Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám miért segít másokon, és...

Apám miért segít másokon, és rajtam meg nem?

Figyelt kérdés

Apám olyan, hogy segít mindenkin, de aki meg sem kérte, annak is. Eltolta a havat más háza elől, megkérdeztem, hogy megkértek rá, azt mondta nem. Kérdeztem, hogy megköszönték-e azt mondta, hogy nem. Meg ilyen dolgok, mindenkin szeret segíteni, de 10 ből kb 1 ember köszöni meg. És sokszor meg rosszul érzi magát, hogy elfáradt, meg mindenkin segít, és fáradt, mások helyett megcsinál dolgokat, de a szabadidejéből megy ez el.

Kérdeztem, hogy minek segít, mikor senki nem kért rá, de Ő azt mondja nem gond...

Persze, mikor én kértem meg valamire, akkor nem ért rá, mert másnak segített, olyan, aki nem is kérte meg...

Nem mondom, hogy sose segített, de sokszor van, hogy annak segít, aki meg sem kérte, meg sem köszöni.

Miért van ez?


2010. dec. 18. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
a te esetedben milyen segítségre van szükség? kérhetek nemet és életkort?
2010. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én apukám is pont ilyen!

Ha valaki kér vmit rögtön ugrik, meg a barátainak mindig visz ajándékba kajákat, amiket főzött stb., de ha én kérem, hogy csináljon nekem kaját mondja, h nagy vagyok, ha kérek bármit mondja, hogy oldjam meg magam. A padlóm meg kellene csinálni, de 3 hónapja várok rá, de azóta már 1000embernek megcsinált minden mást, és engem hagy utóljára.


Gondolkoztam már ezen, és arra jutottam, hogy ez egyfajta megfelelési kényszer. Mindenkinek meg akar felelni, de nekem nem kell, mert én közeli családtagja vagyok. Szerintem ilyesmi oka lehet, amikor felhoztam neki, akkor nem is nagyon tudott rá normális, elfogadható választ adni.


17/L

2010. dec. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!