Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magam az...

Hogyan tegyem túl magam az itthoni vitákon? Mit tegyek, hogy ne vegyem ennyire a szívemre?

Figyelt kérdés

Mostanában gondok vannak itthon,anya és apa sokszor veszekszenek,kiabálnak,amit én nagyon nem bírok,nekem ezt hallgatni rosszabb mint egy kínzás,akkor inkább már üssön meg vki,minthogy ezt hallgassam.Igazából akkora nagy tragédia nincs,csak nagyon nehéz eset az apám,meg ha iszik egy picit is,már totál kattant lesz tőle.Anyám meg csak tűr és tűr.

Hogyan tegyem magam közömbössé a vitákkal szemben?mit tegyek,hogy ne érdekeljen?Attól félek,hogy ki fogok így készülni előbb-utóbb:(

16L


2010. dec. 18. 17:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem,hogy alapból elég érzékeny vagyok,és ilyenkor mindig sírok,ha hallom a veszekedést,és rettentően rossz...
2010. dec. 18. 17:08
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!A legtöbb, amit ebben az esetben tehetsz, az az, hogy egész egyszerűen nem figyelsz oda ezekre a veszekedésekre, ne hagyd, hogy az ő rossz /veszekdős kedvük lehúzzon téged. Ha apudon látod, hogy nincs most olyan állapotban, amikor kommunikálni tudál vele, egész egyszerűen, egy hello-n kívül ne szólj hozzá, így elkerülhetőek az attrocitások. Próbáld úgy felfogni, hogy attól, hogy ők veszekednek vagy rossz a kedvük, az nem azt jelenti, hogy akkor neked is melankóniába kell süllyedned, az ő életük, ők döntik el, hogyan élik. Ha te úgy döntesz, hogy nem foglalkozol velük, amikor ilyenek, és a pozitív dolgokra koncentrálsz, akkor egy idő után az agyad automatkusan rááll erre, és vidám leszel(kipróbált módszer:)) Szóval fel a fejjel, egyszerűen csukd be a füled, ha úgy érzed, hogy valami nem tetszik,(persze ha arról van szó, hogy neadjisten anyukádat kell megvédened, akkor védd meg, vagy beszélj egy rokonnal, ha elfajulnának a dolgok, de a kisebb viták alkalmával tényleg a legjobb, ha oda sem figyelsz) beszélgess a barátokkal, nézz sorikat, amiket szeretsz...:D Sok sikert!
2010. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod elkerülni, hogy ne érdekeljen, és nem tudsz közömbös lenni, mert ha az tudnál lenni, akkor nem sírnál meg nem kerülnél ilyen rossz lelki állapotba. Ezt maximum úgy tudod oldani,hogy olyankor magadra zárod az ajtód vagy zenét hallgatsz fülhallgatóval, de ezek sem teljesen jó megoldások. Anyukáddal beszélj erről, hogy neked ez nem esik túl jól és már teljesen ki vagy, és lehet, hogy majd ő tud tenni valamit ennek az érdekében, hiszen ő az egyik vitázó fél,még akkor is,ha nem ő a kezdeményező.
2010. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok, azt elfelejtettem, hogy nehogy valamilyen szintetkius szerhez nyúlj, no drog, no pia, az tilos, mert nem segít, hosszú távon meg totlál csődbe vezet. Remélem rendeződik a családodban a helyzet! 20/L
2010. dec. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
19:57-nek, igen nehéz közönbössé válni, de nem lehetetlen és nem is megy egyik napról a másikra, de ha rááll vki, hogy nem foglalkozik valamivel,csak a pozitív dolgokkal akkor egyeltalán nem lehetetlen..az jó, hogy anyukájával beszéljen, igen, hátha ő tud változtatni a helyzeten, de az, ha addig is nem stresszeli magát a lány, hanem barátokkal stb foglalkozik, az csak használ...
2010. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!