Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyáltalán anya az ilyen? Ti...

Egyáltalán anya az ilyen? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Azzal jön állandóan, hogy miért nem dolgozom az iskola, és a barátom mellett. Mert hogy ő már dolgozott 12 évesen is. (hozzáteszem, akkor 1965 volt)

Most beteg lettem, és egyedül voltam itthon egy hétig, és nekem jött 2x, hogy betegen miért nem takarítottam ki a házat. Ma este is elkezdett nekem olyanokat a fejemhez vágni, hogy nekem a barátom csak arra kell, hogy valaki megb.sszon. Meg is tépett. Szerinte egy semmirekellő f.s vagyok, belőlem az életben esetleg k.rva lesz. Ahhoz képest betegen egy országos földrajzversenyre készülök, és elegem az egész életből. Intézetbe akar adni, aminek a következménye az lenne, hogy soha többé nem látom a szerelmemet, sőt, azt sem engedi, hogy most KARÁCSONY UTÁN találkozzunk...Nem tudom már, mit tehetnék, mindenért engem tart felelősnek. Amikor megver, eszelősen vigyorogni szokott. Ma készítettem egy hangfelvételt arról, ahogyan beszélt velem. Ha kell, hajlandó vagyok felhasználni ellene, attól függetlenül, hogy egy hisztirohamom is hallatszik.(azt üvöltöttem, hogy miért jó az neki, hogy tönkrevágja az életemet, és elszakít a szerelmemtől) Mit tegyek? Nem bírom elviselni ezt tovább, de intézetbe több okból sem szeretnék kerülni. Senki nincs így hirtelen, aki gyámságot vállalna felettem, és tényleg nem tudom már, mi lenne a helyes, mi lenne a legjobb megoldás. Segítsetek, kérlek!


2010. dec. 20. 00:17
1 2 3 4 5
 21/50 anonim válasza:

Tudod arra kellene rájönnöd, hogy mi a valódi oka annak, hogy így viselkedik. Mert minden bizonnyal az, hogy nem takarítottál ki nem a valós oka a mérgének hanem egy indok csupán. Milyen dühöt, mérget vezet le rajtad?

Vannak nyugodt pillanatai? Tudsz ilyenkor beszélni vele?

Próbáld meg! Talán ha megnyílik és rájösz a problémájára könyebb lesz kezelni.

Őszintén szólva elképzelhetőnek tartom, hogy szakemberre lenne szüksége.

2010. dec. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
Akkor itt anyuval komoly mentális gondok vannak,és ez nem vicc.Nem értem miért nem megy el egy ideggondozóba segitségért.Nem szégyen az ha valaki beteg,ezt feltétlenül kezelni kéne.
2010. dec. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Bármiről kezdek beszélni, egyből leüvölt. Semmit sem lehet megbeszélni vele. Ha őszintén elmondom neki, hogy nagyon nehéz a beilleszkedés a suliban, akkor szerinte azért mondom, hogy okom legyen arra, hogy ne kelljen mennem. Állandóan irreális dolgokat lát bele a mondanivalóimba, és ha már üvöltök az idegességtől, hogy felfogja, miről van szó, akkor nekem jön. Tegnap is a falhoz vágott, most meg megrángatta a nyakam, alig bírom fordítani a fejem. Majdnem kitörte a csuklómat.
2010. dec. 20. 01:27
 24/50 anonim ***** válasza:
Az idegessége IGAZI okát kell kiderítened, enélkül minden hiábavaló próbálkozás. Ha megvan az igazi ok, akkor lehet orvosolni, vagy javítani rajta valahogy.. De addig? :( Nagyon sajnálom, hogy ilyen élet jutott Neked. Még két év, és nagykorú leszel. De tudom, ilyenkor két év hosszúnak tűnik.
2010. dec. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
Nem iszik? Ilyen későn agresszívoskodik veled, akkor lehet, hogy ittas? Nem?
2010. dec. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim válasza:

Figyelj ez nagyon komoly!

Kérj segítséget az iskoládban! Ők tudnak intézkedni.

Ezek az irreális dolgok meg a bántalmazás... Ezek nagyon súlyos dolgok és kezelésre van szüksége. Nem csak miattad, de maga miatt is!

2010. dec. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is egy nyugodt pillanatban kéne vele beszélned, mondd meg neki, hogy ez nem mehet így tovább, persze finoman, hogy ne durvuljon el a beszélgetés. Azt is mondd el, hogy jó lenne egy szakembert felkeresni a konfliktusok kezelése miatt. Egyébként tipikus anyám, az is mindig mondja nekem hogy dolgozzak mert ő 14 évesen melózott, meg hogy intézetbe ad (ez utóbbit csak 18 éves koromig mondta). Amikor tehetem és van munkám, én dolgozok, szal... :S


Am ma is volt vitám vele, de inkább hagyjuk.


19/F

2010. dec. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
Ja, a bármiről kezdek vele beszélni, mindig leüvölt- re is van megoldás: elhívod őt valahova, pl. vásárolni aztán akkor mondd neki.
2010. dec. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
Nem iszik, de tényleg, még nyugodt pillanatában sem lehet beszélni vele. Megbízható emberek, akiknek elmondtam ezeket a dolgokat, a pszichiátert javasolták a számára, de amikor felhoztam, akkor egyből én voltam az elmebeteg, akinek kezelésre van szüksége, stb. Nem tudok vele mit kezdeni, egyáltalán nem lehet hozzászólni, mert állandóan azzal jön, hogy a halálát akarom..Egyszer rosszul lett, mert szívritmuszavara van. 11 éves voltam, hajnali 4ig ültem az ágya szélén, és figyeltem a légzését. Rettegtem, hogy orvost kell hívnom. Azóta is állandóan felhozza azt az éjszakát - szerinte azt vártam, hogy végre meghaljon...
2010. dec. 20. 01:38
 30/50 A kérdező kommentje:
Úgy egy órája még kereken azt is kimondta, hogy: (idézem) "Gyűlöllek, lányom."
2010. dec. 20. 01:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!