Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen fel vagyok húzva....

Teljesen fel vagyok húzva. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pénz jött a házhoz. Nyertünk most 100.000 forintot. Örülök neki, és az egész család. A probléma az, hogy anyám azzal a csodálatos ötletével rukkolt elő, hogy kapok egy LCD monitort, meg kapok 5.000 forintot. Mondtam neki nekem nem kell LCD monitor, nem látom semmi értelmét. Itt a Karácsony. Úgy beszéltük meg, kapok 5.000 forintot most, meg 10-et Karácsonykor. Nem is idegesítene ez az egész. Még ha azt mondják hogy nem kapsz semennyit sem. Egy valamire nagyon vágyok, ami fele annyiba kerül mint egy LCD monitor. Egy airsoftot szeretnék venni, már cirka 3 éve. 24.000 forint lenne. Mondtam anyának, hogy mi lenne ha megvennék Karácsonyra, és akkor annak örülnék is meg minden. Meg még olcsóbb is mint egy LCD monitor. Erre elkezd kiabálni, akkor nem kapsz semmit. Meg hogy gyűjtsem össze a rávalót. Nem hiszem el, hogy egy sz@rra miért akar költeni, mikor fele annyiért vesz egy normális dolgot. Most miből fogunk ki állni? Fel kelek Karácsonykor. Feldíszítjük a fát , mindenki meg kapja a maga kis 10.000 forintját, aztán puszi puszi mindenki megy a dolgára. A helyett, hogy megvenne egy airsoftot, amit Karácsonykor kapnák meg, várnám mint egy kisovodás hogy végre itt a Karácsony lesz minden. Mutogatnám apámnak, hogy nézd milyen f.sza meg ilyenek. Még ha azt mondta volna, kapsz 10.000 forintot és kész, akkor aláírom köszi szépen rendesek vagytok. De így hogy felhozza hogy kb 35-40 ért vesz egy LCD monitort, aminek semmi értelme, én meg felhozom, hogy már rég álmodok valamiről ami fele annyiba kerül kb. és azt nem veszi meg... szerintem szemétség. Nem az a baj, hogy most nem kapok ajándékot, de ha egy LCD monitort meg bír venni, akkor miért nem bír fele annyiért egy normális ajándékot venni. Nem ellenzi az airsoftot, nem ezzel van a baj hanem azzal hogy most ha az nem kell akkor nem kapsz semmit.. annyira lehozó.. Most én is vegyek neki, egy fekpadot, mert az jót tesz neki ha kondizik? és ha nem kell meg sértődjek be? Kérem.. ha valaki örömöt akar okozni, meg veszi az álmát, nem arra hajt hogy veszek egy olyat aminek nem is örül.. aztán ha nem kell meg nem kap semmit..
2010. dec. 10. 15:14
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Akarom mondani 15:41/2 és 15:54
2010. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Apám gyerekkoromban még járt fácánra vadászni. Kb 6 évesen ott ülhettem mellette, amíg tisztította a fegyvert, stb. Megtanította, hogy a fegyver nem játék, ne tartsam még üresen se emberre, mindig úgy kezeljem - még a játékfegyvereket is - mintha éles lőszer lenne benne. Mivel a fegyverek annak ellenére, hogy lány voltam és kisgyerek, érdekeltek, légpuskával lövöldözhettem kupakokra, dobozokra, vagy a szomszéd mákjára :) Élőlényre soha nem lőttem és nem is lőnék (mármint éles lőszerrel), de a mai napig imádok tárgyakra lövöldözni.

Az airsoft is ezért tetszik, úgy lősz emberre, hogy nem lesz komoly baja tőle. Aki meg ilyen helyre megy, számol azzal, hogy lesz rajta néhány kék-zöld folt.

2010. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
ajjajjj el fogok késni angolról...4-re ott kellene lennem o.O :S
2010. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
26%
Hát basszus... Ingyen 100 000 Ft... Igen, anyádnak csakis az a dolga, hogy a 16 éves fiának játékot vegyen az ingyen pénzből, másra nem is kellene ám. Anyád helyében nem adnék neked semmit, karácsony ide-oda.
2010. dec. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő szeretné az LCD monitort. Időnként kölcsönkérné, és jól érezné magát az önzetlensége miatt...
2010. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

15 56 teljesen egyet értek veled,engem nagyapám tanitott meg annó lőni élesfegyverrel,Ő is hasonlóan gondolkodik hogy a fegyver nem játék,én az airsoft fegyvert is úgy használom,hogy ne okozzák másnak kárt...Mert lehet vele,ha valaki balfék hozzá,van akinek én még villát se adnék a kezebé és 40 éves,mert azzal is kár okoz mert balfazs alapból na az iylennek nem hogy éles de még airsoft se való...Amúgy a sok hülye 10-n éves vagány miatt a valódi airsoftosokról rossz vélemény kering,és állandóan lehúznak minket...Gratulálok.

28N

2010. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb tanácsom: ne hisztizz, ne követelőzz. Sehol nincs megírva, hogy az "ingyen" 100e forintból kötelező ajándékot venni, nálunk pl sok egyéb dologra is elkelne annyi pénz. Anyád biztos nem veszi jó néven, ha elvárod, hogy rád költse..

Biztos azért akart LCD monitort, mert hasznosnak tartja. Remélem nem úgy adtad elő neki a visszautasítást, hogy "nee már, kinek kell ilyen sz*r?!" Szerintem ha rávilágítasz, miért is nem kell neked (mert jó a régi, felesleges azért kiadni annyi pénzt, hogy kicsit kisebb legyen, stb), akkor talán még meg is győzöd, más ajándékban kellene gondolkodnia.

Előadhatod neki, miért is szeretnél airsoftot. Fényezhetnéd az előnyeit, pl fejleszti a stratégiai képességeidet, hasznosabb elfoglaltság, mint a szobában ülni, esetleg végre apáddal is lenne közös elfoglaltságotok.. De ne követeld, mert akkor tuti már csak azért sem veszi meg. Biztos vagyok benne, hogy azt a pénzt szükségesebb dolgokra is el tudná költeni, és csakis akkor költi rád, ha úgy érzi, megérdemled.

Ha mégis marad az, hogy kapsz 10e forintot és kész, akkor talán próbáld meg a következőt: Eléállsz, és megkéred, tegye el azt a tízest ő. Mondd meg neki, képtelen vagy nem hozzányúlni, de nagyon szeretnéd azt a fegyvert, és inkább legyen nála, és adja inkább oda mondjuk szülinapodra, mikor már majdnem együtt lesz az összeg (ha arra is pénzt kapnál..) Ebből tuti hogy lejön neki, mennyire szeretnéd.. talán meggondolja magát, és mégis beadja a derekát. De ha nem, legalább akkor sem költöd el!

Sok sikert, és ne feledd: azon múlik, hogy adod elő! Ha hajlandó rád költeni ekkora összeget, akkor már csak rá kell venned, hogy akarja is!

2010. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Röviden: Okosan használnám.
2010. dec. 10. 18:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!