Úgy terveztem, h. amit a rezsire fizetek azt tenném félre a sulira,de akkor anyu tuti kiakadna.Meg is értem,meg nem is.Ha gyerekem lesz akkor is így le fog húzni?Előre félek.26/l


2011. jan. 4. 07:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen kifog akadni, de ha nem ma, akkor holnap.

Elkell kezdened megteremteni a sajat eletedet, tehat lassan, de lekell valnod a mamadrol, s ezt Neki is elkell fogadnia.

"Aki mer, az nyer!"

Ne felj, hanem indulj el! A mamad pedig ugy intezze a kolcsonet, ahogyan akarja, mivel az O otthonat rendezgeti, s nem a Tiedet.

Teremsd meg a sajat otthonodat!

2011. jan. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Közös otthonotok van, természetes hogy a terheket is egyenlően kellene viselni. Építenél? Vennél lakást? Albérletbe költöznél? Nagy butaság lenn. A házat valamikor Te fogod örökölni, végső soron a tiéd lesz.
2011. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Lehet a miénk lesz a lakás(ha el nem viszi a bank),de természetesen mi is szeretnénk saját életet a párommal, hisz ő is maradhatott volna a szülői házba, mégsem tette.Csak kettönk között az a különbség, h. ő úgy tervezte h. a két gyereké lesz a ház,de nővérem is vidéken talált férjet és nem akarnak ide visszajönni.Én még maradnék,de magánéletünk így nem marad.Nem várhatom el a páromtól, h. 50 éves korunkig a szüleimmel éljünk és ha gyereket szeretnénk, akkor sose legyünk hármasban.Sose legyen saját életünk.Mi nem szeretnénk nagy házat,mi úgy tervezzük, h. inkább a gyerekeinket támogatjuk és nem hagyjuk h. adósságba essenek.Nekem a saját anyám vitt adósságba.Mi lesz velünk, ha netalán tán meghallnak, mi nem fogjuk tudni fizetni az ő adósságait+a diákhitelem miatt keletkezett adósságokat,ami már millió nagyságrendű...

Nem az a bajom, jh. be kell szállnom, hanem az h. az anyám adósságba hajszol miközben még semmim sincs.Albérletet már próbáltuk,de anyagilag nem bírtuk.Otthon kevesebbet kell fizetnünk, még félre is tudnék tenni,de csak egy dologra.Vagy lakásra rakok félre és tovább halmozom a diákhitelemet, vagy nem fizetek anyunak, name a sulira gyűjtök+lakáshitelre is tudok félre rakni.Ő eröltette a sulit nem én, ráadásul választási lehetőségem sem volt,mert ő ragaszkodott a saját elképzeléseihez.Igaz jó suliba vettek fel,de marha drága és nekem nagyon nehéz főleg meló melett+én hagyományosba kezdtem és már új rendszer van...

2011. jan. 4. 08:45
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

A válasz egyszerű!

Költözzetek el albérletbe! Eleinte hagyd hogy használja a diákhiteles kártyádat (kb 3 hónapig) , majd szép lassan emeld le teljes összeget: pl a 4. hónapban az összeg felét, utána a 60-70%-át és így tovább. Továbbra is támogasd kevés kp-vel de azt is pár hónapig, majd Te is kezdj el nyavajogni, hogy kell a pénz erre meg arra. Majd mondd le a diákhiteles szládat, és két hónap késéssel mond azt anyudnak, hogy már meg kellett kezdened a törlesztést, azután amit ő volt kedves elkölteni, így nem tudsz már adni neki kp-t sem!


És vedd észre! Anyád ott húz le, ahol nem akarja! HA nem bírja a törlesztést, akkor adja lejjebb a színvonalat (no és a büszkeségét)! És addig fogja ezt csinálni veled ameddig hagyod, és ameddig el nem költözöl onnan! VAjon meddig engeded neki???


Amúgy nem Te voltál aki mát tavaly is írt ide hasonló kérdést??? :)

2011. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"A házat valamikor Te fogod örökölni, végső soron a tiéd lesz."


Ebben én nem lennék olyan nagyon biztos! Mert ha a házon jelzálog van s nem tudják fizetni, akkor nesze neked semmi... Ezt semmi esetre se vedd úgy hogy ez egy befektetés, akárki akármit mondd, vagy írogat! Elég egy végrendelet és koppantál is... (sajna)


De kitartás!

2011. jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha halasztanál a fősulin/egyetemen egy évet??? Talán akkor el tudnál menni dolgozni (egy jobb helyre), és kicsit lehet helyrerázódnál anyagilag is, nemde!?
2011. jan. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a diákhitel hogy működik, hál' Istennek még nem volt szerencsém hozzá, de azt valahogy mindenképpen meg kéne oldani, hogy arról ne anyukád rendelkezzen. Tök mindegy, hogy kiakad -e, mert nem a saját pénzével játszik, hanem a tiéddel, és ha máshogy nem megy, ezt akár kiabálva is elmagyaráznám neki.

