Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz, hogy nincs testvéred?

Rossz, hogy nincs testvéred?

Figyelt kérdés
Milyen egykének lenni? Nekem van testvérem, és nagyon jóban vagyunk, és nagyon szeretném ha a kisfiamnak is lenne kistestvére, de hajlok arra is, hogy legyen csak egy gyermekünk de neki mindent meg tudjunk adni.
2010. dec. 31. 12:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 tesóm egy bátyám(30) és egy nővérem(26) a szüleim előző házasságából. A bátyám anyu előző hazásságából nővérem pedig apu előző házasságából. A bátyámmal hihetetlen jó a kapcsolatom pedig 14 év köztünk a korkülönbség és soha nem éreztem azt hogy ő csak a féltesóm nekem ő mindig a bátyám a nővéremet meg nem ismerem miatta szomorú voltam egy kicsit de már úgy vagyok vele hogyha eddig nem akart megismerni akkor már én sem akarom őt.De így is lényegébe egyke vagyok mert a bátyám már 18 éves kora óta nem velünk lakik.

16/L

2010. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
egyke vagyok, ráadásul lány. mindig rengeteg elvárás zúdult rám, mindkét szülő részéről. mindent megkaptam, de unatkoztam egész gyerekkoromban. pokoli egy olyan nyaralás, ahol 8 évesen nem találsz senkit még csak a korosztályodban sem, és termálfürdőben vagy kénytelen ücsörögni, mert a szüleidnek arra van igénye. a csúszdát persze nem használhattam, mert kicsi vagy még, bajod esik...:S egységben az erő, nekem mindigis hiányzott a testvér. most is látom, hogy unokatestvéreim között mennyire erős a kapocs. jobban örültem volna, ha nem külföldre megyünk minden évben, hanem vmi szerényebb nyaralásra, csak ne unatkoztam volna ilyen veszettül..:S le lehet önző egykézni, de szerintem nem volt jó így felnőni.
2010. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Nincs tesóm, és nem is bánom. Főleg azért, mert már 14 éves vagyok és nagyon nagy lenne a korkülönbség köztünk. Van 2 osztálytársam akik 14 ill. 15 évesek és nemrég született kistesójuk. Szóval valakiknek nem olyan furcsa. :)


Viszont van 8 (nemsokára 9 lesz :D) unokatesóm, akik helyettesítik a testvéreket. Többen kicsik, de van aki már 18 éves lesz. :)

2010. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy belekontárkodok a kérdésbe, mert nekem van tesóm, illetve vannak, mert 2 húggal áldott meg a sors.

El se tudom képzelni, milyen lenne, ha ők nem lennének:S Persze nyilván akkor nem zavarna, ha eleve egyke lennék, de így el sem tudnám képzelni. Magányos lennék, hiszen az idősebbik az egyik legjobb barátnőm^^

Ha arra kerül a sor, akkor én legalább 2-3 gyerket szeretnék. Egyet semmiképp sem.

2010. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon jó fejek vagytok!
2010. dec. 31. 13:09
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem nincs tesóm, nagyobb testvérnek örültem volna, kisebbnek semmiképp. 16L
2010. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

nincs tesóm, és érdekes módom sosem hiányzott.

voltak kis barátnőim, barátaim, de egyedül is iszonyat jól elvoltam, sosem emléxem arra, hogy unatkoztam volna.


amíg kis fos voltam, addig anyummal jártunk nyaralni, jól elvoltunk ketten.

aztán mikor anyum összejött a nevelőapummal, lett egy velem egykorú mostohatesóm, akivel mindig tudtunk jókat hülyülni meg pASIZNI.


ha minden igaz, nekem is egy gyerekem lesz, mert félek nem tudnám kezelni a konfliktusokat, ha ketten lennének.

2010. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nekem van tesóm,és imádom.ő a hugom,és 4 évvel fiatalabb,de ha ő nem lenne,én nem lennék ilyen.kiskoromban sokat játszottunk,én nem szerettem egyedül lenni,és anyuék játszottak velem,de ha kis nyugira vágytak,akkor ott volt a hugom.veszekedtünk is,persze,de ez természetes dolog.szerintem egy testvér sok mindenre megtanít.mivel idősebb voltam,én anyáskodtam is picit felette.sportoltunk mind a ketten versenyszerűen,ezt is megtudtuk beszélni,meg úgy bármit igazából.nekem mellette ő a barátnőm is,és tudom,hogy mindig számithatunk egymásra,ha baj van. L/17
2010. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én egyke vagyok és nekem bizony fájó pont az életemben hogy soha nem tudhatom meg milyen a testvéri szeretet. Kicsit neheztelek is emiatt a szüleimre. Gyerekként sokat voltam magányos, mindig egyedül játszottam itthon, olyan dolgokat kellett kitalálnom amiket egyedül is lehetett csinálni. Barátaim elvétve akadtak csak mert alapvetően csendes, visszahúzódó gyerek voltam. Most felnőttként is nagy hátrányát látom annak hogy nincs testvérem, irigylem a páromat aki mindig, minden helyzetben számíthat a testvéreire, segítenek egymásnak, addig nekem nincs senkim. Szóval én biztatnálak még egy gyermek vállalására, ettől még nem jut majd kevesebb az első gyermekednek és egy testvért semmi nem pótolhat.
2010. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is ti döntsétek el,hogy akartok egy babát,de ha már itt vagyok elmondom a véleményemet. Nekem van egy öcsém és mi is jóban vagyunk, persze nem mindig de még soha nem gondoltam arra hogy bárcsak ne lenne. Akkor unalmas lenne az itthonlét. Még a veszekedések is hiányoznának! Meg tulajdonképpen sok minent megtanultam tőle, például hogy tudni kell alkalmazkodni. Ezt egy egyedüli gyerek nem tudja megtapasztalni hisz csak vele foglalkoznak a szülők. És biztosan két gyereket szeretnék majd. És a szüleim meg tudják oldani hogy mindkettőnkre ugyanannyit figyelmet szentelnek,úgyanúgy foglalkoznak velünk.
2010. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!