Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnétek ilyen szülőknek?

Örülnétek ilyen szülőknek?

Figyelt kérdés

Az én szüleim nagyon lazán nevelnek engem, 8.-ban is már mehettem szilveszterezni úgy, hogy hajnali 6kor értem haza, oda megyek ahova akarok, akkor jövök amikor akarok, csak annyit feltétele van a dolognak, hogy mindig mondanom kell hol és meddig leszek. Örülnétek ilyen szülőknek? Vagy mit gondoltok erről a nevelési formáról? Én speciel nagyon örülök neki, hogy soha nem kell ilyeneken paráznom, de szerintem ez nem egy jó nevelési forma, a szüleimnek csak mákjuk volt, hogy én relatíve (a mai társadalomhoz képest) sokkal felelősségteljesebb és racionálisabb vagyok. Ez alatt most nem azt értem, hogy elmegyek egy buliba és nem rúgok be vagy valami, hanem egyszerűen sokkal értelmesebb vagyok a mai átlagnál (ez a mondat nem az hivatott jelezni, hogy én vagyok értelmes, hanem azt, hogy a mai tinik s*gghülyék 90%ban).

Soha nem volt még probléma az ilyen bulikon, mindig mindent őszintén elmesélek a szüleimnek, de még soha nem került senki detoxba, ájult el vagy valami (alapvetően is olyan társaságba járok ahol az emberek vigyáznak egymásra). Szüleim részéről is jó ez, egyrészt mert tudják, hogy nem kell aggódniuk miattam - persze azért szoktak :) - másrészt meg sokkal hamarabb felnőttem, ezért kevés dologban támaszkodom a szüleimre, pedig még tinédzser vagyok. Ergo nem kell soha sehova vinni, nem kell rámordítani, hogy tanuljak, vagy nem kell szólni, hogy mikor feküdjek le mert tudják, hogy van felelősségtudatom. Vannak céljaim az életben, és úgy alakítom a fiatalkorom, hogy ezeket a célokat a jövőben el tudjam érni, de azért éljek is.

Mit gondoltok erről mint szülő vagy mint gyerek?

(Kiemelem megint, lehet, hogy kicsit önfényező összhatást kelt a kérdésem, de nem így van, csak érzékeltetni akarom a kontrasztot, és hogy milyen vicc a mai tinik nagy része)

Még annyit a végére, hogy a felelősségtudatom leginkább azt jelenti, hogy mindennek tudom a mértékét. Szoktam seggrészeg lenni, de havonta csak 1 buliba megyek, nem minden hétvégén vagy naponta esetleg. Nem cigizek csak mert menő, egyszerűen tudom, hogy semmi értelme, nem fogok idegösszeroppanást szenvedni amiért nem szívok, és a tüdőm is megmarad.


2010. dec. 31. 13:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

az én szüleim pont az ellentéte a tieidnek..alig engedtek el kezdetben,tudni akarták hova,meddig,értem jöttek..de nem csak bulizásnál,egy szimpla hétköznap is beérek a suliba telefon,hazaérek telefon..mondjuk mostmár annyira nem dúrva,de régebben így ment.havi 1 buli a maximum.(nyáron mondjuk más a helyzet)

igazából én nem vagyok rossz gyerek,jól tanulok,inni se nagyon szoktam,nem cigizek,sose hazudok a szüleimnek,megbízhatnak bennem,nem is miattam csinálják ezt,egyszerűen csak féltenek.annyi rossz dolgot hallanak,és sok rossz ember van,és azt mondják féltenek.de akiket csak lazán elengednek azzal sosem történik semmi,akiket meg így féltenek,azzal meg mindig történik valami...mert annyira aggódnak.de mindegy,így mutatják ki hogy szeretnek,gondolom,engem ez annyira már nem zavar.:)

2010. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Második vagyok.szerintem ez nem szülő, hanem gyerekfüggő.Igaza van az előzőnek.Én nagyon gázos kamasz voltam, a szüleim meg nagyon szigorúak, bár 17 éves koromra elértem a teljes önállóságot, mert belátták, hogy egyáltalán nem bírnak velem(igaz, én ettől kezdve el is tartottam magam).Én szerintem ugyanilyen lettem volna akkor is, ha mindent megengedtek volna, max ők nem látták volna olyan súlyosnak a helyzetet.Folyamatosan piáztam, csavarogtam, pasiztam, stb., 15 éves koromtól egészen 23-ig, aztán valahogy meguntam az egészet.Viszont egyáltalán nem bánom, hogy így alakult, mert tök jó nosztalgiázni:-) Dehát egyszer mindenkinek megjön az esze, úgy tűnik, velem is ez történt:-)
2010. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Engem is hamar szabadjára engedtek. 13 évesen még volt anyám részéről némi időkorlát, de miovel azt rendszeresen megszegtem és ő nem is szólt érte semmit, így aztán 14 éves kromtól már mehettem ahova akartam. Normális vagyok, erős gimibe járok, ahol jól tanulok, nem iszom sokat, alkalmilag cigizem csak. Spec. most is tanulok... xD


Szerintem ennek a nevelési módszernek abban rejlik a sikere, hogy nincs tiltott gyümölcs és így már nem is tűniks emmi olyan édesnek. Nem érzed úgy, hogy kimaradsz valamiből akaatod ellenére, nem érzed úgy hogy pótolnod kell az élvezeteket amikor lehetőséged nyílik, mert tudod, hogy úgyis mehetsz bármikor. Akkor meg minek szaladjon el veled a ló?

