Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is így intézik a...

Másnál is így intézik a rokonok a karácsonyt?

Figyelt kérdés
A nagymamák, és a többi közeli rokon mindig ad pénzt a gyerekeknek karácsonyra, mert hogy mi tudjuk minek örülne a gyerek! Nem szabad egy nagy dolgot venni, mert ugye minenütt kell lenni valaminek a fa alatt! Ezért mostmár évek óta 3-4 család helyett vásárulunk karácsonyi ajándékot, és mire 24-e lesz nekem már teli van a hócipőm a karácsonnyal!
2010. dec. 10. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van :D
2010. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, de nem csak Karácsonykor, hanem az összes névnap és születésnapkor is. Én most először megmondtam, hogy elegem van, nem csinálom tovább! Már semmi ötletem nincs és én futkosok mindhárom gyerek összes ajándéka után. Ráadásul így teljesen egysíkú ajándékokat kapnak, mert nekem olyan az ízlésem amilyen, lehet, hogy más akár ötletesebbet, hasznosabbat tudna venni, mégis rám bízzák hisz én vagyok az anyjuk. Szerintem ez nem fer így!
2010. dec. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi már évek óta leszoktunk erről.Mivel mindenkinek szüksége van a pénzre,és a számlákat az ünnepek alatt is fizetni kell így a lehető legjobb megoldást találtuk ki.

A női tagok bon-bont a férfiak olcsó,finom bort kapnak.A gyerekek pedig valami jelképes ajándékot,de az sem drágán..

Nagyon bevált,és a barátaim közül is egyre többen csinálják ezt..Elég ha az ünnepek alkalmával fogadjuk a vendégeket finom ételekkel,italokkal.. Mindenki elégedett,és ilyenkor tök jókat beszélgetünk..

2010. dec. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ez elég idegesítő és értelmetlen lehet. Én nem vagyok anya, de ha nem tudtok mit venni, miért nem kérdezitek meg a gyereket? Ha nagyon kicsi, akkor mondjuk bármit vehetsz neki, de ha 10 fölött van, akkor már tényleg nehéz eltalálni, minek örülne..

Az is rossz, hogy nem vehettek neki egy nagy dolgot a teljes összegből. Emlékszem, mikor kicsi voltam, nálunk előfordult, hogy egy nagy dolgot kaptunk, és azt szétbontoták.. pl a baba az egyik fa alatt, a házikója a másik rokonnál:)

De nagyobb korban is működik, fényképezőgép otthon, kiegészítők rokonnál! Egyik fa alatt billentyűzet, máshol monitor, gépház..:) Persze az sokat számít, mekkorák a gyerekek..

2010. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én se vagyok anya, apa vagyok...

:)

2010. dec. 10. 21:53
 6/8 A kérdező kommentje:

A gyerekeket megkérdezzük, de ők mindig azt kérik, amit utoljára láttak valami reklámban, és a kapott összegek köszönő viszonyban se vannak a kívánságokkal!


De nem is ez volt a kérdés.


Már beletörődtem, csak kíváncsi voltam, hogy másoknál is így megy-e az ajándékozás. Megnyugodtam, hogy nem csak én szaladgálok kilométeres listával, gyomorfekélyt kapva, megutálva a karácsonyt...

2010. dec. 10. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Ó..:( Nem szabad megutálni a karácsonyt mások kényelme miatt.. Ez arról szól, hogy végre együtt a család, és kis időre mindenki félreteszi a mindennapi gondjait..Nagyon sokan szeretnék, de mégsem így telik az ünnep, mert nincs családjuk, vagy viszálykodnak..

Szóval kedves kérdező, szerintem fontosabb, hogy a kis családod boldog legyen! Jövő karácsonykor már jó előre közöld a kedves rokonsággal, hogy nem lesz időd helyettük is bevásárolni, de szívesen adsz tippeket, mi után nyargalásszanak a játékboltban, ha nincs ötletük.. Te pedig tedd keresztbe a lábad egy fotelban, és forró kávét szürcsölve nézd, ahogyan a gyerekek hópelyheket pingálnak az ablaküvegre:)

Mikor kicsi voltam, mindig az rontotta el az ünnepet, hogy a szüleimet hetekig idegösszeomlás kerülgette a készülődés miatt:(

2010. dec. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok!

Az már pozitív - kedves kérdező -, hogy Te az apuka vagy. Mit meg nem adnék ha nálunk is az apuka futkosna az ajándékok után. :) Szerencsés párod van! :)

Boldog Karácsonyt és kevés idegeskedést!

2010. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!