Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vissza Magyarországra?

Költözzek vissza Magyarországra?

Figyelt kérdés

Jelenleg külföldön élek, de itt már unom az életem, több okk miatt. Itt nöttem fel, szüleim jöttek ki mielött születtem. Akárhogy is, magyarországon szeretnék élni, vagy legalábis, magyar lányokal ismerkedni, itt is vannak páran, de nem az én ismerös körömben.

Gondoltam hogy lemegyek tanulni magyarországon és úgy, de most igen ugy tünik, hogy még egy évet kell (2012 ig) várnom hogy mehessek egyetemre. Hogy gondoltam, hogy talán letudok költözni nagyszülemhez, budapesten, és találni valami munkát, és így, új életet kezdeni, össze ismerkedni magyarokal, és talán egy jobb életem lessz.


Csak az a gond, hogy itt most van egy állásom, és a mostani vílágban ellég nehéz munkát kapni, ez elött több mint egy évet jártam munkanélküliként, ez a munka is csak heti 12 óra. De magyarországon ha dolgoznék, a fizetésem java része arra menne hogy adjak pénz haza kajáér satöbbi..

ùgy értem, a anyagi helyzetem rosszabb lenne magyarországon, hogy tényleg okos dolog leköltözni?


2010. dec. 13. 21:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Akárhol vagy biztos jobb mint itt...

19f

2010. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Melyik országban élsz?
2010. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Magyarországon sokkal rosszabb lenne.Legalábbis akkor,ha a nagyszüleid nem gazdagok. Az egyetem évente legalább egymillióba kerülne. Munkát pedig nem találnál,hacsak nincs valami nagymenő rokonod,aki bedug valahova.

De ha találnál is,a fizetésed olyan kevés lenne,hogy csak a kajádra lenne elég. A rezsibe sem lenne miből beleszállnod.

Ha van kint munkád,akkor okosabb,ha kint maradsz.

2010. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol élsz, azt nem írtad, de bárhol is vagy csak jobb lehet mint itt. Ne akarj itt élni, mert aki itt él az menni akar, minél messzebbre. Itt megélni fizetésből egy átlagembernek? Ha-ha-ha Vicces. Abból meghalni sem érdemes, mert nem elég a temetésre!!!! Keress egy jobb országot, ha unod a mostanit.
2010. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én a helyedben összetenném a két kezemet ha nem kellene ebbe az országba élnem! Megélni itt biztos nem fogsz tudni.
2010. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

ha jól értettem magyarállampólgárként lehet ingyenesen is kapni egyetemet.

Gondoltam, most dolgozom nyárig, ha bejutok a egyetemre akkor megyek, ha nem sikerül jól a felvételi, akkor itt dolgozok amig lehet menni előkészítőre, és akkor leköltözök, addigra kis pénzt összegyüjtök, és tudok valami tescos munkát szerezni talán...

svédországban élek most

2010. dec. 13. 22:11
 7/24 anonim ***** válasza:

Egy negatívumot tudok mondani Svédországról: az éghajlat.

Azon kívül semmit. Látogass haza, szerezz barátokat, de ne telepedj le itt. A gazdaság messze nincs ott, mint a svéd, a szociális háló, a kultúra, az emberek viselkedése se.

2010. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

hát, föleg ezért szeretnék "vissza" költözni:

"a szociális háló, a kultúra, az emberek viselkedése se."

ahogy mondtad, mert itt nincs igazán szociális hálóm

2010. dec. 13. 22:17
 9/24 anonim ***** válasza:
Az állampolgárságot nem olyan egyszerű megkapni. Sokat kell várnod mire megkapod, mert itt mindenen csak "ülnek"!!! A barátnőm éveket várt rá.
2010. dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz amit akarsz. Svédország nem rossz hely de talán egy kicsit túl nyugis. Illetve hát én 2 hetet voltam ott te biztos jobban ismered. De bárhogy is döntesz itt mindig otthon leszel. Nem könnyű munkát találni, jó munkát pedig gyakorlatilag lehetetlen. Gondolom a svédeknél jobban keresel mint itthon keresnél. Sztem maradj még egy kicsit kint és gyűjts egy kis tartalékot egyetemre. Aztán ha itthon nem jönnek be a dolgok még mindig visszamehetsz gondolom.
2010. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!