Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyósóm?

Miért csinálja ezt az anyósóm?

Figyelt kérdés
Már többször azt vettem észre, hogy levegőnek néz! Én nem emlékszem rá, hogy valamivel megbántottam volna. Többször kértem a segítségét, hogy fél órára vigyázzon az unokájára (18 hós), de minidg talál kifogást, hogy miért nem ér rá. Télapókor elmentünk hozzá (a férjem is ott volt), majd a férjem kezébe nyomott egy télepócsokit, hogy ezt Ő kapja, én meg mintha ott sem lettem volna. Félreértés ne essék. nem a csokira fájt a fogam. Ha elmegyünk hozzá ebédre, mindenkit kiszolgás, mindenki elé leteszi az ebédet, csak elém nem. Nekem külön fel kell kelnem, és kiszolgálnom saját magam. Ez sem esik nehezemre, csak olyan feleslegesnek érzem magam. A férjemet meg nem szeretném megbántani, hogy nem megyek el vele hozzá!
2010. dec. 15. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha a férjed is észrevette ezt a "különleges" bánásmódot akkor meg fog érteni, és nem fog megbántódni
2010. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Peston válasza:
100%

Az ilyenek miatt léteznek anyósviccek, valamint a "véletlen baleset" fogalma...


De viccet félretéve: Azért lehet ez - ha nem bántottad meg - mert ő a mama pici fia, és féltékeny rád, hogy Téged jobban fog szeretni, mint Őt. Említsd meg mindenképp a férjednek, és hozzatok össze 3-asban egy beszélgetést erről, ennél nagyobb baj nem lehet belőle... sok sikert!

2010. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Én bizony nem mennék oda ahol nem fogadnak szívesen..Ezt a férjednek is el kéne mondani,mert elég szomorú,hogyha észrevette még nem reagált rá,és nem próbált meg beszélni az anyjával..
2010. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!


Beszéltem már erről a férjemmel, és mondta, hogy nem kell elmennem vele, ha nem szeretnék. Csak valahol úgy vagyok vele, hogy a lányunk akkor is az unokája, és ha én nem megyek, akkor őt sem lehet odavinni, mert nélkülem nem marad meg sehol.

2010. dec. 15. 14:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne légy mártír!

Ha a gyerek nem megy nélküled akkor majd édesmama elgondolkodik, és erőt vesz magán, és leglább pár órára úgy csinál mintha téged is szeretne :)

2010. dec. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég érdekes, hogy a férjed nem veszi észre ezeket... Én biztos nem tűrném szó nélkül az állandó megalázásokat. Ha nem bántottad meg, akkor kérdezd meg, hogy ugyan miért csinálja ezt veled?!

Biztosan nagyon féltékeny rád, már hivatalosan is külön család lettetek, szerintem most ébredt rá, h "elvesztette" a kicsike fiát.

2010. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szégyellje magát az ilyen anyós, mert már csak az udvariasság és a vendégbarátság miatt is ILLENE odatenni eléd IS az ételt, nem pedig szabályosan és tüntetően semmibe venni. Azt nem ajánlanám, hogy bármiképpen említsd neki, vagy konfrontálódjatok - ha a férjed tud róla (és valószínűleg nem akar veszekedést, ezért nem szól), akkor maradj szépen otthon, a gyerekkel együtt. Ha látni akarja a gyereket, mertmivelhogy az unokája, akkor tessék szépen megértenie hogy te meg az unokája ANYJA.


Viszont azért elgondolkodtató, hogy még az unokájára SE hajlandó vigyázni. Ha a gyerek nem megy nélküled, és anyósod hiányolja, akkor mondja meg neki a férjed, hogy 'nyugodtan jöhetsz vigyázni rá, akkor láthatod is'


Szívem szerint egyébként ilyen ki-nem-szolgálásnál ülve maradnék, aztán egyen mindenki, amíg előttem üres a tányér - majd csak zavarbajön vagy a férjem vagy az apósom, aztán adnak -, de kezdő, fiatal házasok szeretik a békét meg a nyugalmat - az én szüleim is sokat szenvedtek, sokat mesélnek. Most már ott vannak, hogy anyám és anyósa, így, harminc év után, összetegeződtek, recepteket cserélnek, telefonálnak egymásnak, mit tudom én - azelőtt mindkét nagyanyámról meg lehetett formálni egy kötet anyósviccet.


És bizony anyám anyósa is akkor kapott észbe, amikor sokáig nem látta az unokáját, azaz engem, mert apám a sarkára állt, miután a feleségét többedszerre is semmibe vették a szülei. Úgy fél évig nem láthattak. Apám megmondta: nem megy oda látogatóba a feleségével és a kicsi gyerekkel azért, hogy a feleségét szüntelenül megalázzák. Amikor egy nagyobb családi összeröffenés alkalmával ott voltak mind, és megláttam a nagyanyámat, kinyújtottam felé a kezem, és sikítottam az örömtől 'Mama!' No, könnyes lett a szeme, úgy átölelt, el se tudtak szakítani tőle. Akkor rendeződött a dolog.


Szóval... idő, türelem, és NE fordítsd a férjedet és anyját egymás ellen. Akivel még próbálhatnál beszélni - nem tudom, milyen a viszonyotok -, apósod. Vonulj passzív ellenállásba. Ne azt lássa a férjed, hogy te kekeckedsz.

2010. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyszerűen kérdezz rá anyósodnál hogy

van-e veled baja.

2010. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

14.46


Anyós úgyis azt a választ fogja adni, hogy 'ugyan már miért lenne' majd pedig megsértődik, és jelenetet rendez. Nem fogja kereken és őszintén megmondani, akármi baja van.

2010. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Megmondani biztos nem mondaná meg, hogy mi a baja! Ezért meg sem kérdezem! A férjemnek azért nem akarom folyton mondani, hogy engem ez bánt, mert nem szertném őket összeugrasztani. Most abban maradtunk, hogy karácsonykor elhívjuk magunkhoz, aztán meglátjuk, hogy eljön-e. Ha nem jön, akkor nem eröltetem tovább az ügyet és hagyom. Csak nekem nagyon fáj, mert anyámmal nincs sok kapcsolatom, és reméltem, hogy majd az anyósommal jól ki fogok jönni.
2010. dec. 15. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!