Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Én már nem...

Mit csináljak? Én már nem bírom ezt!?

Figyelt kérdés

Szóval régen nagyon jó volt a családunk, de ez megváltozott.Kívülről az emberek még mindig azt látják, milyen jó család vagyunk, mennyire szeretjük egymást, minden rendben van, holott ez nem így van.


A legnagyobb problémám, hogy mindig a súlyommal piszkálnak.

161 centi és 57-58 kg vagyok.

Tudom, hogy lehetnék vékonyabb, de lássuk be, ez még nem a dagadt vagy kövér kategória.A családom mégis mindig hangoztatja, ráadásul úgy, hogy "miért vagy ilyen testes?" "ekkora darab" stb. szóval már mindent mondanak, csak azt nem mondják meg a szemembe, hogy dagadt vagyok.

Nem értem miért kell folyton engem b*sztatni, ők sem tökéletesek.

Tegnap esti beszélgetés a következő volt:

Áruld már el, hol szoktál ennyit, mert attól amit itthon eszel és elviszel suliba nem lennél ekkora?

Én megmondtam nekik, hogy nem eszek máshol, meg nem kérek mástól meg semmi.

A másik ami nagyon sértő volt számomra, hogy miért van ilyen kevés pénz a kártyámon.

Elmondtam nekik, hogy azért mert nem mondogatom mindig szoktam magamnak vásárolni.Többször vettem magamna ruhát (fehérneműt, pólót, pulcsit), kozmetikumot, sőt legutóbb pl. a gyógyszert is magamnak vettem, amikor beteg voltam. 2500Ft-t fizettem a gyógyszertárban, apám azt mondta majd kifizeti ... de nem.Én nem szólok, mert tudom, hogy nem állunk túl jól anyagilag.

És nem értem, amikor a havi 3000Ft zsebpénzemből gyógyszert meg ruhát, időnként kozmetikumot veszek, hogy ne nekik kellen mindent, akkor miért kell így bánni velem.


Megmondtam nekik este, hogy legszívesebben elmennék világgá, mert elegem van már az egészből.

Mindig engem b*sztatnak, ráadásul a súlyommal.Pedig apámon is van vagy 20 kiló felesleg, nővérem meg kb. ugyanúgy néz ki alkatra, mint én(magasság, arányok is stimmelnek)...Mégis engem szekálnak, pedig én még sportolok is.


Megfogadtam, hogyha beledöglök is januártól életmódot váltok és lefogyok...Akkor majd befoghatják egytől egyik a szájukat.

Mit csináljak?Nem bírom már, megőrülök:( :'(

15/L


2010. dec. 19. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem.Az 57-58 kiló a korodban nem nagy külömbség max.2-3kiló felesleg csak.Ez még nem kövér.Mellesleg ha a szüleid is jó husban vannak akk mond meg nekik h magukból indulnak ki.
2010. dec. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már sportolsz az is jó, mert akkor nem mondhatja a családod hogy folyton csak otthon tespedsz, hanem mozogsz is. A másik meg hogy ez genetika miatt is lehet hogy "testes" vagy, ha apukádon van fölösleg, meg a tesódon is. De lényegében ne miattuk akarj megváltozni, magadért tegyed, meg hát azt könnyű mondani hogy 'ne törődj velük'. 18/F
2010. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Ennyi idősen az ember még érzékenyebb.

Kisgyerekként botsáska voltam, aztán a kamaszkorral együtt hirtelen "feldagadtam". A 155 cm-es magasságomhoz voltam kb 55 kg, ami hasonló a te paramétereidhez.

Nekem nem szóltak, de egy fotón megdöbbentem és elkezdtem edzeni, kőkemény diéta. Fél év alatt beálltam 48 kg-ra, ami normális a magasságomhoz.

Ez napi egy óra edzést (otthon kézisúlyokkal, kijártam futni is) és nagyon megválogatott élelmiszereket jelentett. Csak zöldség, gyümölcs, húsból csirkemell rizzsel. Anyám mellett ott álltam a konyhában, zsiradékot alig használhatott.

Arra figyelj, hogy ne ész nélkül diétázz, mert a duplája jön vissza úgy. Zöldségből és gyümölcsből egyél sokat, de legyen mellette hús, tejtermékek (sajttal óvatosan, sok benne a zsiradék). A túró is jó szolgálatot tesz, ha szereted, egyél abból is. Natúr joghurt bioboltban vagy CBA-ban kapható 1kg-os natúr müzlivel (vigyázz, sok cukrozott terméket is müzlinek hívnak, de nem ugyanaz!), almával, banánnal - laktató, tápanyagdús, de nem hizlal. Vagy tojásrántotta minden nélkül - sok benne a fehérje, eltelít, kevés kalória. Reggelire érdemes ilyeneket enni.


A fent említett müzlit egyszerű nylon csomagolásban árulják, egy címke van ráragasztva csak. 1000 Ft körül van, de nekem napi szintű használattal is kitart 1-2 hónapig.


Nyáron könnyebben kivitelezhető: barna kenyérből késsel nagyon vékony szeletet vágni (némi kézügyesség kell hozzá, kb 2-3 mm vastag), be a kenyérpirítóba, majd annyi uborka és paradicsom rá, amennyit elbír. Sokszor ezt ettem, ha már nagyon éhes voltam.


