Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy megy a költségmegosztás...

Hogy megy a költségmegosztás nálatok?

Figyelt kérdés

A párom (F) a szüleivel lakik még. Havonta bizonyos összeget hazaad nekik.

Mostanában sűrűn van nálam, olykor 2 hetet egy hónapban. A szülei saját lakásban laknak, nyugdíjasok, összesen nem kapnak annyit havonta, mint én egyedül.

A párom rapszodikusan keres, de általában én többet. Házat bérelek, és ha nálam van, megnő mindennek a fogyasztása. Mivel jobbára otthon van napközben, több a gáz, villany, és sokkal több vizet is használ - többet is eszik. Néha hoz ezt-azt, pl. pár kiló húst, némi kaját, ha jön, ha kell főz, havat lapátol, stb., de összességében azt hiszem jóval "többe kerül" nekem,, mint ha egyedül vagyok itthon. Szemétség, ha előállok azzal, hogy ha fél hónapot itt van, akkor a fele pénzét nekem adja, ne haza,


2010. dec. 30. 20:34
1 2
 1/12 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy adod elő, ha azt szeretnéd, hogy száljon be a költségekbe. Pl, hozzon magával ennit, mosakodószert stb. Szerintem kezd evvel aztán lassan vezesd rá, hogy szálljon be Ő is valamennyivel.
2010. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
"nyugdíjasok, összesen nem kapnak annyit havonta, mint én egyedül." Akkor miért akarod tőlük ezt a kis segítséget megvonni? Ha gondot jelent neked, hogy a párod ott van,akkor minek hívod meg?
2010. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak:azért lehet, hogy nyugdíjasok, és nem kanak annyi pénzt, mint a kérdező, de saját házban laknak, és a pasinak igenis be kell szállni a dolgokba
2010. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Ne így mondd el, így sértő lenne.

Utalj rá, hogy bizony örülnél neki, ha kicsit segítene rajtad.

Az viszont maximálisan érthető és tisztelendő, hogy a párod segít nyugdíjas szülein!


Beszélj vele, de ne így mondd el, mer így nagyon sértő!

15/L

2010. dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem szemétség,hanem pofátlanság lenne,ha a fele pénzét elvárnád! Több vizet fogyszt,többet eszik,mint te? Néha hoz 1-2 kiló húst vagy más kaját, főz,havat lapátol HELYETTED.

Ha ennyire terhedre van,akkor mondd neki,hogy csak akkor jöjjön ha te is otthon vagy.

Vagy írj fel minden fillér költséget,és a negyedét kérd el tőle!(Ha félhónapot van nálad,akkor ennyi a jogos)

Ha az én barátnőm volnál,otthagynálak. Az olyan nő,aki ilyen számító nekem nem kellene.

27/F

2010. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Sztem alap dolognak kellene lennie, hogy valamennyit belead a költségekbe anélkül, hogy szólnál... Most mi ez a szöveg, hogy "szemtelenség lenne elfogadni a pénzt, hiszen te jobban keresel mint amennyi a szüleinek a nyugdíja" Már bocsánat, de ehhez mi közöd van? Ők annyit kapnak, te meg ennyit, és?


Valami módon, szépen rá kellene vezetni, hogy pl mostanában nőttek a költségek, és mi lenne ha fizetne bele ő is. Mondjuk azért az is számít pl hogy mennyire fizeti ő a kaját...

2010. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, ha fél hónapot ott van, miért csak negyedét kérném a rezsinek. Tudom, pont az hangzik számítónak, hogy pénzt kérek. De a bérleti díj és a rezsi nem kevés, és úgy érzem, mindkettőnknek jobbat tenne, ha beszállna. Ő jobban otthon érezhetné magát, én meg nem lennék feszült, hogy mikor mennyit fogyaszt, és az mennyit visz el majd a (nem kicsi, de nem is túl nagy) fizetésemből. Így kicsit olyan, mintha én tartanám el. Meg rossz szólni, hogy "tekerd lejjebb a gázt, ne hagyd bekapcsolva a villanybojlert, inkább zuhanyozz, stb". Plusz ha veszünk egy karton tejet (12 l), abból 8-at biztos ő iszik. Ne értsetek félre, nem sajnálom, de ngyedével csökkent a fizetésem tavaly óta, és most is a vésztartalékomhoz kellett nyúlni.
2010. dec. 30. 22:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szemétség, de ne így add elő, mert lehet hogy tényleg számító dögnek fognak nézni. Én azt csinálnám, hogy amikor nálam lakik a párom, adnék negyi egy bevásárlólistát: WC papír, fogkrém, élelmiszer, ásványvíz stb. nem túl nagy értékben, mondjuk olyan 5 ezer Ft., és elküldeném vásárolni, de pénzt nem adnék neki. Ha kérné az árát vásárlás után, mondanám neki, hogy én sem kértem a rezsibe tőled eddig egy fillért sem. Ha leesik neki a tantusz akkor jó, ha nem, akkor meggondolandó a dolog, mert szerintem később sem fog változni. Az szép hogy támogatja a szüleit, de elvégre ott is használ vizet, villanyt stb. és gondolom az anyukája főz mos rá, tehát nem kell azért szentté avatni. A maradék fizetését gondolom magára és a saját szórakozására költi.

Tehát én vagy összebútoroznék vele és közös kasszát csinálnék, vagy szépen lassan leépíteném a kapcsolatot.

2010. dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja, és havat én is tudok, sőt, szeretek lapátolni, d evalahogy neki is le kell jutnia a lépcsőn. Értékelem, amit tesz, csak az arányok nem jók szerintem. Az igaz, hogy a stílus nem mindeg.
2010. dec. 30. 22:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. negyi=neki bocs, elgépeltem.


Azért írták hogy a negyed rezsi, mert ugye ha egy hónapban ketten fogyasztotok, akkor fele-fele, de ha ő csak 2 hetet van ott, akkor a fele rezsi fele, azaz negyede terhelné őt.

2010. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!