Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lesz már egy jó karácson...

Mikor lesz már egy jó karácsonyom?

Figyelt kérdés
15 éve lány vagyok, mindig is nagyon szerettem a karácsony. De úgy 5 éve teljesen más lett az egész.. anyum már 2 hónappal előtte azt hajtja hogy hogy utálja az egészet, legszívesebben nem venne senkinek semmit, karácsonyfát díszíteni, meg hogy ne számítsak nagy karácsonyfára.. Nekem ez olyan rosszul esik :( Eddig legalább minden évben elmentünk karácsonyi nagy bevásárlásra, idén még ez sem lesz, mert hogy anyum szerint felesleges az egész, ami kell majd megveszi egyedül. Pedig apum is próbálta győzködni hogy milyen jó lenne de semmi. Lassan már a karácsonyfát is csak én meg apa díszítjük, esetleg néha felrak 1-1 díszt tesóm meg mamám, és ennyi. Próbálok neki mindig segíteni, megyek vásárolni, ötleteket adok, csomagolom az ajándékokat, segítek főzni de minden hiába :( Annyira szeretnék végre egy boldog karácsonyt, olyan nagy kérés ez? Mit csináljak?? 15/L
2010. dec. 13. 20:46
 1/8 A kérdező kommentje:
*éves
2010. dec. 13. 20:46
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan úgy fogják fel, hogy ez egy kötelező valami, s mióta fogyasztói társadalomban élünk a karácsony szelleme szinte kihalt, már nem a szeretetről,hanem az ajándékokról,s egymás túl licitálásáról szól. Sokaknak nyűg a sütés-főzés, rokonok fogadása, vagy éppen a rokonok látogatása,amit csak azért tesznek meg,mert karácsony van. A felfogással van a baj. Eddig akikkel beszéltem, a 90% azt mondta, hogy már most retteg, hogy miből fog ajándékokat venni,ezt azt,s hóvégére semmi pénze nem marad. Na ez itt a baj!Hogy már itt is minden a pénzről szól...Gondolom anyukád is ez miatt aggódik.
2010. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vedd rá őket, hogy tartsatok egy rendhagyó karácsonyt és utazzatok el valamerre. Ha van pénzetek, akkor akár a világ másik végére és karácsonyozzatok bikiniben a tengerparton. De az is jó, ha csak szimplán valami más helyre mentek, nem fa, nem ajándékok, hanem mondjuk egy szálloda medencéjében ér titeket az ünnep. Tudom, idén ez nem kivitelezhető, de jövőre esetleg.

A főzést meg vedd át anyukádtól, ő csak "kuktáskodjon" melletted. Sokszor egy holtfáradt anyának már attól megjön a karácsonyi hangulata, ha látja, hogy haladnak a dolgok, pedig ő nem is dolgozik.

2010. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nah ez nálunk is megy. tudod ez a gazadasági válságra fogahato(legalábiss nálunk) de legalább neked együtt van a család és nem válatak el a szülök
2010. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos annyi baja van már manapság mindenkinek hogy már veszitett a karácsony a varázsából.Kevés a pénz,állandó munka meg a feszültség rányomja a bélyegét az egészre.Amúgy hiába éltek átlagosan vagy jól,nem tudhatod h milyen nehézségei vannak a szülöknek.Gondolj bele h van aki dolgozikmég 24.én is és akkor utána álljon neki sütni fözni stb.és utána meg miután egész nap készült meg minden mehet vissza melozni pár nap mulva.Kicsit tarts ki és ha majd nagyobb leszel akkor töbet tudsz segiteni akár te megfözöd és megsütöd a dolgokat és akkr lehet h neki islesz kedve és energiája a dolgokhoz.De majd lehet h lesz másik családod s akkor majd ugy csinálod ahogy neked jó.Néha amugy már nem is olyan az egész tavaly is nem is volt ho(nálunk legalábbis)n az is már mindjárt más.Rége amugy tényleg jobb volt de szerintem ez sok helyen így van.Sok olyan ismerös van már aki megkér h ne vegyél neki ajcsit mert nem tudja majd viszonozni és a végén már kb.senki nem kap smmmit,lehet h a szeretet ünnepe meg ne az jándékokrol szoljon,de mikor lepjük meg egy kis aprosággal a családunkat ha nem akkor.Amúgy elmondom hogy nekünk is most küldték a villany végszámlát,hát gondolhatod h nem jokor jött,ki tujduk fizetni meg minden,de egyböl rányomta a bélyeget a dolgokra.Szerintem probálj meg minél többet segiteni ha kell adok valami nagyon könnyü sütirecetet s meglepheted vele a családod és tényleg segits a főzésben és a diszitésben hátha akkor kevesebbb tehet megy a szüleidre és élvezni is tudják.
2010. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2010. dec. 13. 21:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így van sajnos:S Anyám már hetekkel karácsony előtt idegbajos, nem lehet előtte megemlíteni azt a "k" betűs szót:)

Mi a húgommal évről-évre több dolgot vállalunk át, pl takarítás, sütés, főzés. 15 évesen azért szerintem te is bepróbálkozhatsz már ezzel-azzal:) Ha nem szakad minden egyedül az ő nyakába, talán visszatér az ünneplős kedve is! Beszélj vele, mondd el neki, hogy tudod, mennyit fáradozott tavaly meg azelőtt, de idén már ne aggódjon, van segítsége a személyedben!:)

2010. dec. 14. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az én anyukám aznap (24e) egyszer biztos össze veszik a családdal, de nem azért mert utálja a karácsonyt, hanem mert mindig egyre jobb és egyre szebb ünnepet akar nekünk teremteni :) Képes kiborulni azon, ha kidurran a hurka, vagy aznap le kell menni még a halászléhez valamiért, mert "hát direkt megvette 3 napja, hova tünt?"


Nem, nem nagy kérés, a szép ünnep, szerintem egy évben 3 ilyen napot ki lehet bírni, és az ünnepre koncentrálni. Egyébként szerintem 15 évesen megteszed a Tőled telhetőt. Szerintem anyukádnak csak sok gondja egyéb baja van és emiatt "Parázik rá" az ünnepekre.


Remélem az idén túljut a gondjain, és végre jó lesz a karácsony!

2010. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!