Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem azt veszik meg soha...

Miért nem azt veszik meg soha karácsonyra, amit kérek?

Figyelt kérdés

Most szóltam direkt, hogy könyveket szeretnék, meg egy szempillaspirált. Tavaly ugyanez volt - kértem egy könyvet, ami szépirodalmi, erre kaptam egy fantasy-t, ami nem is érdekel. Ma megtaláltam az ajándékaimat - körömlakk. Mindig, minden alkalomra csak körömlakkot, meg parfümöt kapok, akkor is, ha elmondom, mit kérek. (olcsó dolgot) Most megint az 50 körömlakkom mellé lesz + 2 db, meg már így is van 50 parfümöm. Onnan tudom, hogy az enyém a körömlakk, mivel én néztem ki, és megjegyeztem, hogy jó lenne. Hatszor mondtam anyámnak, hogy szempillaspirált szeretnék a könyvek mellé, mert az nincs. Most itt sírok. Az miért nem érdekel senkit a családban, hogy ÉN MIT SZERETNÉK?


15 éves lány


2010. dec. 23. 11:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

örülj, hogy kapsz ajándékot.. én 15 évesen semmit nem kaptam karácsonyra. amúgy ha annyira szükséged van egy spirálra, meg tudod venni magadnak is, és akkor el van intézve az egész.


jah és grat. hogy anyukád ilyen jól intézi el a kiskutyák életét :S :S

2010. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
81%

Én az elején leszögezem,hogy kutyapárti vagyok..

De ár az én gyerekkoromban is vidéken így oldották meg a helyzetet az emberek ha felesleges kisállatok jöttek a világra legyen az kutya vagy macska..A módszer durva(én soha nem tudnék semmilyen állatot megölni) de mit csináljanak azok a vidéki korosabb emberek akik épp hogy meg tudnak élni,épp,hogy van enni való az asztalon,és hirtelen 5-8 kiskutya/macska szakad rájuk..Sajnos úgy oldják meg,hogy elviszik egy olyan helyre ahol megkímélik a gyermeküket a valóságtól,és gyorsan végeznek a kölykökkel,majd eltemetik..Még mindig humánusabb ez a módszer mint éheztetni őket,mert nincs mit enni adni nekik,vagy csak simán zsákba rakni élve,és úgy kidobni az erdőbe(volt már rá példa) vagy vízbe fojtani őket..(erre is volt példa)

De hogy őszinte legyek én aki imádja a kutyákat,nehezen de jobban elfogadom azt a tényt,hogy a kölyköket akik még 1 órát sem éltek hirtelen,gyorsan,fájdalom mentesen elpusztítani,mint hogy fél vagy 1 éves kölyök kutyákat az út székére kidobjam mert senkinek nem kell...

Arról nem is beszélve,hogy ma már vidéken ahol minimum 2 kutya van nem is olyan könnyű elajándékozni a kis állatokat..Sokan akik szeretnének kutyát inkább fajtakutyát akarnak,és nem korcsokat..Akkor mit csináljon az ember ha úgy gondolkodna mit itt egyesek,hogy életben hagyja őket,és meghirdeti,elajándékozná,de senkinek nem kell és a nyakán marad???Akkor ölje meg őket 1 évesen??

A karácsonyi ajándékról meg annyit,hogy a lakkokat el lehet adni,és a pénzből lehet venni spirált..

Amúgy meg,elég szomorú,hogy kutatsz az ajándékod után..Nem bírtál volna várni karácsonyig??

2010. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó nem hiszem, hogy anyagi javak szűkében lennének: "Most megint az 50 körömlakkom mellé lesz + 2 db, meg már így is van 50 parfümöm."
2010. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsó előtti!

Teljesen érthető amit írsz, viszont egy dolgot kiemelnék.

Senkinek nem kötelező kutyát tartani.

Ha nincs pénzem, hogy etessek egy kutyát, nincs pénzem arra, hogy orvoshoz vigyem ha baj van, és nem tudom megoldani azt, hogy ne legyen felesleges szaporulat, akkor nem tartok kutyát.

Ez ilyen egyszerű.

2010. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
64%

: ma 12:56

Igazad van! Ha nincs pénze az embernek ilyen dolgokra ne tartson állatokat.Ebben tökéletesen egyetértek veled..

