Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nappal minden jó, de éjszaka?

Nappal minden jó, de éjszaka?

Figyelt kérdés

A férjemmel minden szuper, egy dolgot kivéve.

Gyerekkorom óta csak hidegben tudok aludni, de így is lassan, nehezen alszom el. Minél hidegebb van, annál jobban alszom. 10 fok felett fulladok, ver a víz...

Cserébe ő két másodperc alatt kómába esik és úgy horkol, hogy rettegek, mikor jönnek az elefántok az állatkertből a hívásra. Viszont ő fázik.

Én meztelenül alszom, egy vékony takaró van rajtam, ő pólóban, három vastag takaró alatt - ő fázik, nekem néha így is melegem van. Ablak nyitva.

Füldugót próbáltam, de semmit se ér. Néha 2-3 órán át nem tudok aludni a horkolástól. Piszkálni nem akarom érte, mert nem tehet róla, ettől függetlenül rettentő zavaró.

Őt a hideg zavarja.

Gyakorlatilag egy ágyban nem tudjuk kipihenni magunkat, annyira zavarjuk egymást az alvásban.


Természetesen alvás közben mindegy, hogy egyedül vagyok, vagy fekszik mellettem valaki, de elaludni mindketten összebújva szeretünk.

Felmerült, hogy külön alszunk, de a bújós rész miatt nem került még rá sor.

Nem tudom mit csináljak, mert ő panaszkodik a hidegre, én meg egyszerűen nem tudom kipihenni magam :(


2010. dec. 20. 20:43
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
*év
2010. dec. 20. 21:05
 12/24 anonim ***** válasza:

Mi is összebújva szeretünk elaludni, ezért az van, hogy így alszunk el, majd mikor a párom rákezd a horkolásra, akkor én szépen fogom magam a takarómmal és a párnámmal, és kifekszem a nappaliban a pótágyra :)

Ha tehetitek, akkor szerintem az lenne a legjobb megoldás, hogyha elaludnátok együtt, majd mikor felébredsz rá, akkor átmész az előre lehűtött szobába :)

2010. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Felébredni nem érdek fel rá. Csak nálunk is működik Murphy törvénye, miszerint mindig az alszik el gyorsabban, aki horkol.

De az ötletet megfogadom :)

2010. dec. 20. 21:07
 14/24 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem irtóra veled van gond, mármint a 10 fokban alvás... Meg ez a gyerek elképzelés, hogy majd a pasid fog a gyerekkel külön szobában aludni, és majd ha éj közepén meg kell szoptatnod a kicsit akkor majd gondolod, hogy a pasid/férjed felkel, kimászik az ágyából, bemegy a -10C-os szobádba, felkelt (közben lefagy) majd átmész a szobájukban, megszoptatod a kicsit és majd visszamész aludni... háááát ez nonszensz, itt tuti hogy borulni fog a bili, ráadásul azért is, mert Te NŐ létedre GYESEN leszel - nem fogsz dolgozni, ráérsz majd - , ő meg dolgozni fog napi min 8 órákat , és neki aludni kell este.


Szerintem mielőtt változtatni akarnál másokon, előbb TE VÁLTOZZ! Ne a másikat akard magadhoz igazítani, mert az nonszensz! Tudod: más szemében a szálkát, a tiédben pedig... esete

2010. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%

Aludjatok külön, mert így csak egymás idegeire mentek, még tudat alatt is. Érdekes dolog ez a hideg alvás, de ha ez van, hát ez van. Ha meg tudjátok oldani, hogy amikor babátok lesz, oda tudj menni, akkor minden oké. Szóval, aludjatok külön, este bújjatok össze kicsit, aztán mindenki mars a saját ágyába, reggel ébredéskor munkábamenetel előtt megint lehet bújni. Egy próbát megér.


A 20.53-as kommentelő meg ne kukorékoljon itt. Képzeld el, némelyik ember még fingik is alvás közben. Na és? Attól még köttetnek házasságok. Okostojás.

2010. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
21.08, ezt a kedves szálkás példát, talán előbb alkalmazd magadra. Éppen hogy alkalmazkodni próbál a kérdező, füldugóval, és ezért kér tanácsot is.
2010. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

A horkolással dokihoz kell menni, ezerféle gyógymód" van rá.


A 10 fokban alvás meg abnormális. Akármennyire neked az a kellemes, semmiképp se jó. Mindenképp próbáld meg magadat rászoktatni valamivel melegebb hőmérsékletre. 18 körülire minimum. Vagy aludj takaró nélkül.


Nálunk is van amúgy hasonló probléma, ő hidegebb környezetben alszik jól, én melegebben...De nem 10 fokban, 17 fokban, én meg 22 körüliben. De ő se nyitja rám az ablakot, és én se fűtök be 25 fokra. Ő lengén öltözve alszik, én hosszú pizsiben, van, hogy pulcsiban. (Megjegyzem nekem a hideg levegő nem is tesz jót az asztmám miatt, nagyon könnyen begyulladnak a hörgőim, nemegyszer betegedtem már meg emiatt, de mára már megoldottuk)

2010. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Alhattok fűtetlen szobában, nyitott ablaknál. Van elektromos melegítő lepedő alá, a férjed oldalán használtok, a másik oldalon nem.

Észosztó okosoknak pedig azt kellene megfontolni, hogy ha valakinek adott a hőérzete, hogyan is szoktassa át magát.

2010. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Én csak a horkoláshoz tudok hozzászólni: örülj neki, hogy van olyan, aki horkol melletted.
2010. dec. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
41%
Azt tudnám, hogy aki tud, vagy nem akar segíteni, az minek jön ide trollkodni... Nemcsak erről a kérdésről van szó! Ha a kérdezőt akarod kiosztani, tedd meg magadban. Egyébként lehet kotródni a f@szba. Ez az oldal nem arról szól, hogy belerúgj másokba!
2010. dec. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!