Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a párod lánya...

Mit tennél, ha a párod lánya így viselkedne veled? Milyen megoldás van a tini számára?

Figyelt kérdés

Ma panaszkodott a barátnőm, hogy nem bír a férje lányával. (A barátnőmnek 2, a férjének 3 gyereke van, közös nincs!). Még csak december eleje van, de a lánynak már majdnem 20 igazolatlan órája van. Az apjával és a mostoha anyjával (aki egy tündér) úgy beszél, mintha a fenekéből rángatta volna ki őket. Nem érdekli a családja, sem az iskola. Teljesen elzüllött. Egy börtöntöltelék férfivel jár, de legalább védekeznek.

A barátnőm attól fél, hogy a lány még mélyebbre süllyed. (Droghasználat, lopás stb.). A lány(15 éves) édesanyja megmondta, hogy neki egyik gyerek sem kell(ezért van mind3 az apjuknál).

Fogalmam sincs mit javasolhatnék nekik. Hiába viszik fel kocsival az iskolához, ellóg, van hogy 1-2 órát, van hogy egy egész napot. Többször hamisított igazolást is. Már voltak a családnál, hogy mi ez a sok hiányzás, a lányt még pszichológushoz is elvitték, mert öngyilkos akart lenni.

Szerintem környezetváltozás és egy bentlakásos iskola segíthetne a dolgokon. :S

Te mit tennél a barátnőm helyében? Köszönöm a normális válaszokat.


2010. dec. 7. 16:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ki kéne deríteni, za igaz. De hogyan??
2010. dec. 8. 11:16
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor indokolt a kémkedés.
2010. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy olyan barátnőm aki állandóan lógott cigizett füvezett és volt egy 23 éves pasija aki büntetett előéletű volt. Az anyja kórházba került meg se látogatta a lány. Apja bentlakásosba küldte onnan megszöktette a pasija. A rendőrség kereste őket a fiút kiskorú veszélyeztetésért a lányt meg eltűnt személyként. Mivel a fiúnak nem volt se munkája se pénze ezért prostitúcióra kényszerítette a lányt.A lány el se tudott szabadulni akárhogy próbált a srác többször is megerőszakolta. Ez igaz történet ő mesélte el nekem amikor sikerült megszöknie a fiú pedig börtönbe került. Akkor volt a lány 14 éves. Szerintem nem jó ötlet a bentlakásos! Meg kell vele beszélni a dolgokat biztos nem olyan buta hogy ne értse meg:)
2010. dec. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!