Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig érzékeltetni...

Miért kell mindig érzékeltetni, hogy nincs pénzünk, mikor tudom?

Figyelt kérdés
Folyton ezt kell hallanom, pedig már elsőre felfogtam, és ha azt merem merem mondani, hogy pl: görcsölök a menzesz miatt, akkor én vagyok az ostoba gyerek, aki nem méri fel a helyzetet. Maradjak csendben? Így is már lassan nem beszélek itthon senkivel, mert tök mindegy, mit mondok, az érdektelen, és csak az számít, hogy milyen szar nekünk.
2010. dec. 16. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

VElünk is folyton érzékeltetik, pedig tudom, hogy nincs, felfogtam nem vagyunk gyermekek. Mondtam is anyukámnak ne csináljon ebből problémát. Fizetik az albérletemet és a kajámat mert egyetemen vagyok, ennél többet nem is várok, nem is várhatok el.

De már sokszor olyan rossz, hogy folyton ez a téma, már lassan nem a pénz van értünk hanem mi a pénzért...olyan nyomasztó:( karácsonykor főleg...

sajnálom nem tudtam okosabbat mondani...

2010. dec. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos ez nálunk is csóróság van..

De mi nem így fogjuk fel(bár elég nyomasztó,hogy számlaelmaradások vannak...Ja meg a 10 éves öcsém szakadt cipőben jár suliba)..

Mi pozitivan látjuk:"majd lesz jobb is!"

És megértem,ha az anyukám azt mondja,nem tellik rá...

Karácsonyra sem fogunk kapni semmit...

Anya a boltban kért hitelt,hogy szaloncukor meg süti azért legyen...

De mégis ugy érzem,ez lesz a legszebb karácsonyunk..

A család együtt van,jóban rosszban! Kell ennél több???

2010. dec. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért mondják folyton a szüleid, hogy nincsen pénz, mert nagyon nyomasztja őket a dolog, de nem tudnak tőle szabadulni.

Az persze relatív, hogy kinek mit jelent az, hogy nincs pénz. Esetleg tudnál valami munkát vállalni suli mellett, hogy segíts az eltartásodban.

Nagy baj, hogy a pénz irányít, és nem a szeretet. Ha végleg elfogyna a pénz, te megmaradnál nekik, de ha veled történne valami mit kezdenének a pénzzel?

Mindenesetre mondd el nekik, hogy nyomaszt téged, hogy a gondolataik sokat forognak a pénz körül, és kevesebbet a család körül.

2010. dec. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyugi nálunk is ez van.Én minden nap és szinte egész végig amíg anyu otthon van,azt hallom, h. ez a k*cs*g bank megint mit küldött, már megint milyen elmaradás, már megint mennyit kell fizetni....

Én idegileg kivagyok ettől,de ezerszer mondtam már h. én nem akarok erről halani és tudni,mert elég a saját anyagi dolgaim miatt idegeskednem.De mindig besértődik, szóval tűrni, kell vagy tényleg oda állni és lelkifurdalás miatt megbántani a másikat és a szemébe vágni, h. ne sajnáltassa annyira magát,mert nem vagyunk hülyék, tudjuk és amiért panaszkodik, csak rosszabb lesz.

2010. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon aggódnak emiatt a szüleid és ez foglalja le a gondolataikat, főleg karácsony közeledtével, amikor annyi kiadás lenne... Elég kellemetlen amikor egyszerűen nincs miből élni, amikor bekorlátol az, hogy a mindennapokra nincs pénzed. Beszélj velük és mondd meg nekik, hogy az ő viselkedésük már téged is nyomaszt és próbáljátok együtt kihozni a legjobbat a nehéz időkből. Lehet, hogy fel se tűnt nekik, hogy ezzel téged is bántanak, mert annyira el vannak foglalva a konkrét problémával.
2010. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szamóca. ***** válasza:

ez sajnos úgylátszik a szegénységgel jár. mi is megfutottuk párszor ezt a kört. Tudom nagyon jól hogy mennyire sz*rul állunk, ehez mérten is költekezek, vagyis nem költekezek. Szerintem koromhoz képest egész jól csinálom... a ruháimat átalakítom ha nem tetszik, varrok, ékszereket készítek, szóval elég jól megoldom a saját kis igényeim pénz nélkül.

Sajnosédesanyám kicsit belefáradt a szegénységbe... mindenre amihez pénz kell kiakad szegény, és én értem, de vannak dolgok amik kellenek. Nem fölöslegesen, ha értitek... nem vagyok nagyigényű, de ha meg vagyok fázva akkor bizony szükségem van egy csomag zsepire (múltkor ezen volt vita)

próbáld segíteni őket. menj el dolgozni ha van rá lehetőséged, és semmiképp se akarj felesleges dolgokra költeni. tudom hogy nehéz, de soakt segít ha segítessz nekik megérteni hogy te mellettük állsz és nem ellenük.

2010. dec. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mikor nem volt pénzünk (anya nem dolgozott)a szívem szakadt meg mikor láttam a hugom sóvárgó és anya meggyötört arcát.hál istennek azóta sokkal jobban élünkn(nem lettünk gazdagok) és olyan boldog voltam a múltkor is mikor anya el tudott menni fodrászhoz..........
2010. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztosan elég nekik a saját gondjuk is.
2010. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen! Ez olyan rossz!


Nekem is a húgom arcát látni, hogy szegény olyan kétségbeesett. És nem is az lenne a baj, hogy szegénység van. Hanem hogy az orrukra kötik a gyerekeknek. Elég nekik a saját kis lelki problémáik (suli, barátok, felnőttéválás, stb.) ÉS akkor direkt hangosan mondják hogy kapcsold le a villanyt. DE utána nem fejezik be ezzel hanem közlik hogy, Nem igaz hogy nem lehet spórolni a multkori villanyszámla is 7000. ft volt. Nem is tudom hogy lehet kifizetni, mert már elmaradt vagy 1000 számla... Ilyenkor persze a kisgyereket még jobban nyomja ez a dolog, hogy vajon most mi lesz?

Ez olyan rossz!

2010. dec. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!