Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vissza Magyarországra?

Költözzek vissza Magyarországra?

Figyelt kérdés

Jelenleg külföldön élek, de itt már unom az életem, több okk miatt. Itt nöttem fel, szüleim jöttek ki mielött születtem. Akárhogy is, magyarországon szeretnék élni, vagy legalábis, magyar lányokal ismerkedni, itt is vannak páran, de nem az én ismerös körömben.

Gondoltam hogy lemegyek tanulni magyarországon és úgy, de most igen ugy tünik, hogy még egy évet kell (2012 ig) várnom hogy mehessek egyetemre. Hogy gondoltam, hogy talán letudok költözni nagyszülemhez, budapesten, és találni valami munkát, és így, új életet kezdeni, össze ismerkedni magyarokal, és talán egy jobb életem lessz.


Csak az a gond, hogy itt most van egy állásom, és a mostani vílágban ellég nehéz munkát kapni, ez elött több mint egy évet jártam munkanélküliként, ez a munka is csak heti 12 óra. De magyarországon ha dolgoznék, a fizetésem java része arra menne hogy adjak pénz haza kajáér satöbbi..

ùgy értem, a anyagi helyzetem rosszabb lenne magyarországon, hogy tényleg okos dolog leköltözni?


2010. dec. 13. 21:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Egyenlore bekell fejezned a tanulmanyaidat. Nem hinnem, hogy annyira nem ismered a mai vilagban a korulmenyeket, hogy ne lennel azzal tisztaban, hogy mo-on amikor nem a sajat otthonodban elsz, de meg tanulsz, akkor bizony a megelhetesed eleg veszelyes, mivel mibol fogsz megelni pl.?

Pontosan annak a szemelyisegnek kellene tudni azt, Aki mar jart kulfoldon is, hogy az eletkorulmeny most sehol nem kedvezo az emberek szamara, tehat nehezebb, mint regen volt, es teljesen mindegy, hogy melyik orszagrol van szo, mivel ez a vilagnak a mai helyzete!

Barataid lehetnek mindenhol, s itt is, ott is tanulnod kell, mivel megkell teremtened a sajat eletedet. Aztan mar amikor befejezted az egyetemet, akkor mar jobban fogsz tudni mozogni, foleg ha valami olyat tanultal, ami minden orszagban keresett foglalkozas pl.

Maradj a szuleid kozelebe, s ertekeld azt, hogy megvan a nyugodt lehetoseged arra, hogy tanulj, s nem kell amiatt idegeskednek, hogy mikor rabolnak ki, vagy pedig mit eszel holnap pl.

2010. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Kokas Lajos ***** válasza:
Ne érts félre, nem cikizem a magyar tudásodat, de tanulságos elszólásnak érzem, hogy folyamatosan "le" jelzővel illeted a költözést és én most nem a földrajzi szélességi körökre célloztam! :) Természetesen járható út, hogy ha meg tudod szerezni a magyar állampolgárságot, akkor térítés mentesen tanulhass az egyetemen, ha ehez megfelelő tudásszintet tudsz felmutatni. Persze ez is csak addig lehetséges amíg valaki végre rá nem jön, hogy feleslegesen "gyártjuk" a felsőfokú diplomával rendelkezőket. Nálunk ezt vezető képzésnek is nevezik, csak már nincs munkahely és nincsenek dolgozók, akiket a sok diplomásnak irányítania kéne!!! Gondold át még egy párszor a teljes hazaköltözést!!!!
2010. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nekem az a vágyam, hogy Svédországba éljek :(

Ne gyere haza. Itt sajnos nem élsz meg a tescos munkából. Én tanárként kb 3000 koronát keresek. A "tescosok" úgy 2500-at egy hónapra. A megélhetés meg úgy 10-20%-kal olcsóbb csak mint nálatok, sőt van ami ott olcsóbb. (Egy svéd kollégám teljesen ledöbbent, amikor rájött, hogy ő fele annyi munkával annyit keres egy hónapban, mint én egy év alatt:( )

2010. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nekem a nevelőapám vajdasági és 5 évet várt még korábban a magyar állampolgárságra. Az ilyen ügyek olyan lassan haladnak mint a csiga csúszók nélkül...
2010. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szociális háló alatt az állami gondviselést IS értettem.

