Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki spórol, takarékoskodik,...

Aki spórol, takarékoskodik, az zsugorinak számít?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ez függ ahogy mien módon.

nekem az zsugori aki még egy jobb falatot is sajnál magátol, akinek van pénze de rissz rossz ruhákban jár, vagy mindenböl a legolcsobbat veszi.

A párom rettentö takarékos, de mi megvesszük a drága kanappét, max gyüjtögetünk rá. nem szorjuk a pénzt és ha lehet a legolcsobbat vesszük mindenböl, de nem veszünk Tesco gazdaságos colát mert nekünk a coke izlik. vagy megvesszük a zott joghurtot mert az izlik.

2009. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy vesszük. Az én hugim ilyen, de én becsülöm érte. Ő képes egyes (vagy éppen sok) dologról lemondani egy nagyobb cél érdekében. Én (sajnos) nem ilyen vagyok. Bár én meg is veszek magamnak mindent, amit szeretnék, vagy megkívánok. Nem vagyunk egyformák.
2009. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az olyan embert tartom annak, akinek, ha valami extra kiadása van,mert muszáj (úgy hozza az élet)napokat évődik rajta, hogy mennyi pénze fogyott el, holott tudja, hogy nem úszhatta volna meg a kiadást.

Általában soha nem kérek senkitől semmit (nem is szeretek), de ha végképp rákényszerülök,és kérek az illetőtől,de rögtön megígérem, hogy minél hamarabb visszadom neki, és ő ennek ellenére is a sz*rban hagy (pedig tudom, hogy pótolhatná a kis kiesését egy ideig), az ilyenre mondom rá - magamban - hogy a sz*rát megenné..Már elnézést.

Szerencsére talán egy eset volt rá, de az illető utólag megbánta,mikor a nagynehezen összerőtögetett pénze egy hónap alatt elszállt, váratlan kiadások miatt.

2009. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Az számít zsugorinak, hogy a fogkrémtubus végét levágja ollóval és benne találja a maradékot, s azt is "eltünteti". És képes az összes boltot kijárni, például a tejföl esetén elmegy az "A" boltba, mert tudja, ott a tejföl a legolcsóbb, kenyér esetén elmegy a "C" boltba,mert ott olcsóbb, mint másutt, stb., képes megjegyezni az árat, az olcsóbbat ott veszi meg. Annyira jó a memóriájuk? Hihetetlen!


Olyan házaspárt ismerek, hogy olyan zsugori, hogy jó idő esetén autóval mennek, esős idő esetén az autót ott hagyták a garázsban, s felvették az esőkabátjukat és felültek, elmentek valahova. Pedig nem vicc! Én ezen akkorákat röhögtem... Az ajándékot megkapták és ezt továbbajándékoztak, ez a házaspár soha nem vett ajándékot...És még bizarabb a házaspár egyik tagjáról, ács a szakmája. Az idősebb testvér segítséget kért a fiatalabb zsugori testvérétől, pénzre volt szüksége, megbeszélték, szeretne mellette dolgozni, amennyit ledolgozza, annyit kap a kétségbeesett testvér. Megkönnyebbült az idősebb, a megbeszélt időpontban elmentek dolgozni háztetőt csinálni, aztán végre elkészült. Az ácsmester és testvére megkapta a fizetésüket, hazafele útközben a mester visszakérte a megbeszélt pénzt, az idősebb testvér hoppon maradt, azóta nem tartják a kapcsolatot. Ennyit tudott segíteni a kedves zsugori ácsmester!


Van a baráti körömben egy agglegény,idős szüleivel él, olyan zsugori, hogy a festőként dolgozó férfi minden pénzét félreteszi, ebből egy centit sem adott a szüleinek valami rászorulnivalónak, szórakozni sem járt sehova. Egyszer történt a barátai felhívták egy kis faluból Pestre szórakozni, be akartak menni a diszkóba, majdnem elmaradt, mert ez a hülye mindössze 500 Ft-ot vitt magával, pedig nagyon drága volt a 90-es években, a barátai kisegítették, eszébe sem jutott, hogy kifizzesse a tartozását vagy cserébe valamivel viszonozta volna. Egyszerűen nem értem, de teljesen kiakadtam, a Ford autóba szerelmes, folyton ápolgatja, pedig régi. Amitől felfordul a gyomrom, a most is élő idős szüleitől megvette a házat még pár évvel ezelőtt, a mai napig ugyanúgy benne laknak, mintha mi sem történt volna. Kérdőre vontunk, miért csinálta ezt, azt válaszolta, nem akarja, hogy a szülei halála után az egy gyermekes nővére megkaphassa a ház felét. Na, nem kellett egyéb....Nem bírom a zsugori embereket, rosszul vagyok tőlük, annyira képesek túlzásba vinni a spórolásukat.


