Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül karácsonyozók! Hogyan...

Egyedül karácsonyozók! Hogyan töltitek az ünnepeket?

Figyelt kérdés

Úgy éled meg, mintha szimpla hétköznap volna, vagy valóban ünnepként? Van fád, feldíszíted a szobát/lakást? Ünnepi kaját eszel, főzöl magadnak? Egyáltalán hogyan telik az ünnep?


Én az első ilyen karácsonyt altatóval aludtam át, annyira rossz volt belegondolni, hogy amíg más a szerettei között ünnepel, te egyedül szomorkodsz. A második ilyen karácsony teljesen hétköznapian telt, már nem szomorkodtam, de nem is ünnepeltem, teljesen olyan volt minden, mint más napokon.

Most érzem úgy először, hogy bár egyedül leszek (bár 25-én barátnőnél ebédelek), de várom a karácsonyt, feldíszítettem a szobámat, és gondolkodom, hogyan érezzem jól magam. (milyen filmet nézzek meg, milyen zenét hallgassak)


2010. dec. 23. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
h h egyedül vagy?rokonok?család?:OO
2010. dec. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát hogyan is fogalmazzak? Nagyon szerencsés vagy, hogy nem érted a helyzetet!
2010. dec. 23. 10:57
 3/9 anonim ***** válasza:

anya,apa,barátok,barátnő,rokonok-távoli vagy közeli??

egyetlen egy rokonod sincs a világon?

2010. dec. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Barátod, férjed nincs, de családod van? Szülők, testvérek, távolabbi rokonok. Én is csak azokat tudom kérdezni, mint amiket az előző kérdezők.

Mesélj egy kicsit.


Jó ötlet a fa díszítés, ajándékcsomagolás, (ha adsz valakinek), zenehallgatás és arra gondolni, hogy egy év múlva, már lesz ott melletted valaki.

2010. dec. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy volt, hogy szülőkkel és 25-én utánam jön a férjem - ő addig lányával és a családjával van. Most lebetegedtem, úgyhogy maradok itthon és tévézek. Ez nem volt betervezve, úgyhogy fel se készültem, most meg nincs erőm bármit is csinálni, már a mosogatástól is elfáradtam. Szerintem aludni fogok, most az a fő program...
2010. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én tavaly sirtam egyedül volt fám, saját magamnak ajándékot csomagoltam.aztán aludtam. idén is vettem fár, diszeket egesz honapban amiket vettem magamnak felsö kabat sal a fa alá teszem.pici lakasban vagyok nem fözök egymagamra büdös lenne minden ugy rendeltem meg a kajat halászlét és ránott halat franciasalit csinálok hozzá. reggelire sonkatekercset veszek meg kaszinotojast. vettem bejglit is és kolát. dvd m sajnos nincs igy azokat a filmeket nezem amik a tvben lesznek. de próbálom összeszedni magam. 25én elmegyek moziba. szilveszter is egyedül lesz.
2010. dec. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs rá megoldásod? Egy barátom volt fiatalabb koromban, aki éveken keresztül kocsmában töltötte a karácsonyt, miután megismertem, és megtudtam, nálunk karácsonyozott.


MOst egy másik barátomnak alakult úgy, hogy évek óta nincs otthon a családja, ezért a barátikörben bevált szokás lett, hogy letudjuk a családot, és megyünk hozzá, ő addigra feldíszíti a lakást, süt főz, és nála folytatódik a karácsony este.


Nekem mindig szívügyem volt vigyázni arra, hogy a közeli ismerőseim közül senki nem legyen egyedül.


Nagyon sajnálom, hogy neked nincsenek ilyen barátaid, de szerintem a legjobb amit tehetsz, az amit most teszel.


Én azért nem mertem egyedül hagyni soha senkit, mert akiket ismerek nem ünnepelnének, hétköznapként élnék meg. Ezért kierőszakolom, hogy apám és anyám anyja (apa és anya már nicnsenek együtt, így elég komikus a helyzet) leüljenek egy asztalhoz, és mi is odamegyünk a párommal.


Pedig már nagyon vágyom egy olyan szentestére, amit kettesben, romantikusan tölthetnénk a saját otthonunkban, de a rokonaim tuti nem ünnepelnének, hanem szomorkodnának.


Főzz forraltbort, rendelj valami finom vacsit, gyújts gyertyát! Ez a legjobb amit tehetsz szerintem, és szuper vagy, hogy szomorkodás helyett megteszed!

2010. dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is karácsonyoztam már tök egyedül, amikor még 18 éves voltam, és külön laktam már a szüleimtől, és sajnos karácsonykor úgy volt hogy dolgoznom kell, és aznap este szóltak, hogy mégsem kell menni, majd talán 25-én. És akkor sem kellett, de így a bizonytalanság miatt nem tudtam hazamenni, így tök egyedül ültem az albérletben. Nagyon rosszul viseltem, de neki álltam bejglit sütni, meg halat rántani, ezzel is telt az idő. Este elmentem egy kicsit sétálni, meg néztem a tv-t, és megpróbáltam nem arra gondolni, hogy mások most mit csinálhatnak.
2010. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
idén talán véget vetek ennek az egésznek 2 üveg whisky 200 xanax és a duna
2010. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!