Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha betöltöttem a 18. életéveme...

Ha betöltöttem a 18. életévemet, akkor rögtön vásárolhatok alkoholt/dohányt?

Figyelt kérdés
Nincs türelmi idő? (Tudom, hogy amúgy is kiadják, de érdekelne a hivatalos dolog.)
2010. dec. 23. 16:33
1 2
 1/11 szamóca. ***** válasza:
nincs. de készülj fel ha elkérik aszemélyid akkor jönnek a megjegyzések hogy "háát aliiig" :D
2010. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs..miért lenne?xD
2010. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mert egy hete töltöttem be, és ma az egyik dohányszaküzletben az öregasszony véletlenül sem akarta oda adni a cigit, egy egyhónapos türelmi időre hivatkozva. Gondoltam megemlítem neki, hogy még sohasem hallottam róla, és a táblán az van, hogy 18. éven felülieknek adnak, szóval adja ide, vagy feljelentem a vásárlók megtévesztése okán. Aztán inkább ráhagytam... Szóval akkor tényleg hülyeség?
2010. dec. 23. 16:43
 4/11 Orsós Charmander ***** válasza:
100%

egy ismerősöm a szülinapján elment tescoba nagy örömmel piát vásárolni,hogy mostmár ő a Jani majd jól beletolja a pénztáros arcába a személyit.hát így is lett,kasszás kérte a személyit,nagy büszkén felmutatta,erre a pénztáros megkérdezte hogy na és hány órakor születtél? :D:D

de csak poénkodott aztán kiadta persze :D

2010. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az utolsón jót röhögtem... de jó kis poén volt. Szóval ez az öregasszony akart csak menő lenni.
2010. dec. 23. 16:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs türelmi idő, de ha úgy lépsz be, hogy felmutatod a személyid, nemhiszem hogy megnézik közelebbről, mivel nem szokták nagyon maguktól felmutatni a fiatalok.
2010. dec. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szamóca. ***** válasza:

tescos eladó joarc lehetett:DD

nem ilyen nincs.. tőlem a mai napig majdnem mindig elkérik a személyit ha nem a "megszokott" boltokban vásárolok (éljen a babaarc XD ). szülinapom után egy-két nappal is kérték, és bár húzták a szájuk, jöttek a beszólások hogy "épphogy" "hát alig..." stb, de kiadta, még az a vénasszony is akivel egyzser sikerült csúnyán összevesznem egy sör miatt:D

2010. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kislány vagy még..miért akarsz Te alkoholt vásárolni?:P:DD

Hála isten mély hangomnak,férfias tekintetemnek nekem nincs ilyen bajom:D..bár ha ezután lesz is,január után csak egy személyi villantás és pá:D

2010. dec. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A megjegyzéseit minden kereskedelmi dolgozó megtarthatná magának. Ha valami bűnténybe keveredne egy épp, hogy nagykorú emberke, nem lenne enyhítő körülmény, hogy épp, hogy, alig töltötte be. Szeretem a humort, értem is, de az ilyesmitől falra tudnék mászni. Teljesen mindegy, hogy aznap, vagy egy évvel korábban töltöd be a 18. évedet. Az öregasszony meg ne játssza a főmuftit, mert csak a hozzá nem értését mutatja meg. Nekem fiú ismerősöm, aki már korábban dohányzott, a születésnapján a személyivel ment a cigijét megvenni a megszokott trafikba vigyorogva, hogy mostantól nem kell az anyja mellett állnia. Mindkét szülő dohányzik, ott úgy voltak a felnőttek, hogy nincs erkölcsi alapjuk megtiltani a dohányzást, csak azt kérték, ha lehet, ne sokat szívjon. Ezt azért írtam bele, hogy le ne legyek szólva, hogy jujj, a szülő veszi a gyereknek a cigit, mikor egészségtelen.
2010. dec. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Természetesen igen!
2010. dec. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!