Anyám szerint az a jó, ha valaki fösvény, akkor sose lesz gondja élete végéig. Na, erre mit mondjak...

2009. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok az előző válaszoló.

Bocsánat, kimaradt valami!

"...jó idő esetén autóval mennek, esős idő esetén az autót ott hagyták a garázsban, s felvették az esőkabátjukat és felültek a MOTORRA, elmentek valahova."

2009. jan. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

23:37-esnek!

Amiről Te beszélsz, az nem zsugiság, hanem maximális spórolás, ami - csak, hogy megnyugtassalak - tőlünk nyugatabbra olyan szinten bevett szokás (nem tipikus magyar, ahogy sokan gondolják!), hogy a német amit tud igenis a kaján spórol meg, helyette - illetőleg az összegyűjtött pénzből - befizet minden évben a nyaralására (családi, nem ám egyszemélyes!),sportol stb.

Példát lehet venni tőlük spórolásból, vagy ha úgy tetszik:zsugoriságból.Itt is bevezethetnék az emberek az un."spur-kasse"-t, ami arról szól, hogy mikor gyereke születik az embernek, fogja a polgár, és ami a mindennapi megélhetésén + kényelmén túl költene magára, beteszi ebbe.

A gyerek, mire 18 éves, saját ház, kocsi!Ők is zsugoriak ezek szerint?!Ha azok is - a Te szemedben - legalább célravezetően azok!

Egyébként nem tudom, miért méltatlankodsz a levágott tubusok miatt, meg a "10 Ft-ért átmegyek a másik boltba"- effektuson.Hallottad a közmondást gondolom:"Jobb a sűrű fillér,mint a ritka forint."

Amíg a munkaadóm meggondolja, hogy a fizetésemen akár 100ft-ot is emeljen, addig igenis hó végén levágott fogkrém, összetapasztott szappan, akár marketing terv is arról hol, mi olcsó!

Ha ezen is nevetsz, nevess magadon is, mert Te az ilyen hozzáállással állítod ki magadról a szegénységi (meg egyúttal az elmebelit is ,már bocs)bizonyítványodat!

Végül a kérdésre a válasz:Az számít zsugorinak, akinek a kínos spórolásához lelki aszkétizmus is párosul!

2009. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző még:

Az ilyen "lefigyelem a szomszédot, mit csinál?"-kukkolókat mondjuk helyből ki nem állhatom...Az ilyenek számára semmi sem szent, még a magánélet sem.

Inkább verje vki a fogához a garast, minthogy kavarjon jobbra-balra!

2009. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem értek egyet a 8:26-ossal!

Nem tudom, miért töröd a pálcikát fölöttem!?

Azt hiszem, még mindig nem érted a lényeget.


Kíváncsi lennék, te mit tennél az idősebb testvér helyében? Ő épített házat a 80-as években persze hitelből, három gyereket nevelt és sokat keményen dolgozott,mivel a hitel miatt nehéz körülmények között éltek és mindig meg tudták oldani a problémát. Egy szép napon váratlan dolog történt és sürgősen szüksége volt pénzre, ezért ment el a zsugori testvéréhez, az ácsmesterhez, mivel közelebb lakott hozzájuk. Megegyeztek abban, mellette hajlandó dolgozni azért hogy megkaphassa a szükséges pénzt,tehát az idősebb MEGDOLGOZOTT A PÉNZÉRT, ez eddig oké. Tudod, mi az , amitől hideg futkos a hátamon? Azt hogy megkapták a fizetésüket, hazafelé úton a zsugori testvér ELVETTE AZ ÖSSZES PÉNZT TŐLE,MINTHA MI SEM TÖRTÉNT VOLNA, MINTHA NEM IS DOLGOZOTT VOLNA MELLETTE, ebből nagyon is látszik, a zsugori NEM TARTOTTA BE AZ ÍGÉRETÉT, sőt CSÚNYÁN BECSAPTA őt!És ha tudnád, ki az az IDŐSEBB TESTVÉR, tehát az APÓSOMRÓL VAN SZÓ!