Itt biztos, hogy rosszabb életvitelszerűen élni. Járj haza, látogasd sűrűn az országot, de letelepedésre inkább másikat keress.

Németország, USA, Anglia, Spanyolország, Olaszország, Benelux államok, stb?

A legnagyobb probléma itt a gazdasági helyzeten kívül az emberek "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállása.

Sajnos van az a vicc, hogy a pokolban minden nemzetnek van egy üstje és mindegyik mellett áll egy őr, csak a magyaroké mellett nem. Egy látogató megkérdezi, hogy miért hagyják azt őrizetlenül? "Mert ha valaki ki akar mászni, a többiek úgyis visszahúzzák" - hangzik a válasz.


Ha itt fogsz élni, rá fogsz jönni, hogy sajnos ez több, mint egy ártatlan vicc :(

2010. dec. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nehogy vissza gyere a posványba,mert ha újra mennél majd visszarángat a sok jóindulatú magyar...
2010. dec. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az ingyen dimplomáról szeretnék neked annyit mondani, hogy azon kívül, hogy értelme nincsen lasan Mo-n diplomázni, ahogy írták fentebb is, és nem is nagy cucc magyar diplomával villogni külföldön se (jobban jársz a svéddel, vagy bármelyik másikkal), mellette még nem is ingyenes. Az oktatás az, tehát nincs tandíj, de egy diplomáig eljutni, egyetemre járni nagyon sok pénz így is. Egy tesco-s munkahellyel meg nemhogy mindezt kifizetni nem fogod tudni, de a rezsidre se futja majd, vagy a kajádra. Vonyítva menekülnél haza, hidd el. Szociális háló ide vagy oda. Barátkozni ott is lehet, és ott érdemesebb. Én pl szívesen mennék Svédországba, mégha egy barátom se jönne velem (kegyetlenül hangzik, tudom), mert itt az életem enyhén kilátástalan, és 25 éves vagyok.
2010. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
És pedig van diplomám, kettő darab. De minek?...
2010. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
ha jót akarsz, nem cseréled le Svédo.-t erre... nem fikázni akarom Magyarországot, nagyon is szerettem, csak épp már lassan lehetetlen itt élni.
2010. dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ha magyar állampolgár vagy, szerintem ugyanúgy felvételizhetsz államilag finanszírozott képzésre, mint bárki, aki itt él. Valaki előttem írta, hogy az sincs ingyen, de szerintem ez nagyban függ, milyen intézményt választasz. Ha valami divatos kommunikációs vagy gazdasági sulit, akkor ott el tudom képzelni, hogy keményen perkálni kell a járulékos költségeket.. ugyanakkor műszaki, természettudományi, informatikai karon (szerintem) minimális költséget emészt fel a dolog, félévente megvenni néhány könyvet (amit nem tudsz kikölcsönözni), fizetni a bérletet. Persze ehhez hozzájön az önfenntartás, aludnod kell valahol és enned kell valamit, de ezt én nem nevezném a diploma járulékos költségeinek, ez akkor is így lenne, ha dolgoznál. Munkát diákszövetségnél biztosan kapnál, gondolom jól beszéled az angolt és talán a svédet is..

De csak abban az esetben javasolom, hogy itt diplomázz, ha tényleg itt szeretnél élni egyetem után. Külföldön nem tudom, mekkora súlya van a magyar diplomának - persze lehet ez is attól függ, milyen egyetemre jársz. A magyar mentalitás tényleg elég borzasztó, ez szerintem nagyban a nehéz megélhetés miatt van.. A fiatalok között azonban biztos vagyok benne, hogy sok barátra akadnál az egyetemen.

Nem tudom, mennyit keresel a heti 12 órás munkáddal, de talán megejthetnél egy kirándulást a nagyszüleidnél, hogy körülnézz, milyen itt a helyzet. Szétnézhetnél a munkaerőpiacon arra az egy évre, szerintem sok helyen hasznát vennék a nyelvtudásodnak.. A magyarok nagyobb része ugyanis nagyon gyatrán beszéli az angolt, szerintem.

Mérlegelj, és dönts, mit szeretnél! Az biztos, hogy több olyan országot fel tudnék sorolni, ahol jobb lehet élni, az a kérdés, milyen erősen húz ide a szíved..

2010. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!