Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólsz ehhez a kijelentésh...

Mit szólsz ehhez a kijelentéshez? A megcsalás csak biológiai szükséglet, ugyanúgy mint az evés. Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Van egy számomra nagyon szimpatikus nő az ismeretségi körömben (idősebb nálam kb 1o-15 évvel) , aki tényleg nagyon művelt, egyetemi tanár...

Ma beszélgettünk többen és szóba került, hogy szólnánk-e a barátnőnknek, ha észrevesszük, hogy megcsalja a párja? Páran megbocsájthatatlan bűnnek tartottuk és azt mondtuk azonnal szólnánk. Mire a nő azt kérdi tőlem: Ha a férjedet finom vacsorával várod, ő hazaérkezik, de közli veled, hogy útközben egy finom illat megütötte az orrát és betért a vendéglőbe, már evett, így most nem kér. Azt kérdi:Megharagszol rá? Mondom kicsit. Erre ő: KIDOBOD? Mondom ezért nem.

Erre azt mondja. Ha hazaérkezik egyik este, hogy van egy új fiatal titkárnő az irodában, ilyen ilyen mellei vannak. Megcsaltalak.-azt mondja. KIDOBOD? Mondom igen, gondolkodás nélkül. Erre azt kérdi: Miért? Hiszen mindkettő csak biológiai szükséglet:-S


Oké. Tényleg mindkettő az. De azért vagyunk emberek, hogy tudjunk uralkodni magunkon. Számomra hihetetlen, hogy egyeseknek ez magyarázat...


2010. dec. 15. 18:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

A SZEX a biológiai szükséglet, nem a szerelem.

Ha engem vacsorával várnak otthon, de megéhezem, akkor eszek. Ez oké. De számomra mindkettő csak étel, egyikhez sem fűznek gyengéd szálak. Komolyan mondom, ételt egy emberhez hasonlítani... a hölgy még nem nagyon szerethetett senkit.

2010. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%

A PSZICHOLÓGUS VALAMIT NAGYON FÉLREÉRTETT!!!


a SZEX a biológiai szükséglet.

Az nem biológiai szükséglet, hogy a szexet megcsalás útján oldjuk meg! A megcsalás az egy erkölcsi fogalom, semmi köze a biológiához.

VAn ez az evolúciós (amúgy értelmes) elmélet, hogy a ffi ún. fittnesze akkor nő, ha sok utódot csinál, a nőé meg akkor, ha jó génekkel rendelkező 1 apától van 1-kevés utóda (nyilván fajtól függ). és ez alapján szokták MOSTANÁBAN levezetni azt a hülyeséget, hogy ez alapján a ffinak megbocsájtható a megcsalás, mert az evolúciós-genetikai örökségének a része hogy sok nővel henteregjen.


Ez az elméletet azok szokták ebbe az irányba facsarni, akik 1) mentséget keresnek az erkölcsileg nulla létükre, 2) akik a saját félelmeiket úgy próbálják "orvosolni", hogy előre megmagyarázzák maguknak, hogy az ő elárulásuk valójában nem is a másik hibája, hanem egy biológiai (??) szükségszerűség.


Tessék már megérteni, hogy még ha igy is lenne... az ember a kultúra kialakításában (bár azért erre már állatoknál is van példa), a normák kialakításában és betartásában, az erkölcsben különbözik (pár egyéb más között) az állattól.


Semmi gond, ha valaki ezen elméletek mögé kíván bújni, de akkor MÉG állatszámba sem veszem, számomra csak egy gyáva, becstelen féreg, amőba. (bocsánat az előbbi két állatfaj felé)

2010. dec. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért, aki nem szexel, meghal? :D:D:D

Ez egy totális hülyeség. Lehet, hogy szükség van rá, de aki szereti a párját, és nem egy gerinctelen féreg, az nem csalja meg. Egyetemi tanároknak amúgy sem szabad hinni. Istenem, most komolyan vívódom, hogy sírjak-e, vagy nevessek ezen. Biológiai szükséglet megcsalni a szerelmünket egy nagymellű fiatal titkárnővel. Húst enni például tényleg biológiai szükséglet. Akkor megehetem a titkárnőt? A tanárnő elmélete alapján nem lenne vele semmi baj, elvégre biológiai szükséglet. :dd:d:d:dddDDDDDDDDDDDDDDD

ÁÁHÁHÁHÁHÁHÁHHÁHÁHHÁÁHÁHHÁHÁÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁHHÁHÁhhhhh

Bocsánat. Erre nem is tudok hirtelen mást mondani. Leblokkoltam. Üzenem a tisztelt tanárnőnek, hogy várom teára, és átnyújtanám neki a 2010 Embertelen Hülyesége díjat. Megcsalás, mint biológiai szükséglet. Gratulálok. Komolyan. Műveltség és emberség, nem ugyanaz a két dolog. Bár rohadtul művelt lehet, ha szerinte a megcsalás biológiai szükséglet... besz*rok.

