Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tartsam életben a távkapc...

SweetVampireGirl kérdése:

Hogy tartsam életben a távkapcsolatomat, ha nincs témánk?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a problémám támad, hogy a párommal távkapcsolatban élünk. Nagyon szeretem és ő is engem, a legnagyobb bajunk, hogy egyszerűen ellaposodnak a beszélgetéseink. Egyszerűen nem találunk témát, ha találunk is 1-2 mondattal le rendezzük, vajon hogyan tudnánk ezt megoldani? Nagy szükségem lenne a tanácsaitokra és a véleményekre, de azt hiszem leginkább a tartós témáknak látnám a hasznát. Előre is köszönöm.:)
2010. dec. 30. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudjátok megbeszélni, ami történik veletek. Ha nem tudtok együtt programokat szervezni, akkor menjetek barátokkal, és később meséljetek egymásnak, a történetek pedig majd újabb témákat vetnek fel. Úgy hobbikba is belefoghattok, vagy ami éppen eszetekbe jut.

Ha így sem sikerül megoldani, több tippen nincs.. talán nem véletlen, hogy a távkapcsolatok csak ritkán működnek hosszú távon:S

2010. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azt szeretnéd, ha mi adnánk neked tippeket, hogy miről beszélgess a pároddal? Ez elég nehéz, hisz nem ismerünk sem téged, sem a párodat. Gondolom, van közös érdeklődési körötök, beszélgessetek arról. Mióta vagytok együtt, hány évesek vagytok?
2010. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jön magától a téma.. Ha meg nem, szerintem nincs sok értelme az egésznek...


Mi a párommal hetente 1x találkozunk, de minden nap órákat tudunk beszélgetni msn-en is, és amikor együtt vagyunk, akkor is beszélgetünk. - már 5. éve...

2010. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajna én is ebben a helyzetben vagyok, de mi nem távkapcsolatba "élünk". Mindenkivel szótlan vagyok, nem tudok beszélni semmiről. És nagyon zavar. De nem is történik velem semmi.
2010. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat szàmit,hogy milyen az érdeklõdési körötök.Nagyon sok mindenröl lehet témàt vàltani.pl neked hogyan telnek a napjaid a tanulàsban vagy munkàban,milyen filmet làttàl,2 szerelmes sok mindent tudna szerintem mondani egymàsnak,ha valóban szeretik egymàst,fõleg,hogy messze vagytok.

Egy ismerõs pàrnak most lett vége a tàvkapcsolatuk,a tàvolsàg nem birta ki 3 évig voltak együtt.Elveszitették egymàs idejét.A làny mindig fltékenykedett a fiura.

2010. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az régen rossz, ha nem tudtok miről beszélni, csak van valami közös elfoglaltság amit mindketten szerettek. Vagy ha időtök engedi, megbeszélhetitek, hogy elolvastok mindketten egy könyvet, és megbeszélitek, szerintem ez jó dolog, bár tudom manapság már nem divat az olvasás, de ugyanezt filmmel is meg lehet tenni.
2010. dec. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Még nem hosszútávú kapcsolat, sőt... de, mind a ketten elég hamar képesek voltunk belopni magunkat a másik szívébe. 1,5 havonta látjuk egymást, akkor is rövid időre...közös érdeklődési körünk van csak az a baj, hogy a 1,5-1,5 hónapok olyan, hosszú idő tartamok, hogy hamar ki fogyunk a témából és az érdeklődési körök kivesézéséből. Persze a napi kérdések, mint például a hogy vagy és hogy telt a napod meg vannak, de ezek 5 perc alatt letudva. Olyasmi kellene, amit ha többször előhozok se unjuk meg.
2010. dec. 30. 23:05
 8/15 anonim ***** válasza:

Keressetek olyan témákat, amiket meg lehet különböző szempontokból közelíteni, vagy olyanokat, amikkel kapcsolatban különböző nézőponton vagytok.


Pl: vallások, politika, ezotéria, stb.

Nézzetek meg elgondolkodtató filmeket, majd közösen szűrjétek le belőlük a tanulságot. Ha szerettek olvasni, akkor olvassatok olyan könyveket, amiknek valóban jelentős mondanivalója van. (Talán Az ember tragédiája a legjobb ilyen szempontból, tényleg zseniális, ahogy bemutatja benne Madách, hogy az emberek miként lelkesedtek különböző eszmék iránt, majd miként ábrándultak ki belőlük.)


De más érdekes témákat is lehet találni. Pl: Hasznos vagy káros társadalmi szempontból a vallásos gondolkodás? Boldogabbá teszi az embert a tudományos fejlődés? Lehetséges, hogy minden tettünk mögött önérdek húzódik? stb...

2010. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Én is távkapcsolatban éltem 2 évig a párommal (most már együtt élünk), és mi sem tudtunk minden nap újat mondani egymásnak, hisz nem sok minden történik az emberrel egy nap alatt. Úgyhogy leszoktunk a mindennapos telefonálásról, és csak hétvégén beszéltünk egymással. De akkor több órán keresztül is csevegtünk.
2010. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia. Ez ismerős helyzet - azért van így, mert egy bizonyos pont után már nem beszélne, hanem cselekedne az ember. Ha nem oldható meg a találkozás, akkor nyugodtan mondd el neki azt, hogy mit csinálnál vele abban a pillanatban! Nekünk bejött.
2010. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!