Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám titokban alkesz, hogy...

Apám titokban alkesz, hogy mondjam meg neki, hogy tudom, s hogy segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Apám évek óta iszik. Nem minden nap, de szerintem gyakran. Utána megmosdik, parfümözik, stb. és mindenhogy próbálja leplezni, hogy be van állva. Csakhogy látszik a tekintetén, érződik a mozdulatain, a beszédén, hogy ivott, és hogy ezt nagyon titkolja. Ma, amikor részegen jött el hozzánk, konkrétan az unokáihoz, akkor úgy éreztem, betelt a pohár, az én gyerekeimet ne ejtse ki a kezéből, ne botoljon el bennük, meg különben is! Hazaküldtem, nem is leplezve csalódottságomat és haragomat, és elhatároztam, hogy beszélek majd vele. Amúgy egy értelmes, intelligens, rendes ember. Eddig nem szóltam neki, mert nem tudtam kezelni a helyzetet, sőt most sem igazán tudom.

Szerintetek hogyan és mit mondjak neki? Az a cél, hogy megértse, mindnyájan tudjuk, hogy szokott inni és gondja van az alkohollal. Ugyanakkor nem akarok durva és bunkó lenni, mégiscsak az apám, akit szeretek és tisztelek. Meg az is cél, hogy lehetőleg változzon meg ez a helyzet!

Biztosan sokaknak van ilyesmiben tapasztalata, segítenétek?

Előre is köszönöm.


2011. júl. 17. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia :)

Üljetek le,együtt,kettesben,amikor józan és Te is nyugodt vagy.Mond el Neki,hogy mennyire szereted és hogy nem elég hogy rossz példát mutat az unokáinak,magát is tönkreteszi,talán nem most,de pár éven belül biztos.Ha mindenképp tartózkodik akkor esetleg hívd be az édesanyádat vagy a párodat,és akkor is higgadtan mondjátok el Neki hogy ez így nem mehet tovább.A függőségről nehéz leszokni,tudom,de mindenképpen éreztessétek Vele,hogy ez senkinek sem jó,és nem akarjátok hogy elfajuljanak a dolgok.Az első pár hétben próbáljátok úgy "figyelni" hogy biztosan ne részegedjen le.Nyugodtan mondjátok el Neki,hogy ha szeret inni meg a haverokkal lógni,akkor tegye azt.Igyon egy sört vagy akár kettőt,de nem 10-et egyszerre.Mutasson példát,és közöljétek Vele hogy mindig olyannak akarjátok látni mint józanon,és nem kell az álarc.

Sok szerencsét! :)

2011. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van hasonló problémám, csak nem az apámmal, hanem a saját testvéremmel... Nagyon kínos. . Egyértelmű, hgy a gyerekeket óvni kell az ilyen hatásoktól. Az én családomban sajnos gyakori az alkoholizmus, és úgy vettem észre, hogy csak akkor fordul jobbra a dolog, ha ők maguk ismerik be, hogy azok. Amíg úgy gondolja, hogy némi parfümmel meg rágógumival elleplezheti, nem lesz változás. Szerintem már a "hazaküldés" is jó lecke lehetett neki. Itt a kívülállók nagyon keveset segíthetnek sajnos, neki magának kell rájönni, hogy így nem jó az élet..
2011. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Félek attól a beszélgetéstől nagyon, de meg kell lennie.
2011. júl. 18. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!