Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Én nem...

Most mit csináljak? Én nem akartam ezt.

Figyelt kérdés

:(

16 éves vagyok, anya egyedül nevel. Nem panaszkodhatok, jól élünk, de hát mi sem sz@arjuk a pénzt...

Ma elmentünk karácsonyra ajándékokat venni...Nekem is. Anya valami jó ruhát akart venni, de én simán megelékszem a kínaival is, nagyon spórolós vagyok.Egy farmert vett 13.000 Ft-ért, amivel nem értettem egyet, még a boltból is kirohantam a kocsihoz, játszottam a megsértődöttet, amikor jót akart.

Egész nap egymáshoz se szóltunk, de rájöttem, hogy Ő csak jót akart, és egy BOLDOG ajándékos ünnepet akart szerezni Nekem, én meg csak tönkreteszek mindent...Fiú létemre egy ilyen dolog miatt tök sokat rítam, mert Nem akartam megbántani!!!Most mit tegyek, mi lesz?:S Volt valaki ilyen helyzetben?


2010. dec. 18. 18:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás, ha beszélgettek. Elmondhatod, hogy nagyon örülsz a farmernek, de tudod, hogy nincs pénzetek, úgyhogy ne verje még nagyobb költségekbe magát. Kérd inkább, hogy karácsonykor szervezzetek valami közös programot.. Később már nem biztos, hogy kettesben tudjátok/akarjátok tölteni az ünnepeket. Sok szülő nem hiszi el, hogy a fia/lánya tényleg nem várja el a drága ajándékot, meg akarják adni neki ugyanazt, amit a többi kap(?). Nem veszik észre azonban, hogy egy más körülmények között felnőtt gyerek (tehát nem úgy, mint azok, akik rámutattak egy pónira, és megkapták) egészen másként szemléli a világot, mást tart fontosnak, és nem az elköltött pénztől érzi magát boldogabbnak.

Mikor én gyerek voltam, folyton veszekedések robbantak ki ahányszor én vagy a testvérem véletlenül kiejtettük a szánkon, hogy "De szép ruha!" "De jó játék" meg hasonlók.. Mindig azt hitték, hogy mi a szívünk mélyén vágyunk azokra a dolgokra, pedig csak egyszerűen tetszett, de ha lehetett volna sem akartuk volna, hogy megvegyék. De ők mindig úgy érezték, ezzel burkoltan szemrehányást teszünk nekik, amiért nekünk nincs olyan.. Hát jó sok év kellett, mire ráébredtek, egészen másféle dolgokat tartunk fontosnak és nélkülözhetetlennek:)

2010. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
47%
Nekem se kell kölcsönkérni ,jól keresek,mégse dobok ki egy rongyra 13 ezret.
2010. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

18:47 vagyok:

Egyébként nem az a kérdés, hogy veszünk-e farmert 13000 forintért. Én nem szoktam, de azért egyszer megengedheti magának az ember! Ettől nem lesz senki elkényeztetve, nem fogják eladni a házat a fejük fölül, nem dől össze a világ! Ha nem turiban veszi az ember, akkor szerintem ez a pénz nem olyan sok egy gatyáért, akkor lenne baj, ha mondjuk 50-60e forintot költött volna ilyesmire.. Mert az már tényleg flanc.

2010. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Jajj, olvasva a kommenteket, tök rossz, hogy rossz kedvet csináltam Neki. Én tényleg nem akartam megbántani, csak...Akkor ez esett jól, sajnos.:(
2010. dec. 18. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!