Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha betöltöttem a 18. életéveme...

Ha betöltöttem a 18. életévemet, és el akarok költözni itthonról, van még abba bele szólása szülőnek?

Figyelt kérdés
Anyummal nem jó a kapcsolatom és szeretnék el költözni tőle ha betöltöttem a 18. életévemet. Van még beleszólása abba hogy mit csinálok vagy ehhez már jogom van a "nagykorú" címszó miatt? Olyanra gondolok hogy utánam küldhetné e a rendőröket? Mert ha most elmennék, akkor egyértelműen utánam küldené és haza hozatna velük. De én utálok itthon élni vele, idegbeteg. :( segítsetek kérlek
2010. dec. 11. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
azt csinálsz amit akarsz, de mielőtt mész, kérd el tőle az anyakönyvi kivonatot, útlevelet, stb...
2010. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem küldheti, gyakorlatilag attól, hogy most 18 éves lettél még ugyanúgy az anyukád, de jogilag már azt teszel amit akarsz, elköltözhetsz, bármit teszel ezentúl Te felelsz magadért és a tetteidért, téged büntetnek meg, ha valami olyat csinálnál véletlen, eddig a szüleid voltak a felelősek érted, miután elmúltál 18. éves, már nem.

Azért mielőtt elmész gondolj bele abba is, hogy el tudod-e magad majd látni, mosni, főzni, takarítani, stb.. rendes "felnőtt" életet élni, na meg ugye a pénz is kérdés, hogy mindezt miből. Persze, ha van biztos helyed, ahova menj, és társad is esetleg, akkor nem szóltam. :))

Anyukád helyzetét meg próbáld meg az ő szemszögéből átgondolni, hogy miért is idegbeteg, ahogy írtad.. nem tudnál neki segíteni, jobbá tenni a kettőtök kapcsolatát?

2010. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bizony, személyes iratok nélkül ne menj sehova se! És van hová menned? Lesz miből élned?
2010. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Ellenben számolj azzal, hogy amikortól elköltözöl, nem köteles táged semmivel sem támogatni. Akkor sem, ha netán elvesztenéd az állásod és elfogyna a pénzed és kiraknának a lakásból, ahol laksz és a híd alatt kéne aludnod. Extrém példa, tudom, de számolni kell vele.
2010. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jogos. Ő is ezt mondta, ha kilépek ő nem fog támogatni.
2010. dec. 11. 20:58
 6/12 A kérdező kommentje:

De egyébként van hová mennem, és tudom mivel jár. De már nem bírom elviselni ezt az állandó veszekedést a semmiért. Van már barátom 3 éve, és amikor elmondtam hogy lefeküdtünk kiakart dobni a házból és a ruháimat is kidobálta. Ha van valami problémám őt az nem érdekli csak az hogy mi volt a suliba meg mit kell megtanulnom. Ha egy hajszál ott van a tükör előtt képes velem torka szakadtából ordítani. Aztán addig hergeli magát amíg valami kis okot nem talál arra hogy megüssön. És én ezt nem viselem el. Félek is tőle, soha semmit nem tudok vele megbeszélni. Miért??? Ha kérdezek valamit amiben tanácstalan vagyok, akkor nem segít hanem ordít velem, hogy hogy képzelem ezt. Pedig nem akartam semmit csinálni csak megkérdeztem. Lehet ez akár mi. Hozzánk nem jöhet senki fel ha ő nincs itthon nem találkozhatom a lakásunkban a barátaimmal. Nem tudom mit gondol, mit csinálnánk. A barátomnak is tilos feljönni ha itthon van sőt ha még egy héten feljön 2x egy fél órára beszélgetni már az is baj hogy minek jár fel. meg hogy mennyek hozzá feleségül ha már szexuális életet élünk, meg én k*rva vagyok. Minden nap ezzel kell szembesülnöm

szerintetek ez normális??

2010. dec. 11. 21:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Jellenkez fösuira és költöz kolliba.
2010. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy elmegyek főiskolára vagy okj-s képzésre attól függ hová vesznek fel, és egy albiba költözöm a barátommal. Mellette pedig dolgoznom kellene. Nem egy diák dolgozik a suli mellett én úgy tudom, ha meg nem megy akkor váltok levelezőire.
2010. dec. 11. 21:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy gondoltam, hogy elmegyek főiskolára vagy okj-s képzésre attól függ hová vesznek fel, és egy albiba költözöm a barátommal. Mellette pedig dolgoznom kellene. Nem egy diák dolgozik a suli mellett én úgy tudom, ha meg nem megy akkor váltok levelezőire."

Ez a legrosszabb verzió. Tipikusan ebből nem lesz semmi diploma.

Várd meg az érettségit, aztán első körön költözz koliba. Azt még ki is tudod fizetni. Ne dolgozz, hanem tanulj, így kapsz ösztöndíjat, amiből meg tudsz élni. Ne támaszkodj a barátodra, csak akkor, ha már kiderült, hogy el tudod tartani saját magad.

Tudom, hogy ez most abszurdnak hangzik, és 99%, hogy még csak bele sem fogsz gondolni, de ez a legjobb megoldás sok-sok egyetemista tapasztalatai alapján.

2010. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De belegondolok :) De annyira nem vagyok jó tanuló, és szerintem jobban felvennének egy okj-s képzésre. Visztont az ösztöndíj sem lehet elég mindenre. Étel, Koli, v albi, Könyvek? Van alapom kezdésnek, mert van eltéve pénz, az már valamire jó, meg nyáron is fogok melózni, de én jobban szeretnék együtt lakni a barátommal.
2010. dec. 11. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!