Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eladósodtunk. Mit tegyek?...

Eladósodtunk. Mit tegyek? Nagyon gáz hogy nem tudok venni semmit?

Figyelt kérdés
CSaládomnal élek,apám eladósodott és az össze pénzünk rámegy,épp annyink van h kaját vegyünk.Ugye itt a karácsony és van már 4 éve párom.Sajnos munkahelyem nincs mert megszünt,a félre rakott pénzem mind oda adtam apámnak.Most itt van karácsony és itt ülök egy fillér nélkül és nem tudok venni ajándékot senkinek.Itt sírok és nem tudom mit tegyek!Páromnak nem mondhatom el ezt a problémát mert az kiakadna és elpletykálná mindenkinek!Már meg akarok halni is.Gyűlölöm apámat.Mit tegyek h megnyugodjak?
2010. dec. 22. 13:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Azt írta, hogy dolgozott, csak megszűnt a munkahelye. Nem olyan könnyű manapság új munkahelyet találni, úgyhogy könnyű azt mondani, hogy az ő hibája...


Miért, kell mindig a gyereket hibáztatni? A kérdező még jófej is volt, hogy hazaadta a megkeresett, félretett pénzét az apjának. Megtehette volna, hogy egy fillért sem ad, mert a jövőjére koncentrál, de ő nem ezt tette.

Innentől nem értem, miért a kérdező a hibás.

2010. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Egy könyvelő cég után,nehéz ithon ülni!Persze segitek mindent anyu helyett csinálok mindent mert most ő éjjel nappal dolgozik igyis 75000ft-ot kap!Apámnak lezárolták a kártyáját is.KIcsit megértést vártam.HAgytam volna őket "meghalni"?Én csak annyit várok h énis segitettem legalább anyit tegyen meg h picit segitsen,de ő ithon ül,kötetlen munkaideje van,simán tudna menni máshova is dolgozni!
2010. dec. 22. 14:12
 23/24 anonim ***** válasza:

Én egy csomó dolgot nem értek..Magyarázd már el nekem.

- Nem lakik veled a párod,de minden este ott van(ott alszik?)

Az én férjem is csak este van velem,mert nappal dolgozik..

De velem lakik egy fedél alatt.Én vagyok érthetetlen akkor,hogy nem értem ezt a mondatodat?

-apukád hitelkártyák miatt eladósodott mert becsaptál.

Mivel csapták be? Nem mondták el neki,hogy ha kártyákkal fog fizetni akkor azt utólag vissza kell raknia kamatostul? Vagy azt hitte ajándékba osztogatják a hitelkártyákat??

-Leszidod apukádat mert nem dolgozik,csak otthon fekszik..

De hiszen te sem dolgozol..Akkor miért szidsz le valakit ugyanazért amit te sem csinálsz?

- és miért baj ha nem találok magamnak pár hónapig munkát?

Nem baj! A te döntésed,te életed..

De az már baj hogy ezek után ide jössz sírni,hogy milyen nehéz az életed..

Ha te magad nem akarsz a szarból kimászni akkor tőlünk végül is mit vársz el???

Avval,hogy másoknak azt mondod,hogy "majd megtudjátok milyen nehéz így az élet,nos evvel neked jobb nem lesz..Abban is biztos vagyok,hogy sok embernek talán rosszabb az élete mint neked,de igyekeznek jóvá tenni..

Szóval drága amíg te magad nem vagy képes változtatni az életeden addig ne másokat hibáztass,és bizony addig meg is érdemled,hogy így élsz..

Mondom én akinek évekkel ezelőtt majdnem 5 millió forint tartozása volt, és már kemény munkával,lemondással mindent kifizettünk..Én nem sírtam,hanem cselekedtem...Talán kezd te is evvel..

2010. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Tanulság: máskor nem kell MINDEN pénzt odaadni. Teljesen érthető lett volna, ha azt mondod, hogy "itt van ennyi, de a többi nekem kell, mert élnem kell, mert vésztartaléknak is kell, stb". Sohasem várnák el tőlem szüleim, és meg is tagadnák, ha a vésztartalékomat adnám oda. (az már más kérdés, hogy nincs vésztartalékom, mert pont kijövök a fizetésemből :/ de hitelem sincs, inkább észben tartom, hogy meddig nyújtózkodhatok)
2010. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!