De engedd meg,hogy elmondjak valamit.Én Budapesten születtem ott is nőttem fel..Nekünk volt kutyánk(panel lakásban).Nekünk természetes volt,hogy időnként jött egy levél,hogy kötelező kutyaoltásra vidd a kutyát/macskát.HA beteg volt mi rohantunk a dokihoz..Így volt helyes..Legalábbis én azt hittem,hogy mindenki így csinálja.Majd egy napon amikor férjhez mentem vidékre költöztem (nem is olyan messzire csak 50-60 km-re Pesttől)

Vidéken is volt kutyám..Egyszer csak olvastam a bolt kirakatában,hogy jön az állatorvos a kötelező kutya/macska oltás miatt,és mindenki akinek van kutyája/macskája vigye a megadott helyre..Én elvittem,és nem akarta hinni a szememnek amikor összesen jó ha 10-en voltunk ott..Én persze a jó kislány hazafelé jövet bekopogtam pár ismerőshöz,hogy ne felejtsék el a kutyájukat beoltatni..De ilyen válaszokat kaptam

-nincs rá pénz

-minek oltassam be,hiszen semmi baja a kutyának/macskának

- Én vagyok a hülye hogy ilyenre költöm a pénzemet,hiszen ezek az oltások nagy átverések

- Lesz@rom ha beteg lesz,akkor agyonütöm és kész

Nos volt meglepetésben részem..Még az anyósom se vitte el a kutyákat arra hivatkozva,hogy 40 éve van kutyája,és soha egyik sem lett beteg..Ő ilyenre nem költ pénzt..

Szóval igazatok van,hogyha valaki nem tudja a kiskutyákat kellőképpen eltartani,gondoskodni róluk annak ne legyen nőstény kutyája..De mondjátok meg őszintén! ti nem találkoztatok már ilyen családokkal ahol ez a helyzet??

A másik írónak.Azért mert minden évben kap 2 körömlakot(amit jó esetben 100 forintért is tud venni,akárcsak 600-900 forintért parfümöt)még lehet,hogy anyagi gondokkal küzdenek...Azért ezek a dolgok nem olyan drágák...

2010. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
51%

Mindenki itt a kutyákról beszél,én irnék de minek ,vannak elegen,egyet nem értek,ha mar karácsony van meg ajándékozás,minek kutatod fel?nem lett volna jobb ha anyukádék szivböl adják oda neked?

és ha már felkutattad az ajándékodat,minek hangoztatod?

mi szegények voltunk 6 an testvérek,örültem ha mar egy db narancsoot kaptam ajándékba,nem hogy még kutakodjak??!!!

nem az a lényeg mit kapsz,hanem az hogy szeretnek,megha esetleg anyukad tévedett a körömlakkal kapcsolatba is....

Legközelebb ne kutakodj tanulj ebböl...e´s hidd el jobban fogsz legközelebb örülni mindennek!lesz még majd szülinapod is meg névnapod,majd akkor dobd fel anyukadnak,hogy mi lenne ha elmennétek együtt megvenni azt amit szeretnél,igy nem hibázhat,te meg nem bögsz, egy apro dolog miatt!!

2010. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Jövő karácsonyra inkább azt kérd, hogy ivartalanítsák a szüleid a kutyát.

És ne hisztizz mint egy majom, van aki ennyit se kap.

Mellesleg gondolom magasról lesz.rod, hogy a karácsony nem az ajándékokról szól.

2010. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
50%
....és még a válaszomat is kitörölték, pedig én csak leírtam a véleményemet....tudtommal ez az oldal arra van. Az meg hogy hisztis p'csának neveztem teljesen más tészta..... szép kis világ :D
2010. dec. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Amúgy elég furi.. nekem anyumék nem csak egy körömlakkot szoktak venni. Nekem ezt a bnőim veszik. Nem értem, miért kell ilyenen fennakadni. Szerintem inkább a kutyusaidat mentsd meg, ha még lehet. Aztán majd azt kapsz amit. Ha meg nem örülsz neki, akkor add el neten és a kapott pénzből vedd azt, amit akarsz. Ilyennel ne bántsd meg anyukádat!

És miért nem harcolsz a kutyáidért? Szegények... az nekik nem segít, ha siránkodsz miattuk és felteszed a netre.... segíts rajtuk. Add el őket, ingyen is akár.. stb stb.

2010. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kapok körömlakkot anyuéktól.Anyu valamelyik nap sírva kért bocsánatot,hogy idén sem én sem sz öcsém nem kapunk semmit karácsonyra..De anyu elmondta,hogy ki kellett fizetni a számlákat,és amióta apunak nincs munkája,a kevés pénzből ami maradt inkább kaját vesznek nekünk.Anyu azt mondta,hogy süt nekünk finom sütit de ne haragudjunk rá,mert nem kapunk ajándékot..Az öcsém aki 8 éves átölelte anyut ,és tudod mit mondott neki?hogy annak is örül,hogy anyu a kedvenc sütinket süti,és bizony mi is kapunk ajándékot..Én is boldog vagyok,mert tudom,hogy szeretnek a szüleim.Ma meg még boldogabbak vagyunk mert úgy volt,hogy karácsonyfánk sem lesz,de apu nemrég hozott egy nagy fenyőfát..Nevetett,és azt mondta,hogy neki sok-sok puszi jár érte,mert el e hinnénk milyen gyorsan vágták ki a fát keriapuval..:)

Én örülők,hogy a családom szeret,és nem egy körömlakk a fontosabb.Kár,hogy nálad nem így van

14/l

2010. dec. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!