Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a férfiaknak értelme/haszna?

Van a férfiaknak értelme/haszna?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést tényleg komolyan gondolom. Amióta kicsi voltam csak nők vettek körül, nagymamám, anyám, nagynénéim, azok gyerekei, sehol sem volt egy férfi sem mert: nagyapám ivott, korán meghalt, anyám mikor terhes lett akkor rögtön otthagyta a barátja, aki azóta felszívódott, nénéim férjei mind alkoholisták voltak, mind agresszív lett egy idő után verték a családjukat. A családomat csak az anyák tartották össze mindenféle férfi segítség nélkül. Mindenki egyedül látta el a saját családját, otthon sem volt szükség sohasem egy férfire sem.

Más családban meg ahogy megfigyeltem szintén a nők tartják össze a családot, egy férfi ismerősöm sincs meg nő nélkül.

Ráadásul a férfiak nagyon hamar meg is halnak, elég törékenynek látom őket, valamint bármi problémájuk van (munkahelyi vagy érzelmi) egyszerűen nem tudják rendesen megoldani, ha egy nő nem segít be. Valamit nagyon könnyen otthagyják a családjukat, gyávák, nem lehet rájuk számítani, alapozni. Nem látom annyira értékesnek őket.


Kérlek titeket fejtsétek ki a véleményeteket a kérdéssel kapcsolatban. Tényleg kíváncsi vagyok a válaszotokra, de indoklással együtt írjátok meg légyszíves. Nagyon nem tudom hova tenni a férfiakat.

A fentebb leírtakat senki se vegye magára, és ne érezze senki sem támadásnak, mert nem azzal a szándékkal írtak, csak tényleges kíváncsiságból.


2010. dec. 22. 11:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
56%

A válasz írója 47%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:41


Na, ez aztán jó házasság lehet.Gondolom azért ilyen a feleséged, mert rájött, hogy úgyis mindent megcsinálsz, akkor Ő minek törje magát:D

2010. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
78%

Furcsa amiket írsz, mármint megértem hogy nem tudod milyen egy jó apa vagy jó barát vagy bármilyen jó férfi családtag és ismerős, de azért én némi keserű kiborulást érzek a hangodban. Mindeazonáltal leírom a saját tapasztalataimat hogy tudd, ilyen is van:


Apukám fantasztikus apa, jobb nem is kell és nem is lehetne, gyeremkkorunk ta (van egy húgom) mindig mindenben számíthattunk rá, sokmindent könnyebb volt vele megbeszélni mint bárki mással, megelpokkel halmozott el minket és ha épp este 10-kor jött rá valamelyikünkra a csokiehetnék, elment a Tesco-ba érte.


Férjemet imádom, jó férj és jó apa, még gyakorolnia kell mert csak 5 hós a fiunk de szépen halad :)


Nagypapám imádnivaló és mindent megtenne a gyermekeiértm unokáiért.


Keresztapukám egy mindig jókedvű és abszolút szeretniveló ember, örülök hogy ő a keresztapukám.


És még sorolhatnám de nem teszem, nekem szerencsés férfi rokonok jutottak, és fiú barátok is.

Nekik is van hihetetlen erejük (főleg apukámnak akihez fogharó embert nem is ismerek, mármint anyukámon kívül :))


Szóval azért mert neked rossz tapasztalatiad vannak -bár nagyon sajnállak- de nem kell felállítani egy ilyen ideológiát.

Az meg hogy hamar meghalnak...ez gyerekes indok a "hasznavehetetlenségük" bizonyítására, főleg hogy még nem is feltétlenül igaz. Talán a statisztikák szerint igen de ugyebár az sokat nem jelent egy adott családnál mert vagy így lesz vagy nem. Mint ahogy anyukánál, nagyszülőnél, bárkinél.

2010. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként ez ugyanolyan mint ha valakinek nincs kutyája és nem is volt soha az nemlátja mi az értelme. Egyik barátnőm például állandóan mondja hogy mi az értelme annak hogy nekem van.....és az életben mindennel így van.


Akinek valamilyen nem volt, az nem tudja milyen ha van....próbáld csak meg elmagyarázni egy vaknak hogy milyen az hogy piros!

2010. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
41%

Ez a kérdés kicsit sértő :)

ennyi erővel..-> van a nőknek értelme/haszna?

-.-:)

2010. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes felfogásod van kérdező...Ennyi erővel, a nőknek van haszna..?

Tudod hány alkoholista, felelőtlen, a gyerekét verő anya van? Hidd el, belőlük sincs hiány.


Amúgy elmondom az én példámat. Anyám kiskoromtól kezdve rosszul bánt nővéremmel és velem. A külvilág felé mutatta a kedves, aranyos anyát, közben kirakott minket az utcára szakadó esőben (ha éppen rossz kedve volt), rendszeresen vert minket, rajtunk spórolt és még folytathatnám a sort. Ezzel szemben apám folyamatosan törődött velünk, anyagilag támogatott minket, bármire szükségem volt, ő segített és megoldotta a problémát. Nagyapám is sokkal talpraesettebb, kedvesebb férfi, mint nagymamám. Akkor ebből azt kéne leszűrnöm, hogy a nőknek semmi haszna?


Van mindenféle nő és férfi, nem lehet általánosítani.

Meg ez a "nagyon hamar meg is halnak"..Az átlagéletkoruk pár évvel kevesebb, mint a nőknek, de ez ÁTLAG, nem azt jelenti, hogy minden férfi meghal 70 éves korában, a nők pedig 80 éves korukban.

2010. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
39%

Én eléggé tárgyilagosnak érzem a kérdést, de az emberek többsége képtelen az érzelmeit félretenni, és az értelmét használni.


Biológiai szempontból igenis jobb nőnek lenni. Bioszórán hetedik osztályban is azt tanultuk, hogy a férfiak XY kromoszómájában az Y egy hiányos X. (Férfi volt a tanár.)

Nemrég azt olvastam, hogy a szervezetünkben felhalmozódott vas szívbetegségeket okoz. De mivel a nők menstruálnak, ezért nekik havonta leadódik ez a felesleg, a férfiaknál viszont nem, ezért egy 40-es férfi állapota lehet egy 60-as nőével megegyező.

De létezik ez a dolog is: [link]

Ez nem más, mint egy nőstényekben található aszexuális reprodukció, ahol az embrió fejlődése és növekedése a hím megtermékenyítése nélkül történik.


Hozzátenném, hogy mindezt úgy mondom, hogy én viszont csak férfiakból láttam jó példákat az életemben. De ez pszichológia, ahhoz meg, hogy ki milyen ember, semmi köze annak, hogy mi van a lába közt.

2010. dec. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!