2010. dec. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

A nő tényleg okos...

az már más téma, hogy ezekről a dolgokról mit gondol.

Ne feledjétek, engem nem kell meggyőznötök, totál az ellenkezőjét gondolom:)

Köszönöm a válaszokat

2010. dec. 15. 20:01
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nos, érdeklődve figyelném a párkapcsolatait ennek a hölgynek :) Szerintem nincs férjnél :)


Egyébként a kérdés jogos, de ha meg tudod értelmesen válaszolni, hogy miért nem ugyanaz a kettő, a vacsi és a dugás, akkor már nyertél.


Egyébként ha ez így lenne, hogy hát miért ne feküdjünk le mindenkivel aki egy kicsit is bepróbálkozik, akkor maga a párkapcsolat intézménye lenne alapjában hibás. Hiszen minek élünk együtt egy másik neművel? semmi értelme. Nem tart el, esetleg van közös gyerek, de amiatt igazán felesleges együtt élni. Manapság nem gazdasági közösség elsősorban a párkapcsolat. A nők magukat is képesek eltartani, ehhez nem kell férfi. Tehát mi marad? a szerelem és az összetartozás tudata. Na már most mesélje el nekem valaki, hogy ha nyitott kapcsolatban él valakivel, mennyire van összetartozás tudata a másikkal? mennyire tudja azt mondani hogy jóban rosszban mellette maradok? mert hogy ez lenne az értelme. De ha az én férjemnek szeretője lenne, nem mondanám ezt sose. nem érezném hogy számíthatok rá, és ő se énrám. Ettől még lehet együtt élni, de minek. Rá mernél bízni számodra életbe vágó titkot, egy olyan emberre aki nem hű hozzád? mert én nem. Ettől még a barátom lehet, de a társam nem.


Hát így van ez.

32/N

2010. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
A köldökén alul senki sem vétkezhet. ;)
2010. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
A véleménye, az oké, az a sajátja, mindenkinek vannak hülyeségei. Én csak azon akadtam fenn, hogy biológiai szükséglet :D Jóhogynem már létfeltétel, életelem :D És elképzeltem, ahogy ülök, és rám néz egy tanárnő teljesen komoly fejjel, és kijelenti, hogy ez biológiai szükséglet. :D:DDDD Bocsi x)
2010. dec. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülye példa, de vannak vallásos zsidó ismerőseim. Náluk a kóser étkezés nagyon fontos dolog, pedig nem életbevágó - ugyebár más kultúrák se haltak ki a nem kóser étkezéstől. Viszont náluk az alap kultúra része, nem köpik szembe magukat azzal, hogy letérnek a hagyomány útjáról. (Hozzáteszem, hogy engem soha nem próbáltak győzködni, teljesen elfogadják, hogy én nem a zsidó vallást követem.)

A szexualitás is ilyen. Ha egy kultúrában hosszú hagyománya van a monogámiának, akkor azt bizony tartjuk.

Másrészt étel nélkül max 2-3 hétig lehet kihúzni, szex nélkül bármeddig. Ezért sincs paritásban a két dolog.

Ennyi erővel a levegővételt is idekeverhetjük. Vagy a folyadékbevitelt. Csak az utóbbi kettő nélkül percek vagy napok alatt meg lehet halni.

Sőőőt, alvás nélkül egy hét után szintén feldobjuk a pacskert, mégse alhatok be egy értekezleten arra hivatkozva, hogy nekem ez biológiai szükséglet, mert aznap rúgnának ki - jogosan.

2010. dec. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Jaj, miért kell ezen lovagolni, nyilván nem úgy értette, hogy anélkül meghalnánk! Pontatlanul fogalmazott, de azért nem kell kiforgatni a szavait. Fürdés nélkül se halsz meg, mégis szoktatok, nem?

Biztos arra gondolt, hogy a minőségi szexuális életre való igény ösztönös késztetés. Csak szegény lehet, hogy még nem találkozott korrekt pasival, aki ezt megcsalás nélkül is el tudja érni.

2010. dec. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

A kefélés nem csupán biológiai a szükséglet. Különben miért lennének házaspárok?

Pontosan ugyanaz éreznéd mindkét esetben?

Nem hiszem, hogy egy pl. 10-20 éves házasságot (amiben sok-sok mindent adtak már a felek egymásnak, és áldoztak fel a közös életért) össze lehet hasonlítani egy adag finom illatú steak-kel.

Kedves hölgy ismerősöd érzelmileg nem igazán fejlett vagy sokszor átverték már a pasik.

Gondolkozz!

2010. dec. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!