Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny vagyok a múltja...

Féltékeny vagyok a múltja miatt. Hogy változzak meg?

Figyelt kérdés

Szóval a párom régebben (1-2 éve) mindig más lányokkal volt, összesen kb 50-nel. Én viszont nagyon erősen önbizalomhiányos vagyok... Folyton azon kattog az agyam, hogy másokkal mennyire jó lehetett neki, meg hogy az ágyban is jobbak voltak, és ki tudja mikor cserél le egy szebbre, jobbra...

Ő viszont minden nap elmondja, hogy nagyon szeret, én vagyok a "nő-ideálja", velem tényleg boldogabb mint másokkal.. Mégse tudom ezeket felfogni, szinte el sem jut az agyamig...

Amúgy most vagyunk másodjára együtt, volt 4 hónapnyi "szünet", ami nem szünet volt, de akkor végleges szakításnak tűnt. Ez idő alatt ő 2 lánnyal is szexelt, ez is elég rosszul esik...


2010. dec. 28. 11:29
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

És légyszíves ne hurrogjatok le, tudom, hogy "vak" vagyok, amiért nem látom, hogy mindent megtesz értem.. Volt már, hogy sírt, amikor ilyen féltékeny voltam, annyira rosszul esett neki...

De szinte másnapra már el is felejtem, hogy miket tett értem.. :(

2010. dec. 28. 11:31
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a párod még nem érett arra, hogy elkötelezze magát hosszú távon. Lehet, hogy pár év múlva "lenyugszik" és már értékek lesznek neki fontosak. Neked ezt azért is nehéz elviselni, mert - mint írtad - önbizalomhiányban szenvedsz. Mivel a másik embert nagyon nehéz, vagy egyáltalán nem lehet megváltoztatni, csak te magad tudsz változni vagy változtatni a helyzeten. Változáson azt értem, hogy az önbizalmadat kellene növelni pozitív megerősítésekkel, ami egyrészt a környezetedből jön, másrészt saját magad "megszeretésével". Változtatáson pedig arra gondolok, hogy ha nem tudsz bízni ebben az emberben és állandóan a nem is olyan távoli múltján rágódsz, inkább hagyd a fenébe és keress egy megbízható társat, aki elég érett egy komoly kapcsolathoz.
2010. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Szerintem elég érett egy komoly kapcsolathoz, ő is nagyon szeret engem, és nem akar elveszíteni, ezt tudom is..

Állítólag nyáron azért volt másokkal, mert kellett neki a törődés ... Hát nem tudom..

Elhagyni nem akarom, mert ezen kívül tényleg minden jó vele, főleg amikor együtt vagyunk. De amint elmegy, az agyam szinte elborul, és tele lesz hülye gondolatokkal... :(

2010. dec. 28. 11:37
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Az én standardjaim szerint egy kapcsolat egyszer létezik, nincs szünet, nyitottság, felmelegítés. Az ilyen kapcsolat nem kapcsolat az értékrendemben. Őszintén szeret? Nem mondanám. Ha valakit őszintén szeretek, akkor soha nem "szüneteltetem", és pláne nem akarok mással lenni, csak vele. Ez a fiú megmutatta neked, hogy simán megvan nélküled és nem esik kétségbe, ha szétmentek megint. Ő dominál, nincs vesztenivalója, neked van, így sok mindent lenyelsz majd, hogy megtartsd.

Én azt szeretem egy nőben ha tudom, hogy nem vehetem készpénznek azt, hogy velem van. Nálatok ez az ellentéte: neki mindegy, ha elhagyod, lesz másik 10 perc múlva.

Mi a bizonyíték? Hogy még te akarsz változni...

2010. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem ugyanez volt a bajom még néhány hónapja..

Nem mondom azt, hogy teljesen elmúlt, de sokkal jobb már.

Próbáld visszafogni ezeket a "kirohanásokat", ne bántsad ezekkel, mert egy idő után talán megunja és el fog menekülni. Mióta vagytok együtt? Vannak olyan nők akik le tudják sz.rni hogy hány nője volt előtte a párjának, mert ő érzi magának a legjobbnak és önbizalom a tetőfokon, azoknak nem nehéz..

