Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen fel vagyok húzva....

Teljesen fel vagyok húzva. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pénz jött a házhoz. Nyertünk most 100.000 forintot. Örülök neki, és az egész család. A probléma az, hogy anyám azzal a csodálatos ötletével rukkolt elő, hogy kapok egy LCD monitort, meg kapok 5.000 forintot. Mondtam neki nekem nem kell LCD monitor, nem látom semmi értelmét. Itt a Karácsony. Úgy beszéltük meg, kapok 5.000 forintot most, meg 10-et Karácsonykor. Nem is idegesítene ez az egész. Még ha azt mondják hogy nem kapsz semennyit sem. Egy valamire nagyon vágyok, ami fele annyiba kerül mint egy LCD monitor. Egy airsoftot szeretnék venni, már cirka 3 éve. 24.000 forint lenne. Mondtam anyának, hogy mi lenne ha megvennék Karácsonyra, és akkor annak örülnék is meg minden. Meg még olcsóbb is mint egy LCD monitor. Erre elkezd kiabálni, akkor nem kapsz semmit. Meg hogy gyűjtsem össze a rávalót. Nem hiszem el, hogy egy sz@rra miért akar költeni, mikor fele annyiért vesz egy normális dolgot. Most miből fogunk ki állni? Fel kelek Karácsonykor. Feldíszítjük a fát , mindenki meg kapja a maga kis 10.000 forintját, aztán puszi puszi mindenki megy a dolgára. A helyett, hogy megvenne egy airsoftot, amit Karácsonykor kapnák meg, várnám mint egy kisovodás hogy végre itt a Karácsony lesz minden. Mutogatnám apámnak, hogy nézd milyen f.sza meg ilyenek. Még ha azt mondta volna, kapsz 10.000 forintot és kész, akkor aláírom köszi szépen rendesek vagytok. De így hogy felhozza hogy kb 35-40 ért vesz egy LCD monitort, aminek semmi értelme, én meg felhozom, hogy már rég álmodok valamiről ami fele annyiba kerül kb. és azt nem veszi meg... szerintem szemétség. Nem az a baj, hogy most nem kapok ajándékot, de ha egy LCD monitort meg bír venni, akkor miért nem bír fele annyiért egy normális ajándékot venni. Nem ellenzi az airsoftot, nem ezzel van a baj hanem azzal hogy most ha az nem kell akkor nem kapsz semmit.. annyira lehozó.. Most én is vegyek neki, egy fekpadot, mert az jót tesz neki ha kondizik? és ha nem kell meg sértődjek be? Kérem.. ha valaki örömöt akar okozni, meg veszi az álmát, nem arra hajt hogy veszek egy olyat aminek nem is örül.. aztán ha nem kell meg nem kap semmit..
2010. dec. 10. 15:14
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Azt csak viccnek szántam:) Nincs is macskája a szomszédnak tudtommal. Amúgy meg. Anyám képes lenne rá, összegyűjtöttem: "anya megvesszük? 18 alatt nem adják ide"

"majd ha 18 éves leszeeeel..."

"O.o ÁÁÁÁÁÁÁÁ "

2010. dec. 10. 15:37
 22/38 anonim ***** válasza:

Szép karácsony a tiétek,ha csak a pénzes ajándékokról van szó..És ha anyud csak készített volna valamit és azt kapnád? akkor is kiakadtál volna...

Egyébként én is anya vagyok.18 éves fiam van...Igyekeztem mindig olyannal meglepni ami nem túl drága,és tudom,hogy éppen arra vágyik..De ilyen "fegyvert" még véletlenül sem vettem volna neki,mert nem adnék ki ilyenre pénzt,és jobban féltem a fiamat annál,minthogy az általam vásárolt dologtól sérüljön meg..Így is fel lehetne fognod anyud tiltakozását..Amúgy nem hiába mondta,hogy gyűjtsd össze te a pénzt rá,mert ha valaki aki ő pontosan tudja,hogy képtelen vagy rá,mert kifolyik a pénz a kezedből...

2010. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
De. Örülnék annak is, csak éppen nem ezek után: "Ha nem kell 40.000 es LCD monitor ami előtt szét ég a szemed, akkor nem kapsz semmit!" ezek után, valahogy jobban örülnék egy fele annyiért vásárolt "játéknak" . Nem a sérülésről van szó, mert volt már ilyenem. 1 hónapig kb. csak szét tört, mert olcsó szar
2010. dec. 10. 15:40
 24/38 anonim ***** válasza:
Szép kis karácsony tv-zéssel..
2010. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Ha régóta szeretnéd megvenni, akkor ennyi idő alatt igazán össze is spórolhattad volna rá a pénzt. Ha ez nem megy, akkor talán nem is kell neked annyira. 16 évesen már meg kellene tanulnod bánni a pénzzel, megtanulni, hogy ha akarsz valamit, az nem fog az öledbe pottyanni, hanem igenis áldozatot kell hozni érte; és ezt itt kellene elkezdeni. Nekem így lett az első után második, majd harmadik telefonom - az első 2-t szüleim megörökölték, szóval ha belegondolunk, én láttam el mobillal a családot anno 10-13 majd 15 évesen. A harmadikra egy évig spóroltam a havi 5000 zsebpénzem: se csoki, se újság, se kávéautomata, se semmi hülyeség, amire elb@zhatnám. Nem is hordtam magamnál pénzt, nehogy kísértésbe essek.

Ha régebben volt airsoftod, lehet, hogy a szüleid abból kiindulva nem akarnak újat venni neked.

2010. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
De nem is az .:S Mert ha nem jött volna ez a nyeremény nem kérném hogy vegyenek. De szinte ingyen 100.000 forintból, a fiuk álmát nemhiszem nem lehet teljesíteni.. inkább kétszer annyiért lcd monitort.. belerohadjak a gépbe
2010. dec. 10. 15:49
 27/38 anonim ***** válasza:

úristen, olvasva a rinyálásodat, lefogadtam volna, hogy 13 éves csaj vagy...


azt írod, kaptál volna 5000-et, majd még 10-et, az 15 ezer forint, hát ahhoz már nem kellett volna annyit gyűjteni.


ehelyett itt csinálsz hülyét magadból, hogy sírsz egy játékpisztoly után. inkább csajozz be. go get a life!

2010. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
ne ülj 0-24 a monitor előtt, és akkor nem rohadsz bele :)
2010. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Ésszel használva az airsoft nem veszélyes. Aki normálisan játszik, vesz fel hozzá arcvédőt, szuszpenzort (nőknél mellvédő). Ha ruhán keresztül karonlövik, max egy kis kék folt lesz rajta, abba még nem halt bele senki. Ha sötétben lerúgja a dohányzóasztal sarkát, jobban megsérül, mint ettől.

Rajtam 5 évesen több sérülés volt, mert fogócskázás közben eltaknyoltam a betonon, vagy leestem a fáról, megharapott egy póni (tényleg, vándorcirkusz járt arra...), beleestem a patakba, stb - pedig lány vagyok.

2010. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
És? Nem vagy kénytelen a gép előtt ülni állandóan. A CRT monitor (ha azt cserélnék le LCD-re, végül is jó lenne) köztudottan káros a szemnek, LCD kevésbé. Ha viszont csak újabbat, szebbet, csilli-villibbet akarnak, akkor a helyedben én is kiakadnék, de akkor sem magamnak követelnék valamit, amire nekem nem lenne sokba összespórolni a pénzt. Előző voltam.
2010. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!