Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a tesómmal?

Mit kezdjek a tesómmal?

Figyelt kérdés
Nem gyerek már és állandóan gépezik semmire nem lehet megkérni, ez akkor mégrosszabb amikor átjön valami haverja. Hárman lakunk együtt: anyu,tesóm és én. Mident mi csinálunk ketten és már kezd nagyon elegem lenni, oké megcsinálok mindent de azért az már túlzás amikor még a havat is mi lapátoljuk és én vágom a fát akkor még panaszkodik is. Pasi létére semmit nem segít kb és én vagyok a szemét ha ezt meg is mondom neki. Anyu persze néha kiakad de nem tesz semmit. Anyu is szinte éjjel nappal dolgozik én is suliba járok és dolgozok. Ő meg a gép előtt ül vagy a barátnőjénél van.
2010. dec. 29. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Nem jár iskolába, és nem is dolgozik?
2010. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ülj le anyukáddal és beszéljetek erről.

Az mégsem járja, hogy a barátnőhöz van ereje, a nehéz fizikai munkát pedig a nők végzik nálatok.

Egy világlustáját nevelni a szülőnek is szégyen, ráadásul később a haló porában is átkozza a menye.

Tapasztalat.

2010. dec. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 feketelovas ***** válasza:
A helyedben én beintenék neki és nem lennék tovább a cselédje. Ami a te dolgod, azt tedd meg továbbra is, de amit neki kéne, abból semmit. Pl. ha szétszórja a holmiját, ne szedd össze utána, ha nem képes bedobni a koszos cuccait a szennyestartóba, akkor ne mossad ki neki. És legyél következetes. Lehet, hogy egy ideig meg fogsz őrülni a kupitól, de bírd ki, szerintem előbb-utóbb magához fog kapni. Persze, ha anyud nem áll a sarkára és továbbra is kinyalja a kisfiacskája hátsóját, akkor semmi sem fog változni. Vele kell szövetkezned, hogy észhez térítsétek a nagyságos urat. Legalább tanul, vagy dolgozik?
2010. dec. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Dolgozik azaz most már egy hónapja nem de ebből az első héten fekvőbeteg volt (ez idő alatt természetesnek tartom hogy fekszik és nem csinál semmit)de azóta egy másik betegséggel ül itthon amivel bármit csinálhat csak be kellett szednie a gyógyszert rendesen plusz most leállás van náluk de semmit nem csinál. Utána már nem pakolok azaz az ő szobájában semmit, a többit meg nem miatta hanem anyu és miattam megcsinálom. Nem is meló után várom el hogy segítsen hanem amikor szabadnapos vagy nagyon ráér.
2010. dec. 29. 13:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Anyuval már beszéltem többször is. Volt, hogy vele is összeveszett mert semmit nem csinált. Hozzáteszem legalább egy évig munkája se volt és ha mi nem segítünk rá nem is nagyon keres.Akkor sem csinált itthon semmit pedig egészséges volt és tud főzni is stb.
2010. dec. 29. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Küldjétek el otthonról, albérletbe. Álljon a saját lábára, ne ti tartsátok el, es dolgozzatok rá, és helyette.
2010. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Anyu ezt sose tenné meg mert szereti ami normális is csak ez a helyzet nem :S Szerintem anyu is belefáradt abba hogy állandóan veszekedjen vele. Persze ha valamire nincs kész akkor én vagyok lecseszve, de ezt betudom annak is hogy anyu nagyon sokat dolgozik és rengetegszer fáradt.
2010. dec. 29. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél kezdeni vele?

Lehet, hogy rosszul teszed fel a kérésedet felé? /hogyan is kéred meg?/

Mi az ami bosszant benne, és vajon miért?

Kinek a feladata, hogy neveljen, és az alap dolgokat megtegye?

milyen apaminta van előtte?

2010. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 feketelovas ***** válasza:
Anyukád elég rosszul teszi, ha veled veszekszik. Ebből az jön le a semmirekellő tesódnak, hogy ez csak a te dolgod, neki nem kell belőle kivennie a részét.
2013. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!