Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a férfiaknak értelme/haszna?

Van a férfiaknak értelme/haszna?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést tényleg komolyan gondolom. Amióta kicsi voltam csak nők vettek körül, nagymamám, anyám, nagynénéim, azok gyerekei, sehol sem volt egy férfi sem mert: nagyapám ivott, korán meghalt, anyám mikor terhes lett akkor rögtön otthagyta a barátja, aki azóta felszívódott, nénéim férjei mind alkoholisták voltak, mind agresszív lett egy idő után verték a családjukat. A családomat csak az anyák tartották össze mindenféle férfi segítség nélkül. Mindenki egyedül látta el a saját családját, otthon sem volt szükség sohasem egy férfire sem.

Más családban meg ahogy megfigyeltem szintén a nők tartják össze a családot, egy férfi ismerősöm sincs meg nő nélkül.

Ráadásul a férfiak nagyon hamar meg is halnak, elég törékenynek látom őket, valamint bármi problémájuk van (munkahelyi vagy érzelmi) egyszerűen nem tudják rendesen megoldani, ha egy nő nem segít be. Valamit nagyon könnyen otthagyják a családjukat, gyávák, nem lehet rájuk számítani, alapozni. Nem látom annyira értékesnek őket.


Kérlek titeket fejtsétek ki a véleményeteket a kérdéssel kapcsolatban. Tényleg kíváncsi vagyok a válaszotokra, de indoklással együtt írjátok meg légyszíves. Nagyon nem tudom hova tenni a férfiakat.

A fentebb leírtakat senki se vegye magára, és ne érezze senki sem támadásnak, mert nem azzal a szándékkal írtak, csak tényleges kíváncsiságból.


2010. dec. 22. 11:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%

Volt idő, amikor bennem is felmerültek hasonló gondolatok, de ezeken szerencsére már rég túl vagyok.


Nekem két testvérem van, mindketten lányok. A szüleim 15 éves koromban váltak el, de addig is, mintha nem lett volna apám. Folyton ivott, soha nem törődött velünk, soha nem játszott a gyerekeivel, nem csinált semmit otthon stb. Anyám mindig mondta, hogy a férfiak ilyenek, nem lehet rájuk számítani, a barátnőinek a férjei is mind agresszívak, nem törődnek a családjukkal stb. Én azt kb. 19-20 éves koromig el is hittem.


Aztán fokozatosan rájöttem, hogy igazából anyám is rengeteg dologban hibás. Igazából ő direkt egy papucsot választott maga mellé, aki mellett minden úgy van, ahogy ő akarja, aki mellett mindig neki van igaza, aki mellett mindent ő csinál jól stb. Innen ered nagyrészt apám "passzívítása". És arra is rájöttem, hogy anyám gondolatait a férfiakról annyira átvettem, hogy csak azokat a párokat vettem észre, aki beleilletek ebbe a világképbe, az ellenpéldákról nem akartam tudomást venni.


Szóval azóta rájöttem, hogy a férfiak közül az egyik ilyen, a másik olyan és mindenki magának választ. Nekem az a gyanúm, hogy Beléd is túl sokat sulykolták a férfiak használhatatlanságát. Próbálj meg másként gondolkodni, különben esélyed sincs boldog párkapcsolatra!

2010. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Értem a kérdésed, bár szerintem rosszul tetted fel.


Az, hogy egy társadalomban nők és férfiak élnek azért van, mert így egészséges.

Tény, hogy egy nő - ha rákényszerül -, el tudja látni magát és be tudja csavarni a villanykörtét is.

Azonban ha másik oldalt vizsgáljuk meg, nagyon sok férfi tud főzni, ellátja magát, mos magára.


Mégis azt mondom, az ember társas lény és szüksége van egy partnerre, aki néha megvilágít egy másik nézőpontot. Lehet, hogy a Te családodban nem így alakult, de hidd el, a családodban lévő anyák is vágynak arra, hogy egy megbízható férfi mellettük legyen és segítse őket. Hogy néha kapjanak egy kis gyengédséget és bókot. Ugyanakkor arra is, hogy ne egyedül kelljen mindazt elvégezni, amiket leírtál. Mert például más egy apa szigorú, de szerető szava a gyereknevelésben is, amit sajnos Te nem tudtál megtapasztalni.

Remélem megtapasztalod majd Te magad is, a saját bőrödön; és nem érteni, hanem érezni fogod, hogy miért kellenek férfiak (a nemzésen és szexen kívül) erre a világra.

2010. dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 BlackSword ***** válasza:
100%

Azért, mert még nem láttál ilyet, azért van... Én láttam már ilyet... Ráadásul a gyereknek sem tesz jót... Mert nem csak az számít, hogy mit csinálsz, hanem az is, hogy mit lát a gyerek... És az jobban befolyásolja a gyerek fejlődését, szociális kapcsolatait, és életfelfogását, mint a tettek...

Nem tudom hány olyan kérdést lehet itt napjában találni, amit nők tesznek fel, hogy "ezt lehet tolerálni az élettársamnak/páromnak/férjemnek?" És olyan pitiáner dolgokat hoznak fel, hogy az ember esze megáll...

Lehet én vagyok egy konzervatív idióta, de szerintem egy normális család két szülőből áll és gyerekekből...

