Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örülnétek ilyen szülőknek?

Örülnétek ilyen szülőknek?

Figyelt kérdés

Az én szüleim nagyon lazán nevelnek engem, 8.-ban is már mehettem szilveszterezni úgy, hogy hajnali 6kor értem haza, oda megyek ahova akarok, akkor jövök amikor akarok, csak annyit feltétele van a dolognak, hogy mindig mondanom kell hol és meddig leszek. Örülnétek ilyen szülőknek? Vagy mit gondoltok erről a nevelési formáról? Én speciel nagyon örülök neki, hogy soha nem kell ilyeneken paráznom, de szerintem ez nem egy jó nevelési forma, a szüleimnek csak mákjuk volt, hogy én relatíve (a mai társadalomhoz képest) sokkal felelősségteljesebb és racionálisabb vagyok. Ez alatt most nem azt értem, hogy elmegyek egy buliba és nem rúgok be vagy valami, hanem egyszerűen sokkal értelmesebb vagyok a mai átlagnál (ez a mondat nem az hivatott jelezni, hogy én vagyok értelmes, hanem azt, hogy a mai tinik s*gghülyék 90%ban).

Soha nem volt még probléma az ilyen bulikon, mindig mindent őszintén elmesélek a szüleimnek, de még soha nem került senki detoxba, ájult el vagy valami (alapvetően is olyan társaságba járok ahol az emberek vigyáznak egymásra). Szüleim részéről is jó ez, egyrészt mert tudják, hogy nem kell aggódniuk miattam - persze azért szoktak :) - másrészt meg sokkal hamarabb felnőttem, ezért kevés dologban támaszkodom a szüleimre, pedig még tinédzser vagyok. Ergo nem kell soha sehova vinni, nem kell rámordítani, hogy tanuljak, vagy nem kell szólni, hogy mikor feküdjek le mert tudják, hogy van felelősségtudatom. Vannak céljaim az életben, és úgy alakítom a fiatalkorom, hogy ezeket a célokat a jövőben el tudjam érni, de azért éljek is.

Mit gondoltok erről mint szülő vagy mint gyerek?

(Kiemelem megint, lehet, hogy kicsit önfényező összhatást kelt a kérdésem, de nem így van, csak érzékeltetni akarom a kontrasztot, és hogy milyen vicc a mai tinik nagy része)

Még annyit a végére, hogy a felelősségtudatom leginkább azt jelenti, hogy mindennek tudom a mértékét. Szoktam seggrészeg lenni, de havonta csak 1 buliba megyek, nem minden hétvégén vagy naponta esetleg. Nem cigizek csak mert menő, egyszerűen tudom, hogy semmi értelme, nem fogok idegösszeroppanást szenvedni amiért nem szívok, és a tüdőm is megmarad.


2010. dec. 31. 13:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

hát szia:)

nekem pont ilyen szüleim vannak, sok kötelességem van( pl. háztartás, mert ők mindig dolgoznak) de mindent megengednek. én mondjuk dohányzom,ez az eggyetlen rossz szokásom.

de az mindig meg van engedve, hogy a párommal legyek, barátnőzzek, buliba menjek. csak innom nem szabad, mert vese beteg vagyok, folyton mennem kell pisilni, és ha beinnék, akkor tuti hogy sétálás közben bepisilnék vagy valami:)

2010. dec. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mily szörnyű, hogy nem lehet mindenkinek ilyen tökéletes gyereke, mint te...az én szüleimnek se volt...:-)
2010. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

az én szüleim is ilyenek, és bármit meg lehet beszélni velük!

igaz 14évesen még tinidiszkóztam, de filmforgatásra statisztának elengedtek ennyi idősen, suliidőben (mert ugye az érdekesebb), sose fogtak szigorúan

igaz nem kényezettek úgy el (pl adidas cipő vagy plastation akkoriban), de az nem is fontos. könyveket mindig kaptam.


lányoknál jobban beválik szerintem,

öcsémhez keményebb léz kell(ett volna)


28/N

2010. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes,mert ezt tartják általában a legroszabb nevelési formának,én is így nőttem fel.Annyiban volt más,hogy én kb 15 éves koromtól mehettem ,ugyanezekkel a feltételekkel (mindig megmondom hová,kikkel,milyen célból). Ja és sosem jöhettem éjszaka egyedül haza,telefon mindig bekapcsolva.