Persze ez nyilván személyiségfüggő is. Én is egy békés lány vagyok, sose volt velem komoly probléma.

2010. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem ez egy jó nevelési módszer. Minél jobban "szorongatnak" valakit, annál jobban ellenszegül, ill fordítva. Azt gondolom, a szülőnek tisztáznia kell az alapvető dolgokat: Ez és ez ennek a következménye. Onnantól meg a gyermek dolga eldönteni, mi felé húz. Így saját tapasztalatokat szerez, megtanul felelősségteljesen élni. Ez pedig sokkal célravezetőbb, mint az erőszakos fojtogatás...
2010. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

jah igen, az lemaradt, hogy én örülök neki, szeretem szabadnak érezni magam és tudok is bánni a szabadságommal.

előző voltam, a tiltott gyümölcsös :D

2010. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
gondolom a szüleid sem az átlagemberek inteligenciaszinten, ezt jó pontnak vedd, ezért vagy te is ilyen. Hidd el, nevelnek, de azt észre sem veszed. Ez a legjobb mindékt félnek.
2010. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem rossz ez a nevelési módszer akkor, ha a másik fél nem használja ki. Gondolom, ha azt mondod, hogy hajnali 3-kor otthon vagy, akkor nem ötkor térsz haza, tehát látják, hogy megbízható vagy. Egy dolog van, ami viszont nem a gyereken meg a szülőn múlik, az pedig a többi ember viselkedése. Még elég messze vagyok attól, hogy a fiam eljárjon szórakozni, de szeretném, ha tudnám, hová megy, mikor jön, és ezt betartsa. Legyenek feladatai itthon, de ne legyen rabszolga. Tudjon gyerek maradni addig, ameddig neki jó úgy, de tanuljon önállóságot, felelősségteljes viselkedést.

Vagy azért jártak jól veled a szüleid, mert alapvetően ilyen lettél volna, ha nem így nevelnek, akkor is, vagy sikerült végig úgy nevelniük, hogy ne legyen gond veled. Lehet, hogy pont azért sikerült jól, mert ők csinálták jól. :)

2010. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ugyanígy gondolkozom mint te, kedves kérdező. Engem is így neveltek, pedig lány vagyok és ugye a lányokat jobban szokták félteni. Most már házasságban élek és gyermekeim vannak. Hát én nem így nevelem őket, mert én sem ezt tartom az ideális nevelési módszernek. Én is úgy gondolom, hogy a szüleimnek mákjuk volt, hogy nem kallódtam el úgymond, pedig ők minden segítséget megadtak ehhez. Nekem fiaim vannak, de jóval szigorúbb nevelést kapnak mint én annakidején. Ez persze nem azt jelenti, hogy sehova nem mehetnek, de jobban odafigyelek rájuk mint rám anno a szüleim.
2010. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én szüleim is ilyenek.

12 évesen Budapesten egyedül éjjel 8-9kor.. Utólag veszélyesnek tűnik, nem is tudom, hogy engedhettek el (barátomhoz)

Most is megengednek bármit, bár én kb félévente ha megyek bulizni :) Nem cigizek, pia mértékkel.. Max füvet szívok..

Barátommal is azt csinálunk amit akarunk, pl ma együtt is alszunk...


15/L

2010. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Engem is igy neveltek,bárhova elengedtek,nem tartottak rövid pórázon.És jót tettek velem.Mondjuk én is alapjáraton olyan voltam szerencsére,hogy meg volt mindenről a határozott véleményem,pl. cigit,drogot életembe nem próbáltam ki,pedig nem egyszer próbáltak rábeszélni a "barátaim",de én mindig leosztottam őket,mert ha nem akarom minek rám erőltetni egy olyan dolgot amiről aztán majd kinkeservesen próbálok leszokni(a környezetembe az emberek állandóan a cigiről való leszokással próbálkoznak,de nem nagyon megy nekik).

Soha életembe nem ittam hülyére magam,évente párszor ittam alkoholt(akkor se sokat,44-kg os lány létemre,iszonyat gyorsan kikészülök tőle).Az én legnagyobb tini kori hibám az a fiúzás volt.Imádtam pasizni,de szerecsére ez is gyorsan helyreállt,mivel ha szerelmes vagyok az nálam komoly,szóval 20éves létemre túl vagyok egy 3és fél éves kapcsolaton és most egy 2és fél éve tartó kapcsolatom van.Szóval 14éves korom óta van komoly kapcsolatom.De szerencsére ezért sem szóltak.És mostmár teljesen észhez is tértem,örülök,hogy nem tiltottak hanem saját magamtól utasitottam vissza azt amit nem akartam,hogy amit akartam azt kipróbáltam,hogy a saját hibáimból tanulhattam(pl. hogy a menő,felszines "barátok","banda", mennyire nem igaz barátság.)

Mostmár 20éves vagyok,felsőoktatásba tanulok,komoly kapcsolatom,okos,helyes,normális barátom van,normális barátaim ,egy átbeszélgetős,hülyülös estét barátokkal,vagy egy a párommal eltöltött estét többre becsülök,egy igyuk magunkat hülyére vmi. discoba tipusú bulinál.Vagy szeretek itthon olvasgatni,dvd-zni ilyesmi,és egyáltalán nem is vágyom másra.

Szóval nálam bevált ez a módszer=)

2010. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!