Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék rajta?

Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Apukám alkoholista, nem durva, nem bánt, csak már évek óta kb. minden második este be van rúgva. ( van hogy mindennap, van hogy 4-5 napig nem ) Háromszor fordult elő nagyon nagy perpatvar, verekedéssel. És nem érti meg hogy ez mindenkinek rossz, neki is. És mindig ugyanaz.

apu: Csináltam én valami rosszat?

én: igen, ittál.

Meg vannak még ilyen szokásos kérdései, de most nem jut eszembe. Anyukám már elment, a testvéremet is elvitte. De most szünet van, itt a húgom, és apu megint eltűnt..

Szeretnék segíteni rajta. Azt mondta hajlandó megváltozni, és elmenni orvoshoz, de már volt ott is, és nem használt. Javasoltam neki az intaházi szanatóriumot, erről hallani sem akar. Mit tehetnék még?

16/L


2010. dec. 26. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért iszik? Pótcselekvés, vagy tényleg annyira hiányzik neki, hogy nem tud nélküle meglenni? Igazából ez magának kellene csinálnia, de az, ha támogatod, csak növeli a siker esélyét. Nem feltétlen rossz ember ő, de nehéz legyőzni a függőséget.

Nem tudom, a szakértők hogyan csinálják a szanatóriumokban, de először is találjátok ki, mi a jobb megoldás számára: hirtelen letenni a poharat, és többé nem nyúlni hozzá, vagy pedig fokozatosan csökkenteni az adagokat. Van akinél az egyik működik, van, akinél a másik. A leszokás időszaka nagyon nehéz, ingerültebb lesz, és folyton alkohol után fog sóvárogni. Ezért el kell terelni valamivel a figyelmét. Találni kell valami elfoglaltságot, amivel esténként foglalkozhat, és amit tényleg szívesen csinál. Te pedig legyél türelmes, és ne kérd számon rajta, ha elhasal 1-2 alkalommal, mert azzal csak megerősíted abban a hitében, hogy másnak könnyebben megy, és ő sohasem lesz képes elfelejteni az italt.

2010. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most az egész család arra fog várni,hogy egy alkoholbeteg ember mikor sziveskedik abbahagyni az ivást?Ez a végtelenségig azért nem megy.Ha nem fejezi be,rakjátok ki onnan a lakásból.Forduljatok birósághoz,illetve az anyukád.Ha verekszik tessék feljelenteni,ha kell többször kihivni rá a rendőrséget.Nektek fognak igazat adni,nem neki.
2010. dec. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Bocsi, átsiklottam az előbb azon, hogy verekedés. Ez pontosan mit takar? Mert kicsit más súlyt ad a dolognak..

2010. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyszer volt igazából verekedés, de nem láttam hogyan kezdődött mert csak a burulás hangjára futottam ki a szobámból, a nagyapám ( apu apukája ) apun ült és lefogta. Aztán felkeltek és apu meg akarta ütni a papit, aztán be álltam közéjük és mellém ütött ököllel, de valami védekezési reflex vagy nem tudom mi hatására megrugtam és elesett.
2010. dec. 29. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!