Az nagyon értékelendő dolog, ha szépíti a lakást, de ha emiatt se a kaja, se a számlák nincsenek befizetve, akkor nem sokat ér a dolog. (Ha kikapcsolják a villanyt, akkor biztos boldogok lesztek, hogy szép a lakás...)

Felújítani pedig szerintem hitelből a legnagyobb butaság. Erre mondják azt, hogy addig nyújtózkodj, míg a takaród ér.

Egyébként pedig akárhogyis azt a havi 45-öt továbbra is adnám, amíg ott laktok, viszont minden más anyagi kapcsolatot megszüntetnék édesanyáddal. Majd elkezdenék összekuporgatni annyit, hogy egy albérletre jusson (gondolom a párod azért ebben jobban tudna segíteni, hiszen őt nem nyúlja le anyukád). Szóval minél hamarabb dobbantanék, anyukád meg csináljon, amit akar. Szörnyű ezt így leírni, meg tudom, hogy rosszul is hangzik, de aki ennyire makacs, önfejű, és ennyire nem látja át, hogy előbb- utóbb az adósok házában köt ki, azzal nem lehet mit tenni. (Mindezt csak azért írom, mert gondolom a beszélgetős, lelkizős részen már rég túl vagytok...)

2011. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ha a bank viszi a lakást, még örökséged sem lesz (max. az adósságot öröklöd meg). Pont ezért is okosabb lenne ha segítenél az anyukádnak.
2011. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8.54 vagyok. Bocsi, mikor elküldtem, nem láttam, hogy az albérletet próbáltatok már. Ez esetben viszont halasztanék egy félévet (ezt ugye fizetnetek sem kell), és azalatt megpróbálnám megvalósítani mindazt amit írtam. Egyébként nem tudom, h merre laktok, de két fizetésből azért már egy egészen apró albérletet ki lehet fizetni. Gondolom már az is sokkal jobb lenne, mint a mostani helyzet.
2011. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A párom fizet 15e-t és még van pár kiadása.Kb. Marad 40e Ft-ja,ebből rakunk fére.Már fél éve halasztom a sulit, szóval anyu most nem tud a diákhitelemből venni,mert elköltötte az egészet és ilyenkor nem is utalják a pénzt,mert paszív féléven vagyok.Dolgozom,de nem szeretnék úgy váltani h. nincs biztosabb jobb állásom.Már 2-3 éve vagyok egy helyen és ezt is nehéz volt megtalálni.AMikor albiba mentünk akkor csak 1 fizetésből éltünk,mert akkor rugták ki a páromat.Anyagilag nem jönnénk ki jobban,csak ha lakótársakkal élnénk együtt,de akkor már inkább a szülők.Az a baj, h. nem is merek nemet mondani ha pénzt kér mert hisz ott élünk,illetve így h. kevesebb fizetést kapok a fizetés előleg miatt így nem is fizetek neki,mert ő tartozik.Csak a diákhitel miatt félek a legjobban.Mert a páromnak is van és ő már 2éve fizeti,de olyan mintha semmit nem fizetett volna,pedig ő nem a legnagyobb összeget kérte.Én már rég lemondhattam volna, hisz én nem éltem a teljes összeggel,de mivel anyu elköltötte az összeset a számlákra ezét én kénytelen voltam tovább igényelni a sulira.Már nem vásárolhgat annyit és a házat sem szépítgeti, hisz nem tudja miből.Már az összes banknál van tartozása és fogalmam sincs h. hogyan hozta ezt össze.Azt tudom h. akkor kezdett el rosszulni a helyzet amikor apu 2 évig volt betegállományban,mert nem tudott dolgozni, most meg csak minimálbéren van.Bár tény h. anyu régen haloma vásárolt és mióta megvan az unokája,azóta rá is sokat költ(szerintem feleslegesen).Van egy telkünk, amit már 3 éve próbál eladni,de nem evszi meg senki.Már az árából is leadott.Mi szerettük volna apárommal,de már azon is jelzálog van.Nem tudom hogyan jutott el idáig, hisz egész jól keres és 16-18 éves kora óta állandó állása van, annó nővérem is adott neki pénzt+ugye apu is dolgozik(még ha nem is jól keres de azért azt mind haza adja).Eladta annó 3 millióé(ami kb.10-et ért volna)a szülői házát,abból fizette az akkori tartozásait+a mi házunk emeleti részét.Kb.5 évente volt felújítás és 3-4 éve volt teljes bútorcsere is(az én szobám nagy részét én álltam).Én elvoltam a régi konyhával is, sőt a szülői házban is szivesen laktam volna,de ez őt nem érdekelnte,azt hiszi amit ő akar, az jó másnak is.
2011. jan. 4. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!