Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mit szólnátok, ha a...

Szülők, mit szólnátok, ha a gyereketek bukásra állna valamiből?

Figyelt kérdés
Én most bukásra állok az egyik reál tantárgyból..2 egyesem van. Anyu azt hiszi, van még mellette más jegyem is, csak nincs beírva..nem merem neki elmondani, hogy lehet, meg fogok bukni. Többi tantárgyból jó vagyok, meg alapvetően jó tanuló vagyok, soha semmiből nem álltam bukásra, átlagom 4,4 és most vagyok 11.-es. Nagyon félek neki elmondani! Egyszerűen nem megy a tanulás ebből a tantárgyból, nem értem:( És már itt a félév. Mit tegyek?
2011. jan. 3. 18:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Áh, mindenképpen írok valami dogát vagy felelek..mert csak úgy nem buktat meg embereket. Mindent megteszek, hogy ez jól sikerüljön:/
2011. jan. 3. 19:34
 12/19 anonim ***** válasza:
Fél évig nem hiszem és ez nem az együttérzéséröl szül hanem arrol hogy ha most enged akkor azt hiszik hogy mindig engedni fog és nem tanulsz belöle.Szerintem most nyugodj bele bármennyire is rossz és tegyél meg mindent h év végére javits,és ne év vége elött 2 éttel jusson eszedbe h javitani kéne.Majd eljársz tanárhoz vagy kicsit jobban ráálsz a témára és sikerülni fog,félévkor még nincs követkeménye a bukásnak max leszidás.Év végére legyen meg az a fránya kettes és akkor nincs gond.
2011. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem szeret megbuktatni embereket, mindig ad lehetőséget, csak nem túl kedves. De úgyis fog feleltetni és ha az jól megy, akkor nem fogok megbukni. Nem tudok beletörődni:)
2011. jan. 3. 19:49
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nem tudsz beletörödni az jó.........mert akkor fogsz tanulni,készülni.Szivböl kívánom neked,hogy sikerüljön.Az én fiam 7.-es a gimibe ö is sokat rontott de látom,hogy öt is bántja és tanul mert javitani akar!

Anyukád megfogja érteni és segiten fog,meglátod!!!

Majd ird meg,hogy fogadták otthon a "hírt".

2011. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én a középiskolás éveim alatt összesen 3x buktam, egyszer félévkor, kétszer évvégeken, most pedig angolt tanulok az egyetemen. Itt elő nem fordulna, hogy megbuknék valamiből.

Azt tudod tenni, hogy átvészeled azt a fizikát, 2es is jó, egyetemi felvételinél úgysem nézik majd, gondolom nem reál dolgot szeretnél majd tanulni. Az pedig csak kifogás, hogy nem tudod megtanulni :o Vannak kis szabályok, azokat verd a fejedbe és dolgozatoknál alkalmazd őket. Minden alkalomra tanulj több órát is, addig ne hagyd ott amíg biztosan nem tudod. Mostmár így nehezebb dolgod lesz, kell neked egy 4-es ha át akarsz menni.

2011. jan. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
nem is lehet félévkor megbukni, az csak egy tájékoztatás
2011. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 tetris ***** válasza:

Félsz megmondani? Mégis mi történhet? Megdicsérni biztos nem fog, de nem fogja a fejedet se venni. Ha más tárgyakból egyébként jó vagy, akkor el fogja fogadni, hogy a fizika nem erős oldalad. Na bumm! Legfeljebb nem leszel atomfizikus.

A lényeg az őszinteség. Annyit próbálj meg elérni, hogy egy icike-picike kis kettes meglegyen évvégén.

A többit anyukád meg fogja érteni, és attól, hogy nem vagy fizika-zseni, még nagyon-nagyon szeret. Ez tuti.

2011. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én nem esnék kétségbe, és nem is veszekednék vele.

Leülnék vele tanulni, ha erre nem lenne lehetőségem korrepetálásra járatnám valakihez.


Még kicsi a lányom, most kezdte csak az óvodát, de ha majd nem lesz kitűnő tanuló( én az voltam), csak közepes az sem fog érdekelni.


A lényeg az, hogy boldog és kiegyensúlyozott gyermekkora legyen, ne legyen benne megfelelési kényszer.

2011. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
hmmmmmmmmmm
2011. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!