Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen volt az első szentestéd...

Milyen volt az első szentestéd a szüleidtől külön? Nem volt szomorú?

Figyelt kérdés

Nekünk ez lesz az első. Tavalyig anyósomhoz és a szüleimhez is mentünk szenteste, de most, hogy megvan a baba, úgy döntöttünk, elkezdjük kialakítani a saját szokásainkat. Csak mi hárman. Egyrészt örülök, másrészt rossz, mert a szüleimnek rosszul esik. Ma meglátogatott anyukám, és búcsúzáskor elsírta magát, mert nem láthat 24-én. :( Pedig nem lesz egyedül, ott lesz apukám, a tesóm, nagymama és a nagybátyám is. Mi a férjemmel mindketten a külön szenteste mellett vagyunk (anyósom bevallotta, hogy még örül is neki), de így nem az igazi. :(

Ez csak az önállósodás egyik utolsó lépcsője, ugye? Végülis akkor is sírtunk mind a ketten, amikor elköltöztem, most meg már milyen természetes...

Ti nem éreztetek így az első külön karácsonyotokon?


u.i. Elsősorban tapasztalatokat várok, úgyhogy aki szerint ez önző döntés volt, kérem, hogy most ne írjon. Köszi.


2010. dec. 21. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nyugodj meg, nem vagy önző egyáltalán.


Édesanyádnak csupán furcsa az, hogy ténylegesen felnőtt a pici lánya, az, hogy most el kell engednie.

Szokatlan lesz, de amikor készülődni kezdesz, feldíszítitek a fát, főzöl, aztán látod az eredményt, érzed azt a melegséget, meghittséget, a karácsonyi hangulatot, tudni fogod, hogy minden a helyére került.

2010. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyukád is valamikor elkezdte? Nem? Ti már egy külön család vagytok. Vagy átviszel valamit abból, amit otthon láttál, vagy teljesen új dolgokat csinálsz, ezt csak te döntheted el.
2010. dec. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly volt, tavaly költöztem össze a párommal.

Bár mindkettőnk szülei megértették/megértik, nekem furcsa volt, és hiányérzetem is volt, mert az volt az első szüleim nélküli Szenteste.

21/N

2010. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Mikor összeköltöztem a párommal, már az első Karácsonyunk szentestéjét kettesben töltöttük. Mindkettőnk családjához amúgy sem tudtunk volna menni, elég messze laknak, úgyhogy ez ez este a kettőnké, aztán megyünk a rokonokhoz. Ráadásul én, mivel nagyon közel álok anyumékhoz, 26-án elmegyek hozzájuk és még egy-két napot ott is alszok, úgyhogy kárpótolva vagyok. Amúgy nagyon szeretek kettesben karácsonyozni a párommal, olyankor nem is hiányzik más. :)
2010. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 18 évesen elköltöztem otthonról, mert anyuval rossz volt a viszonyunk. Utána 3 évig nem is beszéltünk.

Ez 11 évvel ezelőtt volt. Azóta férjhez mentem és van 2 lányunk. Nem hinném hogy ez az önállósodás utolsó lépcsője, kinál hogy alakul inkább.

Nálunk pl. anyukám jön hozzánk 24.-én. (Tavaly vidékre költöztünk 25 km-re, de tavaly is, most is jön attól.)

Felkel és jön ki hozzánk, aztán ebéd..stb és olyan 3 fele hazavisszük mi meg megyünk anyósomék és ameddig a gyerekek bírják maradunk. A másik 2 napon rokonlátogatás...

29/N

2010. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszi! :)
2010. dec. 21. 16:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, anyukám nem kezdte el. Együtt élnek nagymamámmal, talán ezért is viseli rosszul az ilyesmit.
2010. dec. 21. 16:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazából mi már külön lakunk 3 éve de el nem tudnám képzelni a szentestét nélkülük. Idén már baba is van, de továbbra is megyünk 24-én hozzájuk és ött töltjük majdnem az egész napot, majd csak este jövünk haza amikor babócánk már bealszik.

Mindazonáltal ti tudjátok hogy akartok ünnepelni, ha egyszer ti így döntöttetek, akkor szembe kell nézni vele mindenkinek, majd megemésztik. Talán csak most lesz nehéz hiszen újdonság de jövőre már nem lesz belőle gond. Minden család más, én a többgenerációs szenteste mellett vagyok de természetesen sokan inkább kiscsaládonként ünepelnek és 25-én vannak a nagyszülőknél, azt is el kell fogadniuk ha valaki ilyen meglátod 25-én ha mentek majd nagyon fognak örülni és nyoma sem lesz a haragnak!

2010. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!