Az hozzátartozik,hogy nekem sosem volt vágyam a saját hányásomban fetrengeni,drogokhoz nyúlni stb .Mivel "mindent" megengedtek,igy nem kellett kiszökdösnöm,hazudom,mint a barátnőmnek akit 20 éves koráig aranykalitkában tartottak,aztán jött az egyetem és robbant mint a bomba..bepótolt mindent egy év alatt,iszonyatosan leépült,nem tanult stb. Mint egy lázadó kamasz.

Persze létezik az arany középút is,állitolag az a legjobb. Én nem tudom,még nincs gyerekem de azt tudom hogy normális ember lett belőlem,második szakomat végzem,dolgozom,háztartást vezetek. Szüleimmel segitjük egymást a mai napig ha szükség van rá.

Nem azt mondom,hogy ez a legjobb nevelési módszer,de nekem nem lett belőle károm. Szeirntem ez nagyban gyerekfüggő is,vannak akik megbizhatatlanok,vagy visszaélnek a szüleik bizalmával,őket nem lehet igy szabadjára engedni.

2010. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 szamóca. ***** válasza:
100%

nekem is ilyen volt anyu :)

illetve nem egészen, de hamar rájött hogy jobb így. egy ideig nem akart elengedni, de valahogy mindig megoldottam... mindentől nem titlhatott, elkértem magam ilyen bartánőnél pizsiparti dumával és mentem. aztán erre rájött, nagyon mérges volt jhuj de emlékszem:))) aztán leültünk megbeszélni, és rájött arra amire a legtöbb szülő nem: nem tud megállítani. ha menni akarok, el fogok menni. nagyon fiatal voltam ez tény, de ez van. onnantól időhatárral elengedett, feltéve hogy tudta hol vagyok, és kikkel és mit csinálok. soha nem volt belőle pprobléma, én sem ittam soha sokat. ez ment egy fél évig, aztán meguntam az időkorlátot is, és nem jártam haza időben, hát megszünt az is. elértem nála azt, hogy gyakorlatilag 14-15 évesen már szabadon mászkáltam a barátaimmal akárhova. a legtöbben gondolom ezt kiakasztónak tartják...nálunk bevállt. soha egyszer nem kellett ölbe hazahozni, soha nem hánytam össze magam, nem lettem retardált, alkoholista, drogos... semmi. normális vagyok, a magam modján persze =) anyuval átlagon felüli a kapcsolatunk, mert emgbizom benne, tudom hogy mellettem áll. a szüzességem is hamar elvesztettem, az is nagyon meglepte szegényt, de a sráccal utána 5 évig együtt voltunk, és szerettük egymást. anyunak rögtön elmondtam, hát huzta a száját, de tudta hogy elég "felnőtt" vagyok a felelősségteljes viselkedéshez, és ugysem akadályozhat meg.

szerintem ha valakinek lázadó típus a ygereke jobb ha így viselkedik. egy magamfajta tinit nem lehet bentartani, nevelés ide vagy oda, akkor már sokkal jobb ha tudja hol vagyok, mit cisnálok, tudja hogy nem lesz baj.

most a legtöbben

2010. dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szüleim is ilyenek, 12 éves vagyok, de már alkoholos csokival etetnek, meg engedik, hogy éjszaka átmenjek a barátnőimhez. Olyanok mint a tinédzserek, pedig már 40 valahány évesek :/


12/L

2010. dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
De nekem semmi kötelességem, azt csinálok amit akarok, d eszerencsére nem járok el és nem vagyok rossz, magamtól is segítek bármiben :)
2010. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

13:23

Szerintem mint nevelési módszer ez szörnyű, de 100ból 1x jól sül el. Én legalábbis úgy érzem, hogy nálam jól sült el, mert könnyen önállósodtam, míg van olyan ismerősöm aki 20 évesen egy levelet nem tud megcímezni.

2010. dec. 31. 13:26
 9/20 szamóca. ***** válasza:
levágta a válaszom végét. mindegy. kb ennyi.
2010. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Engem 15 évesen már csesztettek, hogy ideje lenne lenézni valami partyba... De milyen igazuk volt!!!
2010. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!