Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Biztosan nem egyedi a történet...

Biztosan nem egyedi a történetem, de még nem mertem róla beszélni senkivel, senkinek?

Figyelt kérdés

Sajnos apa nélkül nőttem fel és minden olyanból kimaradtam, ill. kimaradt az életemből, ami a férfi "példaképem"-et szolgálta volna. Jóformán édesanyám és nagymamám nevelt fel, elég szigorúan, aminek a következménye egy elég erős lázadási időszak volt.Kb. mikor 12-14éves voltam. Folytonos veszekedések, családsegíítő terápia stb... Végülis ezen túlvagyunk, saját felfogásomból adódóan teljesen megváltoztam, azóta felnőttem és probálok a lehető legrendesebb, és segítőkészebb lenni velük szemben.


(és innen térnék ki, a problémámra) Ugyebár nők neveltek fel, és nem szerették volna, hogy csajozzak 13-15 évesen. Na most, ha próbálkoztam és sikerült naggyából valami egy leányzóval, titkoltam mindig, hogy otthon ne tudják meg mert letépik a fejemet. Volt egy barátnőm 16évesen, de édesanyám még akkor is balhézott... Ennek az lett a következménye, hogy most 19évesen ott tartok, hogy nem merek csajozni, és ötletem sincs, hogyan próbálkozzak. Hiába a haverok, vagy a puszta elszántság, nemtudom mit mondjak, hogy cselekedjek.

Ezerszer mondtak már közhelyeket, hogy add magad, meg majd adja a helyzet, de nem! Sose adja... és nagyon kezd elegem lenni. Nem tudom mitévő legyek, az életünk is elég rosszul megy az elmúlt 3-4 évben, tehát rengeteg a probléma, de ezt leszámítva, a hátam mögött hagyva, hogy más ne tudja, milyen rosszul élünk próbálkozok hosszan tartó kapcsolatokat kialakítani, de sajnos nem megy.


Ez miatt, pedig lehet hogy nem kellene, de édesanyámat okolom, hogy akkor amikor, (szerintem) kialakul egy gyerekben az a fajta dolog, hogy barátnőzik, és alakitgatná , vagy legalábbis kóstolgatná az életet, megtiltják neki, ez után úgy fog ezekre a dolgokra gondolni, mintha az tilos volna, és nem mennek simán a dolgok. Legalább is nálam ez a helyzet sajnos. Úgy érzem, hogy ezeket a dolgokat szégyellem édesanyám előtt, ha TALÁN sikerülne is egy barátnővel összejönni, biztosan nem merném haza vinni. ( És még 4-5évig biztosan itthon fogok lakni)


Elkeseredve írtam már ezt az egészet. Sajnálom, ha kicsit össze-vissza van, de nagyon kellene valami tanács!! Kérlek szépen írjatok!


2010. dec. 13. 17:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tehát nemtudom, hol vagy hogyan kezdjem rendbe rakni a dolgaimat. Fejben dől el minden, de erre egyedül képtelen vagyok. :S
2010. dec. 13. 17:44
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát pedig erre nincs jobb tanács, minthogy add magad és ha ez majd egy lánynak megtetszik, tehát szimpatikus leszel neki, úgyis felfigyel rád, onnan meg már könnyen megy minden. Járj el olyan helykre, klubokba, konditerembe, vagy keress olyan hobbikat ahol sok ember van és könnyű ismerkedni.
2010. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Ne itt siránkozz inkább! Ha nem mersz csajozni, akkor hiába fogunk neked itt egyoldalas lelkibeszédeket írni, akkor sem fogsz! Mit akarsz? Azt hiszed, hogy a válaszoktól máshogy fogsz gondolkodni? Én lány vagyok, az igaz, és nekem van apám de viszont ő iszik ( pedig májbeteg), és szerencsejátékmániás, és hidd el, nem könnyű. Az én apámmal nem ülhetek le beszélni, mert leül a gép elé, és képes hajnalig pókerezni. Hát hidd el nem könnyű, de nem nyálas beszédekre van neked szükséged, hanem önbizalomra. 19 éves vagy, meg kell próbálnod talpra állni, elvégre nem maradhatsz örökre az édesanyád karjában. Járj el helyekre, például páros táncra ( barátnőm ott találta meg a párját) vagy bármi más helyre. Ne félj lányokkal lenni, anyukád pedig ebben már nem akadályozhat meg, felnőtt vagy már. Sok sikert :)))
2010. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Úgy segítenék neked! Ha a fiam lennél...
2010. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Köszönd meg a férle nevelést, állj a sarkadra és menj bulizz ismerkedj,élj,ha most is tiltják a csjozást akkor már gáz van,és akkor kérd meg őket hogy elégitsenek ki ők basszus...
2010. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Így van járj el szórakozni ,és ad önmagad,ez a legfontosabb.

Az én szomszédom is így volt,nem engedték a szülei,hogy csajozzon és szórakozni járjon.Mikor 30 éves lett meghaltak a szülei,azóta éli ki magát és nem tud megállapodni 1 nőnél sem,így még mindig azt hiszi,hogy ez az élet.Pedig elmúlt 40 éves.

2010. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Nagy korú vagy ugyan,de még NEM felnőtt. Legalábbis addig nem,amíg anyukád tart el,nem te saját magadat.

Elég baj,hogy anyukád sok gátlást nevelt beléd, de talán nem rosszindulatból,csa féltésből tette.

Javaslom,hogy ülj le vele,és beszéljétek meg ezeket a dolgokat. Lehet,hogy eleinte nem fog megérteni,de ha elég határozott vagy,akkor változik a véleménye. Ne félj erről beszélni!

A tartós kapcsolat utáni vágyad már más dolog. Természetes,hogy erre vágysz,de ez a te helyzetedben nagyon nehéz. Ha még 4-5 évig otthon laksz,nem tudod eltartani magad,kevés lány lesz,aki hajlandó ennyi ideig várni.

Beszélj anyukáddal,járj el szórakozni,ismerkedj lányokkal,

akkor kiaslakul majd valami jó kapcsolatod is,amit anyukád is elfogad.

2010. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Azok után, ahogy nevelve lettél, nem gondolod, hogy nem a barátnő-szerzés a legfontosabb? Mondjuk elmehetnél egy pszichológushoz előbb, hogy ne legyenek meg benned ezek gátlások.
2010. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Azért a gyávaságodat (mert ez az) nem kell édesanyádra kenni. Teljesen jogos volt az aggodalma, hogy 13 évesen ne csajozz, hanem tanulj. Bár nem tudom ez mennyire volt sikeres, mármint a tanulás. Lehet hogy túlzásba vitte a tiltást, de alapvetően jót akart.


Ha nem tudod mi kell a nőnek, menj be egy könyvesboltba és keress párkapcsolattal, ismerkedéssel kapcsolatos könyveket. van egy csomó. Hátha megértesz bizonyos dolgokat. Egyébként pedig a világ legegyszerűbb dolga az ismerkedés. Elmész a barátaiddal egy szórakozóhelyre, koleszbuli miegymás, kiszemelsz egy lányt aki szimpatikus rámosolyogsz - egyszer- kétszer háromszor. ha visszamosolyog, odamész "nagyon szép a mosolyod, beszélgetsz velem?" és meglátod mi a válasz. ha igen, akkor elkezdődik valami. ha nem, akkor keresel mást. :)


32/N

2010. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon hosszú és bonyolult folyamat. Keres pua közösségeket, ők lépésről lépésre elmondják, mit hogyan kell csinálni. Ha írsz privátba, küldök linket (moderáció miatt itt nem próbálkoznék vele)
2010. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!