Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra elképzelhető, hogy...

Számotokra elképzelhető, hogy ilyen történjen veletek?

Figyelt kérdés

Hogy egy adott helyzetben, mint szülő (elsősorban anya) azt mondjátok a gyereketeknek, hogy ha ezt meg ezt megcsinálod, akkor engem többé nem ismersz/semmisnek tekintek minden együtt töltött időt, és elveszítesz?

Tudnátok ilyet mondani a gyereketeknek?


2010. dec. 20. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

szia,


igaz az én fiam még csak 2 éves, de SOHA SEMMILYEN HELYZETBEN NEM LENNÉK KÉPES NEKI ILYET MONDANI!! egy anya nem mondhat ilyet a gyermekének, az én véleményem szerint!!


Ági

2010. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
nem hiszem,igaz az én kisfiam még csak 5 éves de ha nem olyat tenne amire büszke vagyok akkor se tudnék ilyet mondani az nem ANYA aki ilyet mond !!!!
2010. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
26/L a 2.voltam
2010. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Nekem még nincs gyermekem, de jó volna ha már lehetne.

Viszont szerintem nem volnék ilyre képes! Elvégre akit a legjobban szeretsz a világon az a gyermeked, még ha rossz gyerek is.

Szerintem csak valami nagy mérgében, felindultságból mondta ezt Édesanyád, nem gondolta komolyan! (Gondolom ez történt.)

2010. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezzel csak az a bajom, hogy fogalmunk sincs mi a helyzet. Ha teszemazt nagybetegen magamra hagyna idős koromban, és bedugna egy állami otthonba, lehet, hogy nem érezném a szívből áradó szeretetet. Vagy ha mondjuk eladná a házat a fejem fölül, én meg utcára kerülnék miatta, vagy ha mondjuk egy nagykéssel azéletem fenyegetné...

Szóval igen, én el tudok képzelni olyan durva dolgokat, hogy azt mondjam: inkább nem akarlak a gyerekemnek tekinteni.

2010. dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

óh, mondott már nekem anyukám cifrábbakat is

18/L

2010. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

A helyzet az, hogy anyukám szeretné, ha visszamennék hozzá külföldre lakni. Viszont, ebben sosem voltam biztos, tehát abban, hogy valójában ezt szeretném. De sajnos (és tudom,hogy ez tényleg nagy hiba volt) megírgértem neki, és most mondtam, hogy bizonytalan vagyok, stb., és erre mondta ezeket.

2010. dec. 20. 18:25
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Kövezzetek meg, de el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor nem tudnám a gyerekemet többé a gyerekemnek tekinteni. Mondjuk ha hidegvérrel, előre megfontolt szándékkal megölné a testvérét, az egy ilyen helyzet lenne. De ahhoz tényleg valami nagyon-nagyon durva dolgot kéne tegyen, hogy így érezzek. Ez esetben ugyanis az az ember már nem az az ember lenne, akit felneveltem, szerettem, gondoztam hanem valaki más.


Ilyesmiért, hogy mondjuk olyan párt választ, aki nem tetszik vagy olyan szakmát ami nem tetszik vagy nem úgy él, ahogy én szeretném, soha nem tudnám megtagadni. A gyerekeim mindennél fontosabbak nekem, de vannak dolgok, amiket még nekik sem tudok elnézni.

2010. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja, és azért bólintottam rá, mert igazában csak az volt a fontos, hogy ő ettől jól érezze magát. Jó, biztos hülyeség volt, de nem tudom most mit kéne tenni. Ha most mennék, akkor az azért lenne mert ezt szeretné és kizrólag miatta, de zsarolásnak érzem amit mond, és pár más ok miatt is dühös lettem, nem tudom mi legyen most...
2010. dec. 20. 18:27
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam tanúja egy ilyen helyzetnek,és meg is értettem az anyát,hogy ezt mondta a felnőtt fiának..

Ugyanis a fia drogozni kezdett,az anyja próbált segíteni neki.Mellé állt mindig,és állandóan cipelte orvostól orvosig,hogy a fia kigyógyuljon..Mindig megígérte neki,hogy megváltozik,hogy jó lesz..De hazudott az anyjának..Az anyja elintézte ,hogy a legjobb orvosi kezelést megkapja..Elvonóra is elküldte..Amikor kijött az anyja azt hitte,hogy végre minden rendben van..De rá kellett jönnie,hogy a fiam a szó szoros értelmében gatyára kopasztotta az anyját..Mindent eladott ami mozdítható volt a lakásban..A végén már arra akarta rávenni az anyját,hogy írassa rá a házat,mert neki kell..Az anyja nem ment bele..Egyik nap éppen nálunk volt az anyuka amikor olyan rosszul lett,hogy orvost hívtunk ki,aki azonnal kórházba utalta..Ott derült ki,hogy egy ideje rendszeresen kap valami szívgyógyszert amitől az anyuka totál kibukott..Akár halállal is végződhetett volna.

NA ekkor mondta a fiának azt,hogy nem jelenti fel gyilkossági szándékkal,de soha többé nem akarja látni,és innentől kezdve a fia halott számára..

Én ebben az esetben igazat adtam neki..mert ha egy gyerek a szülei életére tör,főleg az édesanyja életére az nem érdemli meg,hogy fiamnak szólítsák..

38/N

2010. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!