Legyél mindig csini, nem azértm hogy neki tetsz (mert neki elmondásod alapján, te vagy a tökéletes), hanem azért, hogy magadnak. Sminkelj, öltözz csinosan hogy tetszél magadnak és akkor egy idő után megjön az önbizalmad. És próbáld neki elhinni, hogy tényleg szeret és most veled van .. talán ez sem véletlen :)

De semmi esetre se nyüstöld vele, mert szerintem mondhat akármit, amíg nem vagy magaddal megelégedve, addig nem fogja tudni elhitetni veled azt, hogy te kellesz neki .. legalábbis velem így volt.. Ha meg nincs már kapcsolatban az exeivel, igazán nincs semmi okod aggodalomra.. kicsit turbózni kell az önbizalmadon, aztán jobb leez :)

2010. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jól szívleld meg:Akiben genetikailag benne van ez, az menni is fog.Melletted is.Főleg ha ennyire súlyos a helyzet.Gondolom azt akartad hallani majd megváltozik.A nagy lókakit.

Itt a megismerés a lényeg, a vadászat, és a zsákmány elejtése.Semmi más.Persze belefér ebbe egy állandó partner otthonra.

Én pl a legkülönbözőbb trükkökel mentem el otthonról a barátnőimhez, és végülis ezt teszem a mai napig.Szeretem a párom, de nem tud annyit adni az ágyban.Régen is ilyen voltam, most sem lesz másképp.Max itthon maradok, és szétrobbanok, meg a kapcsolat rovására megy.Megyek ,érzelemmentesen sexelek egyet egy behülyített csajjal, és kész.

Namost lehet majd köpködni.De aszem ettől minden önbizalomhiányos nő szenved.

Választottál egy olyan pasit, aki nagyobb kaliberű mint te nőben.Mindig szenvedni fogsz ettől, és ő emiatt mindig biztonságban lehet, hogy te ott vagy neki megoldásként.

Te ettől nem vagy rossz, csak nem illetek össze talán.

Ne fölöttem ítélkezzetek, de a fejeteket se dugjátok homokba hölgyeim!

2010. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Én is találtam a "szünet" alatt mást. De újra visszataláltunk egymáshoz.

És nem ő hagyott el akkor, hanem én őt, a másik miatt...

Ezért is nem nagyon értem magam, hiszen meg is csaltam egyszer, ő mégis újra velem van, igazából neki kéne így viselkednie, nem nekem...

És én előbb találtam másikat, mint ő...

2010. dec. 28. 11:42
 8/21 A kérdező kommentje:

Amikor együtt voltunk, sose nézett rá másra, semmit nem tett.

Én is ilyen voltam régen, hogy mindenkivel... Szóval értitek.

Nem ő a probléma, nem ez volt a kérdés, mert jobb embert nem is kívánhatnék, egyszerűen csak az zavar, amit régen tett...

2010. dec. 28. 11:43
 9/21 anonim ***** válasza:
11:39 ez szigorú kereteken belül igaz, de szerintem nem feltétlen így van. Attól, hogy szünetelnek egyszer, mert tf. sok volt a rossz és kicsit külön utakon jártak, attól még nem feltétlen rossz értelemben felmelegített káposzta az egész ha újra összejönnek .. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom és boldog vagyok.
2010. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

hát nem vagy könnyű helyzetben..

ez tényleg elég érdekes h 2 csajt is összeszedett míg Te nem voltál neki. mert ha igazán fontos lettél volna akkor egy nőre sem nézett volna rá hanem azon küzdött volna h visszaszerezzen téged.

a másrészt h ha mindent megtesz érted és érzed azt h tiszta szívéből szeret akkor ne azon az 50 lányon gondolkodj hanem próbálj megbízni benne, én tudom h nehéz énis folyton agyalok olyan dolgokon amikkel csak magamat idegesítem.

2010. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!