Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólsz ehhez a kijelentésh...

Mit szólsz ehhez a kijelentéshez? A megcsalás csak biológiai szükséglet, ugyanúgy mint az evés. Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Van egy számomra nagyon szimpatikus nő az ismeretségi körömben (idősebb nálam kb 1o-15 évvel) , aki tényleg nagyon művelt, egyetemi tanár...

Ma beszélgettünk többen és szóba került, hogy szólnánk-e a barátnőnknek, ha észrevesszük, hogy megcsalja a párja? Páran megbocsájthatatlan bűnnek tartottuk és azt mondtuk azonnal szólnánk. Mire a nő azt kérdi tőlem: Ha a férjedet finom vacsorával várod, ő hazaérkezik, de közli veled, hogy útközben egy finom illat megütötte az orrát és betért a vendéglőbe, már evett, így most nem kér. Azt kérdi:Megharagszol rá? Mondom kicsit. Erre ő: KIDOBOD? Mondom ezért nem.

Erre azt mondja. Ha hazaérkezik egyik este, hogy van egy új fiatal titkárnő az irodában, ilyen ilyen mellei vannak. Megcsaltalak.-azt mondja. KIDOBOD? Mondom igen, gondolkodás nélkül. Erre azt kérdi: Miért? Hiszen mindkettő csak biológiai szükséglet:-S


Oké. Tényleg mindkettő az. De azért vagyunk emberek, hogy tudjunk uralkodni magunkon. Számomra hihetetlen, hogy egyeseknek ez magyarázat...


2010. dec. 15. 18:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
.
2010. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Egyik korábbi kommenthez (meg a kérdéshez is passzol): szerintem a testi + érzelmi megcsalás különválasztása egy HATALMAS szemfényvesztés, kamu, amit a megcsalók találtak ki.

Ez olyan mint a "de a család attól egyben marad" meg "de hozzám jön haza" Hagyjon már...

Kíváncsi lennék, hogy ha a nő k.rna félre ilyen szöveggel, mit szólna hozzá a pasi.

De az is igaz első ránézésre, hogy mindenki maga dönti el, hogy mit tűr el és mit nem. Ugyanakkor ez mégsem ilyen egyszerű: egy tapasztalt érzelmi bántalmazó gyakran odáig rombolja párja önbizalmát, hogy az elhiszi, hogy ő EZT ÉRDEMLI. Az elég szomorú, hogy egy pszichológus ezt nem tudja. Én "csak" segítő képzéseket végeztem, és könyveket olvastam a témában - illetve egy - boldog, 20 év után is szenvedélyes, hűségen alapuló házasságban élő - német pszichiáternő is mondta nekem, hogy ez így működik. Kíváncsi vagyok,mit szólna magyar kollégájához :S

2010. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

én egyet értek vele, és én is pszichológusnak készülök. akkor tényleg hülyék a pszichológusok?

szerintem az emberek nagyon énközpontúak és ezért van ez az egész, hogy ennyire felfújjuk, hogy ha megcsalt valaki, akkor le is út fel is út...

2010. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Utolsó: na most biztos mindenki szét fog szedni, erre készülj fel lelkileg:) Én megértem mindenkinek az álláspontját, de szerintem ha valaki elhagyja a másikat a megcsalásért, az nem okvetlen énközpontúságból történik, egyszerűen csak szerelmes, és olyankor fáj az ilyesmi, és nem akar olyan kapcsolatot, ahol fájdalmaknak van kitéve. Rá lehet erre is fogni az énközpontúságot, de ez inkább természetes "önzés" – nem lehet aszerint élni, hogy mindig csak a másiknak legyen jó a saját rovásunkra. Nem csípetem magam agyon a szúnyogokkal azért, hogy ne legyenek éhesek szegénykék.
2010. dec. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
17:04-es vagyok. szerintem ha az egyik fél megcsalja a másikat annak van oka, pl: ha nem jó a szex, nem szerelmes, felakarja dobni valamivel, amire a párja nem kapható ezért keresi másnál a boldogságot
2010. dec. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek.
2010. dec. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Pedig ez nem így működik, vannak félrelépő típusok,akik a tökéletes mellől is félremennek, vadászösztönnel magyarázzák.


És arra mit mond az itt válaszoló pszichológus(hallgató), hogy ezeknek az embereknek könnyebb félremenni, mint az alapkapcsolatot megjavítani?


Pl. ha ideiglenesen befulladt az eredeti kapcsolat, (nem komoly konfliktus volt, csak bepunnyadtak a felek), nem abba kellene munkát fektetni, hogy azt megjavítsuk? Ilyenkor pont hogy félremenni az énközpontúság ("nekem legyen jó, az én igényeim számítanak, a másik le van szrva...")

2010. dec. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

(Egyébként én is egyetemi oktató (is) vagyok, ha már ez ennyire számít ebben a kérdésben.)

Tegnap 18.36, ma 17.48

2010. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A félrelépős típusúakra meg szerintem felesleges időt pazarolni, de ez már viszonylag korán kiderül egy kapcsolatban (legalábbis nem telik évekbe), és ha azt vesszük, mint nők, lehet hogy jobb is ha az ilyenektől meg is szabadulunk, és nem állunk le velük beszélgetni, hogy mi és hogyan lenne a jó. Most arra akarok kilyukadni, hogy ha valaki megcsalja a párját attól függetlenül még később lehet hozzá hűséges, de tény, hogy van ez a külön "egyed" a férfiak (és a nők között is bár kisebb számban) akiknek a vérükben van ez a hűtlenség. És azt tartja a mondás, hogy akit megcsalunk utána mindig jobban beleszeretünk. (mondjuk ez szerintem hülyeség, de döntse el mindenki maga)
2010. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!