Ami a legfontosabb: rengeteg szénsavmentes ásványvíz! Egyrészt eltelít, addig se vagy éhes, másrészt fogyni csak akkor tudsz, ha nem vagy kiszáradva. Napi egy nagy flakonnal mindenképp igyál meg belőle.

Cukor, lisztalapú ételek (kenyér, péksütemények, főzelékek, rántásos ételek) majdnem teljesen tiltólistán, kenyérből a barna vagy magos kenyereket módjával érdemes fogyasztani.

Csoki és édességek érthető módon tiltólistán - ha nagyon kívánod, hetente egy kis mennyiség esetleg (mondjuk két kocka Milka vagy egy túró rudi).

2010. dec. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

sya

tényleg érthetetlen,h mért pont téged b*sztatnak.

de biztos nem vagy egyedül ezzel a problémával.talán az segítene,ha ezeket(amit írtál)nekik is elmondanád,ha megértetnéd velük,h érzel.

am sztem ne fogy le.én 160cm,61kg vagyok,de csak ugratjuk egymást a családba.senkisem gondolja komolyan.

ha meg nem változnak a családtagjaid akk velük van a baj,nem veled!!(:

16/L

2010. dec. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm...

Olyan rossz érzés amikor röhögve kérdezik, hogy zugevő vagyok, meg hogy mit szoktam enni hazafelé pizzát vagy lángost?!

Pedig nagyon ritka az, hogy veszek magamnak kaját, akkor is azért, mert nem elég amit vittem és későn megyek haza (4-5 óra között).


Tudom én is, hogy van rajtam némi fölösleg, de nem gondolnám, hogy ez vészes...

Este sírva aludtam el:'(

2010. dec. 19. 09:44
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

16/L:

Este elmondtam nekik ezeket ... de akkor is csak hangosan nevettek rajta.Tesómhoz izomból hozzávágtam a párnát, bár nem fájt neki.Apámhoz is hozzá vágtam volna valamit és meg is mondtam neki.Akkora veszekedés lett a súlyomból.

Unom már, hogy napi téma a súlyom:(

2010. dec. 19. 09:47
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom miért piszkálnak a súlyoddal. Egyáltalán nem vagy kövér, sőt ez ideális egy 15 éves lánynak, aki még fejlődésben van. Pont most van szükséged erre a súlyra, és természetesen a kajálásra, mert a fejlődő szervezet ha ebben a korban nem kapja meg azt a táplálékot, amire szüksége van, akkor később már azt nehéz pótolni. Elég begyepesedettek lehetnek a szüleid. Nem látják reálisan a dolgokat. Nem gondoltál még arra, hogy más oka lehet a piszkálódásuknak, csak a súlyodba kötnek bele.Én bizony megkérdezném. Vagy azt szeretnék, hogy bulimiás legyél, na akkor aztán megnézhetnék magukat, hogy az egészséges gyerekükből mi válna. Leírok neked valamit, én 48 éves nő vagyok 168 magassággal és 56 kilóval. Két diétát kell tartanom, a cukromra és a lisztérzékenységemre. Nagyon szeretnék legalább 60 kilóra felhízni, de nem tudok és pont a diétáim miatt. Ne fogyózzál arra kérlek, ne foglalkozzál velük, mert a saját egészséged fogja kárát venni.
2010. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nagyon érzékeny vagy.Igaz a testsúlyod olyan átlagos és sportolással és kevesebb édesség fogyasztással

leadhatsz 2-3 kilót.Hidd el nem mindenkinek van kártyája,

amivel fizethetsz,még ha nem teljesül mindig a kérésed.

Nincs értelme és oka a haragodnak,inkább legyen egy kis hú-

morod és jobban érzed magad.

2010. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Testsulyoddal semmi baj. Oltoz csinosan, ami Neked jol all, legyel buszke magadra. Ez latszon a kulalakodon is. Tanuld meg a szep testtartast. Szerintem a csalad nagyon boldogtalan, ezert kinjukban mar nem tudjak mit csinaljanak.

Ne eletmodon valtoztass, hanem tanulj sokat, hogy jobb jovod legyen, le tudjal lepni a csaladtol, onallo lehess. Tobbet nem hangozttnam hogy bantanak.

A penzre nem tudok mit mondani. csak azt, hogy koltsel egy kicsit, de probalj meg valamennyit megsporolni a zsebpenzedbol. Nagyon szep toled, hogy nem mindent szuleidtol varsz. Sok szerencset.

2010. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én osztályomban a csajok -mi is 15 évesek vagyunk- állandóan azon vannak, hogy milyen kövérek. ők kb. 168-170cm, 55-58 kg-mal, de mindig emiatt nyávognak. Úgy mennek az agyamra.

Én meg túl sovány vagyok ezért csesztet mindig mindenki. Eleinte bántott, most már leszarom. Ha erről kezdenek el beszélni, ne akadj ki, mert látják, hogy ez bánt téged, és még jobban fognak rajtad nevetni. Ne vedd figyelembe, sz*rd le magasról, és mihelyt felhozzák a témát, te tereld el a szót, és ne reagálj erre. Majd látják, hogy nem érdekel, és abbahagyják. Hidd el. Ha mindig kiakadsz, csak azért is piszkálni fognak majd.

Titokban meg tornázz, és majd ha lemegy egy pár kg- bár ebben a korban ez a súly sztem teljesen normális...- és akkor majd néznek. :) Fel a fejjel, és ami a legfontosabb: ne mutasd, hogy téged ez bánt! ;) Sziaa :)

2010. dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!