Az a zsugori agglegény, aki nem egyszer ment el szórakozni a barátaival és van fogalmad arról, hogy a barátai gyakran fizették ki helyette, mindegy mit? Nem. Ez neked így ELFOGADHATÓ, csak azért nem nem volt képes gondoskodni magáról?! Nem beszélve arról, hogy az idős szüleivel közölte minden alapos megbeszélés nélkül, megveszi a (TELJES!)házat tőlük. Van fogalmad milyen érzés lehetett az idős szülőnek ezt hallani? Képzeld csak el a helyükbe! Ami az autót illeti, igen régi, nem keleti típusú, túl sokat költött az autószépítésre és ez miatt FOLYTON PANASZKODOTT. Na, mit szólsz ehhez? Ja, még nem is mondtam azt, hogy akárhányszor randizott különböző nővel, az étteremben elköltött vacsora után SZEMREBBENÉS NÉLKÜL KIFIZETTETTE A NŐVEL. Szerinted, így van ez rendjén? Hmm.....Hát, ez az oka az agglegénységnek, lassan 50 éves lesz..... Ez az agglegény, nem más, mint AZ ÉN szoros (20 fős) BARÁTI KÖRÖMBŐL VALÓ és gyakran meghívjuk egymást baráti ebédre, így sok mindent megtudhattunk erről-arról.Tudod, a barátok számíthatnak egymásra, megosztottunk a tapasztalatunkat, az élet ügyes-bajos dolgainkat, igazi összetartó baráti társaság. Nagyon sokat segítettünk neki párt találni, de ahogy viselkedett a nőkkel, az idős szüleivel, emiatt jól kiosztottunk őt, s most ott tartunk, már nem igen hívunk meg őt, mert már nem tudunk elnézni neki...


Ezekből láthatod, hogy nem találtam ki a történetet, illetve nem kitalált személyek, tehát TÉNY ÉS VALÓ!!!!!!!!!!! Nem tudom, honnét szeded, hogy lesem a szomszédokat? Nem szeretem az ilyen rosszindulatú vádaskodást!

Van fogalmad mi a közös hasonlóság a történetekben?? Ezekben a zsugori emberekben NINCS SZERETET, ez a bajom velük! Nem tudom, miért véded az ilyen típusú embereket?


Azokkal a spórolósokkal értek egyet, akik VALAMI HASZNOS CÉLBÓL mint például nyaralásra akarnak költeni, vagy esküvőre, lakásra, stb., oké. Én magam is tartozom a spórolósok közé, mivel évekig gyűjtöttem pénzt lakásra,férjem is. Most meg van két gyermekünk, gondolunk a jövőjükre, gyűjtünk erre is pénzt, aztán még sorolhatnám fel őket, arra vigyázunk, ne vigyünk túlzásba, nem lehet megfosztani mindent magunktól, hiszen olyan rövid az élet, nem hagyhatunk ki bármit!


A kérdezőnek válaszolok, aki nem viszi túlzásba spórolását, az nem zsugori, aki túlzásba viszi, az zsugori!

2009. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Az előző válaszoló vagyok.

Azon röhögtem, hogy az autót használja jó időben, rossz időben motorozik. Én a helyükben fordítva tenném meg. Ne haragudj, ez nagyon nevetséges, igenis ezen van mit röhögnöm. A többi történeten viszont nincs röhögnivalóm, mert UNDORÍTÓAN VISELKEDNEK.

2009. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem volt türelmem végigolvasni a magyarázkodásodat, csak tudod vidéken nőttem fel, ott volt szokás a másikat lesni és köpködni rá.

B*szok én rá,hogy Te kit minek tartasz, a Te dolgod.

Ha városi vagy, bocs a tévedést,kivétel erősíti...

2009. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!