Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? (Bővebben lenn! )

Mitévő legyek? (Bővebben lenn! )

Figyelt kérdés

Az egész nyarat végig dolgoztam (még tanulok) és szerencsére nem is kerestem rosszul. Viszont.. apám elkezdett tőlem pénzt kéregetni, kezdetben még csak 2-300 ft-ot, majd később ez az összeg 5000-nél tart. Hozzáteszem, hogy nem szívesen adok a pénzemből, mivel azért én keményen megdolgoztam. Ő is dolgozik és éppen ezért nem fér a fejembe, hogy miért kéreget még pluszba tőlem is. Mindig mondja, hogy visszaadja, csak a probléma már ott tart, hogy meg sem adja azt, amivel tartozik. Mikor 5000 ft-ot kért, 3000 ft-ot adtam neki, azt mondtam nincs több. Nem kéregetek anyutól sem pénzt, szeretnék ennyiből önállósodni, hogy amim van, az a saját pénzemből lett (kivéve lakás, valamint segítek otthon is sok mindenben). Nagyon idegesít, hogy folyton kéreget és..mivel lobbanékony természete van, nem mertem eddig azt megtenni, hogy nem adok neki pénzt, félek attól, hogy megütne. (Régebben folyamatosan vert) Rengeteget sírok emiatt, nagy rajtam a nyomás, hogy már itt tart a dolog..És gőzöm sincs mikor kapom meg a pénzem, amivel tartozik.

Szeretnék normális tanácsokat kérni!

Előre is köszönöm szépen!

20/L


2010. dec. 14. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen le kell tagadni, vagy azt mondani neki, hogy már elköltötted - és csak annyi van amiből még éppenhogy...- már panaszkodtam én is itt valamelyik nap...

A pároméknál lakom, 30k árvajáradékomból tartjuk el magunkat ketten. Nekem nincs suli mellett erőm dolgozni, ő most vizsgázik és napi 8-9 óra mellett nem tud melózni is menni. 30 pont elég nekünk 1 hónapra kajára, bérletre, miegymásra, szűkösen kijövünk. De apósom elkezdett kéregetni. Múlt hónapban lehúzott 10000rel minket, mert nincs pénz benzinre, nincs pénz kajára, nem tudnak dolgozni menni, éhen fognak halni... Adtunk nekik KÖLCSÖN (már kaptak egy 20000res porszívót is ajándékba), és utána hónap végéig azt láttuk, hogy vesznek minden baromságot (nasit sört, naponta 2-3mat), pénz persze elfelejtett visszaadódni XD..

Most 10-én kaptam meg a pénzem (kivételesen 57000ft-ot), és nem szóltunk nekik. Mivel 12-e vasárnap volt, úgy számolták 13ra kapom a pénzt, tegnap elő is jött, hogy kéne LEGALÁBB 5000. Hát párom szépen letagadta hogy megkaptuk volna, és végre 1 év után sikerült vennem magamnak is valamit :) 20/L

2010. dec. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Antóniaa ***** válasza:
44%

Kihasználja hogy nem szólsz és nem kéred vissza.. Egyáltalán mire kell neki? Anyukád tud róla, hogy Tőled kér? Ha nem, mondd meg neki.

Vagy a másik megoldás, nyiss bankszámlát, és ne tarts magadnél kp-t. Akkor azt tudod mondani, hogy nincs nálad pénz,max 1-2 ezer, az meg kell.. Előbb utóbb csak leszokik róla.

2010. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Nagykorú vagy, nem muszáj otthon laknod. A rezsibe mennyit adsz bele? És a kajába? Mert az sem a hűtőben terem. Állapodjatok meg 3-an, anyukáddal együtt, hogy havi mennyivel szállsz be, azt odaadod hó elején, és utána egy fillért se. Vagy hó végén adod, és ha kéreget hó közben, levonod és annyival kevesebbet adsz.
2010. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szamóca. ***** válasza:

sajnos ebben nem tudok teljesen egyetérteni veled...

az én édesanyám is tartozik nekem, nem 5-10 ezerrel, hanem 100-al 200-al biztos. Persze néha zavaró ha tervezel valamit és akkor jön oda kérni, de hát végülis ennyivel "tartozom" neki.

persze nem mindegy mie kell neki és hogyan kéri. talán próbálj beszélni anyuddal erről, hátha ő jobban tud hatni apudra. vagy kapd el egy jó pillanatában, és mond el neki hogy szeretnéd visszakapni a pénzed, de csak nyugpodtan akkor talán ő sem lesz ideges

2010. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Először azt tanácsolnám, hogy mond meg neki, hogy nem véletlenül mentél el dolgozni, szükséged van arra a pénzre. De mivel félsz apukádtól, ezt inkább mégsem tanácsolom. Szerintem is nyiss bankszámlát, vagy ha nem akarsz, legalább mond azt. Mond meg, hogy félre raktad a pénzedet fontosabb dolgokra, mert féltél, hogy így, hogy mindig nálad van, csak elszórod. Erre majd nem tud mit mondani. Mond el anyukádnak is, hogy ezt csinálja, ketten is kitalálhattok valamit, remélem tőle nem kell félned.
2010. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ne adj neki, inkáberés :)
2010. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat! :) Maradok a bankszámla nyitásnál, arra tényleg nem tud mit lépni. :)

Utolsó válaszolónak: mi az az "inkáberés?"

2010. dec. 14. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!