És soha nem tudnám elképzelni azt, hogy magukra hagyjam őket (ha lennének)... Remélem lesz is egyszer... Vagy azt, hogy a (leendő) feleségem mellett ne álljak ki/bízzak meg feltétel nélkül... Még ha tudom, hogy butaság, amit tesz, akkor is...

2010. dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%
hát én felháborodtam rajtad. az én nejem semmire nem hajlandó széthagyja a cuccait , én pakolok, porszivozok, mosok, felmosok, fözök néha vagy hideget eszekünk, én mosogatok, én intézem az ügyeit mert ö egész nap csak feküdni akar. ja és mindemellett dolgozom 2 állásban. mert a nejem dolgozni sem hajlandó. és emellett folyton féltékenykedik hogy ki kezd ki velem. ugyhogy a mi családunkat én tartom össze. ja és fürdeni is hetente egyszer hajlando meg szexelni is. nem is tudom minek vagyok vele.
2010. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te így vélekedsz, csupán a rossz példák hatása. Én teljesen máshogy látom a helyzetet, pedig nálunk is voltak a családban alkoholisták - például apám -, de teljesen normális férfiak is.

Mindenki azt véli természetesnek, amiben felnő. a férfiak nem olyan gyengék és gyámoltalanok, amilyennek beállítod őket, szerintem ez már a te belemagyarázásod, hogy még jobban lekicsinyíthesd a szerepüket. Ez rossz érv a részedről.


A férfiak átlagéletkora alig kevesebb, mint a nőké, és ez is szimplán biológiai sajátosság, tehát erre ne alapozd az értéktelenségüket.

Persze egy csak nőkből álló család is fenn tudja tartani magát, senki nem mondta, hogy nem: de ha nem tudod milyen egy olyan család, melynek férfiak is a részesei, hogyan alkothatsz róla véleményt? Hatalmas a különbség. Változatosabb, sokszínűbb és viccesebb egy olyan család, ahol mindkét nem megtalálható, és nálunk például a fő összetartó ember a nagybátyám. Nem a nagyanyám, anyám, nagynénéim, hanem egy férfi, aki határozott és kompromisszumképes.

Azt sem tapasztaltam, hogy ne tudnák megoldani a problémákat egyedül vagy hogy ismerős férfiak nem bírnák nő nélkül. Te nagyon egy oldalról figyeled a dolgokat


Tehát ne légy olyan szűk látókörű, hogy azt hiszed, csupán mert a te tapasztalataid ezt mutatják, tényleg így van. Látod: én teljesen mást tapasztalok, mint te.

2010. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy van hasznuk.:) Csak épp Te nem Férfiakról kérdeztél, nem is róluk beszéltél...
2010. dec. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Semmi hasznuk a nagy részének. De a többivel vagy az életben még nem találkoztam, vagy nem is fogok vagy egyszerűen nem vettem észre. Az én férjem is hót lusta. Hajnalban fekszik, aztán későn ébred, nem dolgozik, ha van néha kisebb munkája képtelen időbe odamenni. Ritkán csinál valamit itthon. Nem tesz a külsőjéért semmit. De ő meg áradozik, hogy én milyen jó vagyok stb. De csak mondja, ő nem akar változni, nem akar semmit sem tenni, hogy jobb legyen. Már szexelni sincs kedvem vele. Kezdek totálisan kiábrándulni belőle. Azért vagyok még mindig vele, mert az apját imádom. Nagyon jó ember, meg nem akarom, hogy a szüleim szomorúak legyenek miattam. Meg tudom ha nem lennék neki teljesen összetörne. Sajnálom szerencsétlent. Csak nem tudom meddig fogom bírni tovább csinálni.. közel vagyok hogy besokallok!
2010. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell férfiakkal kapcsolatot létesíteni de agyament butaságot se kell mondani és úgy beállítani mintha természetes volna.Mintha teljesen izoláltan élnél a napi realitásokat totál nem ismerve.Vannak férfigyűlölő nők és fordítva is de nem normális és kevesen vannak. Amit te leírsz az már elég súlyos eset nem hanyagolható mert saját magadnak lesz ccsak kára belőle.Nem kell kedvelni a férfiakat de ellenségesen viszonyulni sem kell.A természet volt annyira bölcs hogy kialakította a kétneműséget ne próbálj bölcsebb lenni mert az neked nem megy.
2010. dec. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
88%

11.49 nél a pont :)valóban a FÉRFI értékes. És az FÉRFI aki akként is viselkedik,nem attól h mi van a lába között. sajnos az én anyukám is mindig roszzl fogta ki a párjait,de attól én még hittem h vannak Férfiak is. és meg is találtam. olyat aki uyanúgy meg tud tenni mindent mint egy nő,foglalkozik a gyerekekkel,házimunkát is végez ha kell,mellette pedig dolgozik,és nagyon kedves, szeretetteljes.


ha megértem h rossz dolgokat láttál magad előtt,de ez ne vegye el a kedved attól,h megkersed az igazit.


az meg h korán halnak?? ezt a butaságot! való igaz h pár évvel tovább élnek a nők-elvileg- de azért az túlzás picit amit írsz.


sztem az a legnagyobb baj,h attól h te rossz dolgokat tapasztaltál,anyukád nem arra nevelt h igenis vannak értékes Férfiak a világon-engem anyukám így nevelt pont azért h ne veszítsem el a hitem

2010. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

"Semmi hasznuk a nagy részének"


Nem tudom hol láttad ezt a nagy részt.És nem kötelező férjhez menni.

2010. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!